SOKULLU SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

SOKULLU SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

SOKULLU SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

Son yıllarda insanların kontrolsüz kilo alma oranlarının artması ile harcamalarını sağlık alanına yöneltmektedir. Mesela doğal ve organik beslenme, hareket sayılarını artırmak için spor aktivitelerine yönelme gibi. Artan şikayetlere çözüm olan spor salonları günümüzde spor bilincinin oluştuğunu, sağlığın değerinin anlaşılmaya başlandığını göstermektedir. Ülkemizin bir ucundan diğer ucuna kadar herkesin spor bilincini oluşturmak ve alışkanlık haline dönüşmesini sağlamak bireylerin çabaları ile mümkündür. Spor salonlarına talebin artması bilinçlendiğimizin göstergesidir. Sıra da spor adına sunulan imkanların geliştirilmesi vardır. Sokullu semtindeki spor salonlarının sayısı her geçen gün artmakta ve insanların taleplerine en iyi şekilde cevap vermeye çalışmaktadır.

Geçmişten günümüze kadar büyük bir değişimin içinde olduğumuzun farkına varmalıyız. Çünkü eskiden spor salonlarına çok nadir rastlanırken başta Sokullu semtindeki spor salonları olmak üzere her yerde spor salonuna ulaşmak mümkün. Spor salonları Sadece spor yapmak isteyenler için değil ekonomik açıdan spor salonu işletmecilerinin de yüzlerini güldürmekte ve bu alanda birçok kişiye iş imkânı sağlamaktadır.

Öncelikle Ankara'daki Spor Salonlarını listeleyelim.
Sitemizdeki tüm salonlara AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları


HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara

Australia Sports Institute (ASI GYM)

Çankaya

Australia Sports Institute (ASI Gym) eğitmen yetiştiren bir eğitim kurumudur. İstanbul, İzmir ve Ankara'da hizmet vermektedir.

Salonumuzda Doç. Dr. Gökhan DELİCEOĞLU' nun gözetiminde, dalında uzman antrenörlerle ve profesyonel ekipmanlarla fonksiyonel antrenman, reformer pilates, kick boks ve masaj hizmeti verilmektedir.

Ankara'nın merkezinde, pandemi kurallarına uygun ve hijyenik bir ortamda spor yapmak istiyorsanız sizleri salonumaza bekliyoruz.

"Bireysel antrenman,spor yaşamı ve sosyal hayata sihirli dokunuşu gerçekleştiren sistematik bir devrimdir..."
devamını oku...
Adres: Büyük Esat Mah. Kahraman Kadın Sokak 15/A Çankaya - Ankara

Emsa Gym

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:12/C Balgat-Ankara

All in One Training Studio

Çankaya

4'lü Grup Pilates Reformer ve 4'lü Pilates Chair dersleri
Özel grup aerobik dersler
(funny jumps-step-kickboks-trx) kickboks (bayan &erkek hoca)
personal choaching (fonksiyonel ve fitness çalışması)
Özel klasik pilates dersleri için bizi arayabilirsiniz


devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2086. Sokak No:14 Çankaya - Ankara

Fizyo Fay Sağlıklı Yaşam

Çankaya

FizyoFay ekibi tamamen alanında uzman fizyoterapistler tarafından oluşmaktadır. Reformer pilates, manuel terapi, medikal masaj, diyetisyen,yoga, alternatif tıp yöntemleri ile birçok farklı alanda hizmet vermektedir.

Omurga problemlerinin tedavisinde, duruş bozukluğuna yönelik, skolyoz, kifoz lordoz tedavilerinde ve sağlıklı kişilerle sıkışlaşma, esneklik, kuvvet çalışmaları yapmaktadır.

Araç ile gelecekler için otopark imkanı sağlanmaktadır.Yapılan çalışmaları görmek adına instagramdan 'FizyoFay' hesabını takip edebilirsiniz.devamını oku...
Adres: Kavaklıdere Mahallesi Büklüm Sokak No:9/8 Çankaya-Ankara

Fizyo Sirius Fizyoterapi ve Pilates Danışmanlık Merkezi

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1443 Cadde No:3314 Kat:5 Can Apartmanı Çukurambar-Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

ELİT SPORCULAR SPOR KULÜBÜ, TÜM BRANŞ ANTRENÖRLERİMİZ LİSANS VE ÜZERİ EĞİTİME SAHİP, KENDİ ALANLARINDA MİLLİ SPORCU OLMUŞ, MİLLİ TAKIMLARDA ANTRENÖRLÜK YAPMIŞ VE MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMİŞ ANTRENÖRLERDİR. KULÜBÜMÜZ ÇAĞDAŞ VE EVRENSEL ÖLÇÜTLERDE SPOR BİLİMİNİ TAKİP EDEREK 20 YILI AŞKIN SÜREDİR FALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

1 – Çocuk Karate-DO ; Japonya kökenli bir savunma ve dövüş yönetimi olarak gelişmiş olan Karate sporunda, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek, küçük yaşta disiplin , özgüven ve saygı alanlarında ilerlemelerine katkı sunmayı hedefleyen bir spordur. Kulübümüz bünyesinde 22 yıldır faal olan Karate-do branşımızda çok sayıda madalya kazanmış sporcular yetiştirdik.

2- Çocuk Taekwondo ; Fiziksel dövüş yeteneklerinden daha fazlasını öğretmeyi hedefleyen, en sistematik ve bilimsel Kore dövüş sanatıdır. Bedeni ve zihni eğitip, ruhu ve yaşamı doğru yönde geliştirmeyi hedefleyen bir dövüş sanatıdır. Taekwondo Olimpiyatlara akredite bir spor branşıdır, kulübümüz bünyesinde 10 yılı aşkın süredir faal olarak devam etmektedir.

3- Çocuk Cimnastiği ; Hemen hemen tüm sporların temelini oluşturan jimnastik, 3 yaşında itibaren başlanılabilen, çocukların, ruhsal ve fiziki gelişimlerine çok faydalı olimpik bir spor branşıdır. Çocuklarda erken yaşta başlanıldığında, ruhsal gelişim ve disiplin kazanımları yanında, postür, denge, motor becerilerin gelişimine yönelik çok faydalı olduğu birçok akademik çalışmada ispatlanmıştır.

4- Pilates , Reformer ; Aletli pilates, bir takım aparat ve ekipmanlar kullanılarak yapılan pilatesin genel adıdır. Bu aparatları kullanarak 500'den fazla hareket yapılabilmekte ve pilatesten en iyi sonuçları en kısa sürede alınabilmektedir. Gün boyu bilgisayar başında çalışan, hareketsiz ve sağlıksız bir tarzına hapsolmuş bireylerin en hızlı form tuttuğu günümüzün en popüler spor branşlarından birisidir. Mental ve fiziksel gelişim , nefes kontrolü, esneklik, bel ve boyun fıtığına yakalanma riskini azaltma, yine bel ve boyun fıtığı rehabilitasyonu gibi sayısız faydaları bulunmaktadır.

5- Yetişkin KİCKBOKS VE MUAYTHAİ ; Yumruk, tekme, diz ve dirseklerin kullanıldığı, günümüzün en popüler savunma ve atak sporlarının başında gelmektedir, günlük hayatın stresini atmak için çok ideal bir spor disiplinidir. El ve ayak koordinasyonunu geliştirirken form tutmanıza yardımcı olur. Bir yandan sıkılaşıp stres atarken diğer yandan öz savunma becerisi kazanılan çok eğlenceli bir disiplindir.devamını oku...
Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

PT Run Sağlıklı Yaşam Merkezi

100. Yıl

PR Run Pilates stüdyomuzda alanında uzman fizyoterapistlerimiz tarafından pilates-aletli pilates derslerimiz verilmektedir.

Derslerimiz fizyoterapist eşliğinde birebir veya isteğinize göre 2 kişilik grup dersleri şeklinde planlanabilir.

Ayrıca bel fıtığı ve boyun fıtığı gibi problemlerde fizyoterapistlerimiz manuel terapi, bantlama gibi ekstra destek sağlamaktadır.

PR Run Pilates stüdyomuz Çiğdem mahallesinde olup ODTÜ A4 kapısına yürüme mesafesindedir.

Ücretsiz deneme seanslarımız için randevu alabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Çiğdem Mahallesi 1593 Sokak No:6/1 100.Yıl-Ankara

Big Town Academy

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mahallesi 1243 Sokak No:10/B Cevizlidere-Ankara

Deniz Pilates Oran

Oran

devamını oku... Adres: Oran Mahallesi Turan Güneş Bulvarı Park Oran Ofis Kat:7 No:18 Oran-Ankara

B Fit Cevizlidere

Cevizlidere

B-Fit Cevizlidere Ankara

Zayıflama
Pilates
Bayanlara Özel Spor Salonu
Zumba
Oryantal
Masaj
Çocuk Cimnastiği
MagicBall
Aerodans
Diyetisyen
Welness

b-fit'te hangi saatlerde spor yapabilirim?

b-fit merkezlerinde, haftanın 6 günü (Pazar günü hariç), çalışma saatleri içerisinde her yarım saatte bir başlayan seanslara katılabilirsiniz. Seanslar tam saatlerde ve yarım saatlerde başlamaktadır. Resmi tatil günlerinde merkezlerimiz kapalı olabilir; bilgisini merkezimizden alabilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz:

- Kış Dönemi (15 Eylül - 14 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 18:00 (son giriş 17:15), Pazar: Kapalı

- Yaz Dönemi (14 Eylül - 15 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 13:00 (son giriş 12:15) Pazar: Kapalı

b-fit merkezlerinde üye olmadan deneme yapabilir miyim?

Evet, web sayfamızdan deneme kuponu doldurarak veya merkezimizden randevu alarak ücretsiz deneme fırsatından yararlanabilirsiniz.

b-fit benim için uygun mu?

"Ben spor yapmaktan hoşlanmıyorum" mu diyorsunuz?
- Sadece kadınlar için olan bir spor merkezi bulamıyor musunuz?
- Kilonuzdan memnun değil misiniz?
- Vaktiniz mi yok?
- Bütçenizin spor yapmayauygun olmadığıı mı düşünüyorsunuz?
- Zaman zaman kendinizi mutsuz ya da depresif mi hissediyorsunuz?
- Vücudunuzun bazı bölgelerinde fazlalık olduğunu mu düşünüyorsunuz?
- Kendinizi sağlıksız ya da şişman mı hissediyorsunuz?
- Spor yapmak için yaşlı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
- Tek başınıza spor yapmaktan hoşlanmıyor musunuz?
- Spor aletleri gözünüzü mü korkutuyor?
- Sporun sizi çok kaslı göstereceğini mi düşünüyorsunuz?
- Kendiniz için haftada 3 gün sadece 30 dakikaayırabilir misiniz?

Yukarıdaki sorulardan en az 1 tanesine yanıtınız "EVET" ise b-fit sizin için uygundur
devamını oku...
Adres: Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:62/B Cevizldiere-Ankara

PeriFit Studio Çankaya

Çankaya

VACULIFE NEDİR?

Vaculife, kapalı bir kapsülün içine monte edilmiş koşu bandı ve kızılötesi ışınlarının vakum ile kombinasyonuna dayanan özel bir teknolojidir. Bilindiği gibi kızılötesi ışınlar fizik tedavi, plastik cerrahi, ortopedi, rehabilitasyon ve sporda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi tarafından yapılan çok sayıda araştırmada kızılötesi ışınların olumlu etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Vücutta yağ depolanmasının yoğun olduğu bel, kalça uyluk, pelvik, alt ekstremite ve karın bölgelerini hedefler. Vakum ve termal ısı kombinasyonu sorunlu bölgelerde yağ depolarının yakılmasını sağlar. Bu birleşim, cilde ve deri altı dokusuna ulaşarak vücudun yenileyici mekanizmalarını ve kan dolaşımına aktive eder. Vaculife aşırı kilo sorunu olanlar ile selülit kusurlarına hızlı ve kalıcı çözüm arayanlar için geliştirilmiştir. Vaculife, hem erkekler hem de kadınların bölgesel zayıflama için kullanabileceği devrim niteliğinde bir makinedir.

Vakum ve Termal olmak üzere iki ayrı programa sahiptir.

VacuLife, Vakum ve Termal olmak üzere iki ayrı programa sahiptir. Birincisi, sözcüğün anlamından da anlaşılacağı gibi, emme yani vakum etkisi altında yürümenizi sağlar. İkincisi ise yüksek sıcaklıkların varlığında, sanki bir saunada fiziksel aktivite yapıyormuşuz hissi veriri. İki programın farklı etkileri vardır. Ancak programlar birbirlerini tamamlayıcı sonuçlar elde etmek için kullanılırlar.

VAKUM:

Bu program ile egzersiz vakum altında gerçekleşir. Basınç altında uygulanan egzersiz yöntemi Çin'de bin yıldır uygulamakta olup, küresel anlamda doğal tıpta kullanılması ise 5 yıllık bir maziye sahiptir.

Vakum koşullarında yürümek yer çekiminde bir artışa sebep olur. Böylece egzersiz hareketlerinizin gerçekleşmesi 4 kat daha zorlaşır. Basınç teknolojisini güvenli bir seviyede kullanan Vaculife, normal koşullarda yapılan aktiviteye kıyasla 4 kat daha fazla kalori harcanmasını sağlar. Vakum boşluğunda gerçekleştirilen hareketler vücutta yağın doğal olarak depolandığı bel, kalça, uyluk bölgelerinde kan ve lenfatik dolaşımı artırır. Bu yöntemle, kan dolaşımı iyileştirilir, metabolizma hızlandırılır. Böylece hızlı bir şeklide kilo vermeniz ve selülitlerden kurtulmanız sağlanır.

Kalori kaybetmek vücudumuzun istediğimiz bölgesinde yağ kaybetmek anlamına gelmez!

Gerçek yenilik! "Doğal liposuction" etkisi

VacuLife aslında "Lipoliz" adı verilen ve yağ hücrelerini çözme ve yok etme işlemi olarak tanımlayabileceğimiz bir metabolik (bel çevresi kalınlığı, kan yağlarında bozukluk) sürecin aktivasyonuna izin verir.

Vakum bu süreci nasıl aktive eder?

Emme sayesinde bölgesel yağ bulunan bölgelere daha fazla kan akışı gelir ve lenfatik dolaşım hızlanır. Bu bir yakıcı görevi görür ve yağ yakımını teşvik eder. Tedavi edilecek alanı vakumlayarak, selülitleri kalça, uyluk, karın ve kalçalardan kaybolmasını sağlar. Göze hoş görünmeyen "ölmesi zor" bölgelerde elde edilen incelmeler bunun en büyük kanıttır. Vaculife kapsülü ile geleneksel koşu bandı egzersizlerine kıyasla 4 kat daha hızlı yağ yakımı sağlandığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

VAKUM İLE NELER DEĞİŞİR?

 • Kilo kaybetmenizi sağlar.
 • Selülitlerde azalma olur
 • Portakal kabuğu etkisini azaltır.
 • Beden ölçülerinde incelme meydana gelir.
 • Cildinizin yenilenmesi sağlanır.
 • Vücutta hissedilir bir rahatlama meydana gelir.
 • Kaslarınız güçlenir.

  TERMAL ETKİ (KIZILÖTESİ IŞINLAR):
 • Termal program, fiziksel aktivitenin etkisini sauna ile birleştirir. Cihazlar cildin 4 santimetre derinliğine nüfuz eder ve vücut tarafından kolayca emilen kızılötesi radyasyon yayar. Kızılötesi ışınlar vücudu ısıtır ve kan damarlarını genişletir. Yeni nesil IR (Kızılötesi) lambalar ile kapsülün içinde oluşturulan sauna ortamı, vücutta oluşan toksinlerin atılmasını, kasların gevşemesini, metabolizmanın hızlanmasını ve vücutta su tutma oranının azaltılmasını sağlar. Tüm bunlara bağlı olarak selülitlerde kayda değer azalmalar gözlemlenirken, toksinlerin atılmasıyla da ciltte belirgin bir canlılık meydana gelir.

  • Zayıflamayı destekler.
  • Selülitleri yok eder.
  • Daha sıkı ve daha sağlıklı bir cilt sunar.
  • Vücudun toksinlerden arınmasını sağlar.
  • Metabolizmayı hızlandırır.


  SLIMROLL NEDİR?

  SlimRoll, vücudun tüm bölgelerine masaj yapmak ve şekillendirmek için tasarlanmış profesyonel bir cihazdır. Ayarlanabilir hız ve kızılötesi ısı kaynağı ile döner merdanelerin mekanik basıncı, metabolizmayı hızlandırır, yağ dokusunu azaltır ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan kan ve lenf dolaşımını iyileştirir. Düzenli olarak uygulandığında, vücut parçalarının hacmini azaltarak, vücudu şekillendirir, cildi sıkılaştırır ve kas gerginliğini parçalar. Temel akupunktur tekniklerini uygulayan Slimroll, yağ yakma ve selüliti azaltmanın en etkili yöntemdir.

  FAYDALARI:

  • Lenf akışını hızlandırarak selüliti tedavi eder.
  • İstenmeyen bölgelerdeki yağ dokularını giderir.
  • Yağ kütlesinin azaltılması
  • Cildi sıkılaştırır.
  • Kan dolaşımını ve metabolizmayı iyileştirir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Kas gerginliğinin azaltır
  • Rahatlatır.
devamını oku...
Adres: İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. Sinpaş Altınoran Kule 2 No:34 Kat: 5 Oran - Ankara

Korteks Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1443.Cadde No:25 Usta 1071 Plaza A Blok Kat:4 Daire:29 Çukurambar-Ankara


Sokullu Spor Salonu Tipleri

Tam donanımlı büyük açık ve kapalı spor salonları

Açık ve kapalı spor salonları ile orta dereceli spor salonları

Açık Hava Spor Salonu Avantajları Nelerdir?

Açık hava da güneşin tepe de ışıldadığı bir ortamda spor yapmanın insan vücuduna katkısı maksimumdur. Çünkü kapalı ortamda bisiklet üzerinde yaptığınız stabil hareketler sadece bulunduğunuz yerde tekerleklerin dönmesi kadar sınırlıdır. Açık hava spor salonunda bisiklet aleti ile yaptığınız egzersizler mavi gökyüzü altında hem zihnin rahatlamasını hem de bol oksijenin vücuda girişini sağlamak demektir.

Kapalı Spor Salonu Avantajları Nelerdir?

Her mevsim kullanma imkânı sağlar. Kışın soğuğunda veya yağışlı havalarda spor kesintiye uğramadan kapalı ortamda gerçekleştirilebilir. Buna bağlı olarak dört mevsimden etkilenmez. Ayrıca çeşitli spor yarışmalarının yapılmasını da sağlar. Çünkü güvenlik önlemlerinin alınmasında kolaylık sağlar.

Hem kapalı hem de spor salonlarının değişmez ve popülaritesi yüksek spor dalları Fitness, Pilates, vücut geliştirmedir. Zaten Sokullu spor salonu Fitness, Pilates, vücut geliştirme gibi çeşitli egzersizlerin yapılabilmesi için stüdyoları kapsamaktadır. Mesela vücut geliştirmek için kullanılan halter, dumbıll, bar gibi ağırlık aletlerinin yanı sıra diğer spor egzersizlerine ait aletler ile donatılmıştır.

Fitnessin Temel Hareketleri Nelerdir?

Jump burpees: kalori yakımında etkili olan sıçrama ve şınav hareketlerinin karışımı ile oluşmuştur. İlk önce şınav ile başlayın. Dinlenmeden ayağa kalkın. Kollarda devreye girer. Yukarı kaldırılan kollardan sonra sıçrama hareketi yapılır. Bu işlemler tekrar edilir.

Squat: bacak kaslarını güçlendiren basen kısmın incelmesinde etkilidir. Eller tekrar devreye girer. Ensede birleşerek ayak da dik durun. Sonraki adımda biraz çömelin. Kalçanın pozisyonu dışa dönük, sırt daima dümdüz olmalıdır.

Lunge: çalışma esnasında bazı şartlar kişinin isteğine bırakılmıştır. Mesela çalışma esnasında ağırlık kullanmak gibi. Bu hareket bacaklardaki kasları harekete geçirir. Sol bacak yere 45 derecelik açı ile sabit tutulurken diğer ayak yana doğru açılır. Daha sonra sağ bacağı sabitleyip sol bacağı açarak hareketler iki bacağın çalıştırılır.

Jumping jack: dik duran vücut yukarı sıçrayarak eller de açık pozisyonda kaldırılmasıdır. Tüm bunlar yapılırken bacaklar da açılır.

Fitnesin Faydaları Nelerdir?

Erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

Sık yaşanılan baş ağrısı derdini ortadan kaldırır.

Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Böylece yeniden doğmuş gibi bir vücuda sahip olursunuz.

Vücudunuzun görüntüsündeki kusurlar kayboldukça duruşunuz düzelir ve kaybolan özgüveninizi geri kazanırsınız.

Stresten uzaklaştıkça aileniz ve arkadaşlarınız ile ilişkileriniz düzelir. Kısacası sevdikleriniz ile bağlarınız güçlenir.

Fitnessin her spor salonunda uygulanmasının sırrı aslında basit ve sade hareketleri içeriyor olmasıdır. Böylece spora alışmak isteyenler temel hareketler ile eğlenerek sporu zaman içinde sevmeye başlar. Aynı zamanda hareketlerin bütün vücut kaslarını çalıştırıyor olması form kazandırma da etkileri göz ardı edilmemelidir.

Pilatesin Temel Hareketleri Nelerdir?

Göbek hareketi: düz bir zeminde sırt üstü uzanın. Boyun, kollar ve bacaklar düz bir şekilde kaldırılmalıdır. Bacaklar ve kollar arasındaki uzaklık adım adım kısaltılır. Nefes egzersizleri de bu süreçte önemlidir.

Gerilme: zemine uzanın. Kollar yukarı doğru hareket ettirilir. Nefesi alın, beden kaldırılarak dizlerin arasında kafanızı bekletin. Daha sonra nefes alıp verilir. Ve vücudun düz olduğu pozisyona geri dönülür.

Hundred: düz zemine uzanın. Bel yerde sabit tutularak eller ve kollar yukarı kalkerken nefes alıp verilir.

Bel hareketi: hayali bisiklet sürmektir. Sırt üstü uzanırken bacaklar pedal çevirircesine hareketler ettirilir. Eller beli destekler.

Bacak hareketi: düz zemine otururken elleriniz ile bedeni kaldırın sadece eller ve ayak topukları yer ile temas halinde olmalıdır. Sıra ile bir sağ bir sol ayak indirilip kaldırılırken derin nefes alıp verilir.

Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Yüksek miktardaki yağların azalmasını sağlar. Aynı zamanda kaslardaki yağları da etkiler.

Vücut dengesinin iyileştirilmesinde etkilidir.

Bölgesel ağrıların yanı sıra kaslardaki ağrıların iyileşmesini sağlar.

Sadece fiziksel sağlıktan söz etmek yanlış olur. Ruhun iyileştirilmesinde de Pilates egzersizleri uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Pilates sadece spor olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda vücudu terapi eden bir yöntemdir. İlk başta hareketler de zorlanma olabilir ancak daha sonra serilik kazanılır. Vücudun daima düz ve gergin tutulması gerekir böylece duruşunuzun düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Vücut Geliştirmenin Temel Hareketleri Nelerdir?

Vücut geliştirme esnasında alet kullanılabileceği gibi aletsiz de yapılabilir. Temel hareketleri paylaşıyoruz ki amacımız herkesin kolayca yapabileceği hareketler olsun. Daha karmaşık ve güç gerektiren hareketler ileriki seviyeler de uygulanmaktadır.

Şınav

Mekik

Squat

Barfiks

Silecek hareketleri

Kalf

Dips rowing

Vücut Geliştirmenin Faydaları Nelerdir?

Şeker hastalığı riskini minimum seviyeye indirir. Çünkü çalışmalar esnasında glikozu kullanarak enerjiye dönüştürür.

Kasları geliştirmenin yanı sıra sayısının da artmasını sağlar.

Yaşlanma sürecinde kemik erimelerine karşı çözümdür. Kasların dayanıklılığını artırır.

Toksin leri vücuttan uzaklaştırır. Böylece kanser gibi ciddi problemlere karşı doğal kalkan oluşturur.

Uyku sorununa karşı tedavi yöntemidir. Ağırlık egzersizleri sonucunda uyku alışkanlığı kazanılır ve düzene girer. Böylece uykusuz gecelere son.

Mutluluk hormonu salgılayarak depresyon belirtilerine son verir.

Sokullu spor salonunda çalışmalar eğitmenlerin gözetiminde ve yönlendirmesi ile gerçekleştirir. Spor dersleri bireysel yapılabileceği gibi grup dersleri de mevcuttur. Bu derslerin düzenli verimli sürdürülebilmesi için özel stüdyolar da gerçekleştirilmektedir. Bu stüdyolar da Fitness, Pilates ve vücut geliştirme gibi farklı yoğunluk da spor dallarının dersleri verilmektedir.

Sokullu semtinde spor salonlarının hizmetleri sadece bu saydıklarımız ile sınırlı değildir. Özellikle son yıllarda kablosuz internet hizmeti de mevcuttur. Aynı zamanda dinlenmek ve motivasyonu artırmak adına yüzme havuzları da mevcuttur. Suyun rahatlatıcı etkisi ile dinlenirken bütün kas gruplarının aynı anda çalıştırması ile sporun en etkilisidir.

Neden Sokullu Semtindeki Spor Salonları Tercih Edilmelidir?

Çünkü güvenlik önlemleri en üst seviye de tutulmaktadır. Yoğun çalışma hareketleri sakatlanma gibi olumsuz durumları beraberinde getirebilir. Aynı zamanda vücut geliştirme çalışmaları için kullanılan ağır aletler yaralanmalara sebep olabilir. Bu durumda anında müdahale gibi sağlığınıza yönelik müdahaleler uzmanlar tarafından yapılmaktadır.


Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları