ÇAYYOLU - ÜMİTKÖY - KONUTKENT - YAŞAMKENT - İNCEK SPOR-PİLATES SALONLARI-SPOR OKULLARI

blog yazısı ekle !

ÇAYYOLU - ÜMİTKÖY - KONUTKENT - YAŞAMKENT - İNCEK SPOR-PİLATES SALONLARI-SPOR OKULLARI

ÇAYYOLU - ÜMİTKÖY - KONUTKENT - YAŞAMKENT - İNCEK
SPOR SALONLARI - PİLATES SALONLARI - SPOR OKULLARI

AnkaraSporMerkezleri.com olarak Çayyolu, Ümitköy, Konutkent, Yaşamkent ve İncek civarında bulunan spor salonlarını, pilates salonlarını ve spor okullarını sizin için listeledik.


Bu sayfada yer alan salonlar size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Salonların Detaylı Bilgilerini sayfanın aşağısında okuyabilirsiniz.

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu – Çayyolu Spor Salonu

Ankara İhtisas Çocuk Spor Eğitim Merkezi – Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (530) 237 84 44

Deluxe Vogue Spor Club - Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (312) 235 11 18

Park Life Club - Çayyolu Spor Salonu

Switch Zone Pilates Çayyolu - Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (507) 948 06 49

Çayyolu Pilates - Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (312) 240 44 43

Reactive Personal Training & Pilates - Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (312) 240 53 02 / 0 (541) 476 13 45

Dizem Sağlık Spor Merkezi - Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (312) 467 51 37

Stüdyo Exercise - Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (539) 314 04 93

Türk Telekom Basketbol Okulları – Çayyolu - Çayyolu Spor Salonu - Tel: 0 (507) 577 37 70 / 0 (312) 225 30 35

Grenada Life Personal Training Beauty - Ümitköy Spor Salonu - Tel: 0 (533) 603 20 62 / 0 (312) 236 40 62-72

Oceansa VIP Personal Training - Ümitköy Spor Salonu - Tel: 0 (535) 851 10 54

Kent Dans Pilates - Ümitköy Spor Salonu - Tel: 0 (312) 235 74 35 / 0 (543) 408 90 05

Ocean Sport Akademi - Ümitköy Spor Salonu - Tel: 0 (312) 236 33 46 / 0 (312) 235 54 53 / 0 (545) 906 04 83

Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi - Yaşamkent Spor Salonu - Tel: 0 (312) 240 55 95 / 0 (552) 240 55 95

Sportsa Life Club - Yaşamkent Spor Salonu

Gym Complex - Yaşamkent Spor Salonu - Tel: 0 (312) 920 01 80

19 Fit Pilates - Yaşamkent Spor Salonu - Tel: 0 (532) 645 10 91

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü - Yaşamkent Spor Salonu - Tel: 0 (312) 217 61 62 / 0 (545) 665 44 95

Air From Spor Stüdyosu - Yaşamkent Spor Salonu - Tel: 0 (542) 375 03 18

Gym Boom - İncek Spor Salonu - Tel: 0 (312) 461 04 96 / 0 (530) 061 78 78

Galea – Power Plate - Bilkent Spor Salonu - Tel: 0 (532) 760 63 20 / 0 (312) 260 75 75

The Beats Pilates Personal Training - Eskişehir Yolu Spor Salonu - Tel: 0 (542) 640 90 90 / 0 (312) 287 61 49 / 135 Dahili

Base Life Club

Çayyolu

NEDEN BASE LİFE CLUB ?

"Yaşam'a Renkli ve Enerjik Bir Dokunuş"

Dünya standartlarında fitness, SPA/Wellness ve eğlence konseptini tasarım ve en son teknolojiyle bir araya getiren yeni nesil yaşam kulübü Base Life Club, modern mimarisi ve 12.500 metrekare kullanım alanı ile üyelerine en üst seviyede hizmet sunmaktadır.

Dünyanın en başarılı spor kulüplerinin tercih ettiği spor ekipmanlarının olduğu fitness alanı ve bünyesinde barındırdığı SPA merkezi ile TÜSİAV tarafından yılın tesisi seçilmiş, başarısı tescillenmiş bir kulüptür.

Base Life Club'ın dev bünyesinde; konforlu soyunma odaları, profesyonel sporcuların tercih ettiği son teknoloji ekipmanlarla donatılmış ferah cardio & fitness alanı, profesyonel üye gelişim takip sistemi, eşsiz özelliklerle donatılmış yarı olimpik kapalı ve açık havuzu, plaj voleybolu, NBA standartlarında basketbol alanı, dünyadaki en güncel grup aktivitelerinin sunulduğu stüdyolar, Ankara'da ilk ve tek Army Fit kafesi, açık havada spor yapma imkanı sunan, özel zemine sahip açık alanları, pilates allegro stüdyosu, profesyonel tırmanma duvarı, özel boks ringi, müsabaka ölçülerinde squash ve tenis kortları, kinesis stüdyosu, günü yakalayan Day Spa'sı, buhar odaları, kıpırtıları eriten jakuzileri, farklı bir deneyim sunan mağara duşları, stres ayıklayıcı saunaları, kar suları akıtan kar çeşmeleri, tüm stresinizi atacağınız dinlenme odaları size sunulan hizmetlerden ve alanlardan bazıları...

Sizi de bu deneyimi yaşamaya Base Life Club'a davet ediyoruz.

devamını oku...
Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÜMİTKÖY

Ankara' nın en yeni yerleşim merkezi Çayyolu'nda, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk projesini Nisan 2006 tarihinde faaliyete sokan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında İkinci şubesini, Ankara' nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz.

Koruyucu ve tedavi edici tıbba eşit öncelik veren, ileri klinik araştırmalara, en son tıbbi bilgilere ve teknolojilere dayalı, bedensel dengeyi ve sağlığı önceleyen, sağlıklı beslenme yaklaşımıyla, yaptığınız spor daha etkili ve daha bilinçli.

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoruz…

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoğa
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body

SERBEST AĞIRLIK

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Artık hayatınızda, size özel bir fitness eğitmeni var...
Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yapın, çocuğunuza biz bakalım...
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri
Haftaiçi:
14:00-22:00
Haftasonu: 10:00-18:00devamını oku...
Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

Reactive Personal Training & Pilates

Çayyolu

Çayyolu park caeddesinde bulunan stüdyomuzda her biri alanlarında uzman eğitmenler tarafından personal training (kişiye özel birebir antrenman) pilates reformer (aletli pilates) functional training cardio core training dersleri verilmektedir.
Antrenman ve beslenme programları günü gününe takip edilir ve bu şekilde üyelerimizin en kısa süre içinde en hızlı sonucu alması sağlanır

REFORMER (ALETLİ PİLATES)
Aletli pilates de amaç güz kazanmak denge merkezi ve postür bozukluklarını (skolyoz lordoz küfoz ) düzeltmek vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek ve tüm bunlar esnasında doğru nefes doğru tempo odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Derslerde dengeli bir bütünlük olmalıdır,çünkü amaç belirli kas gruplarını şişirmek yada büyütmek değil esnetip uzatarak kuvvetlendirmek aynı zamanda da kaslara estetik bir görüntü kazandırmaktır.

PERSONAL TRAİNİNG
Personal training amacı daha hızlı sonuca ulaşma veya belirgin bir hedef isteyen kişilere birebir eğitmen olanağı ile bu hederlerine çok daha kısa bir süre içinde ulaşmalarını sağlayan beslenme ve egzersiz programlarının tümünü kapsar.
Personal trainingde amaç alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan kişiye özel beslenme ve antrenman programlarının sürekli takip edilmesini sağlamaktır. Bu sayede kişinin motivasyon düzeyi her zaman en üst noktada tutulur ve antrenmanları daha bilinçli bir şekilde yaparak daha hızlı bir gelişim sağlar.

NEDEN PERSONEL TRAİNER İLE ÇALIŞMALIYIM

Bilinçli bir eğitmen ile çalışmak sizi hedeflediğiniz sağlıklı görünüme daha kısa yoldan ulaştırır. Yine bilinçli bir eğitmen, size çok kısa sürelerde dünyaları vadetmez; yani size başlangıç-adaptasyon-gelişim-koruma evrelerinden geçeceğinizi, bu evrelere vücudunuzun nasıl tepkiler verebileceğini anlatır ve ilerleyen yaşantınızda spora dair kendi motivasyonunuzu nasıl sağlayabileceğinizi öğretir.

Personal training, yani bireysel spor eğitimi; tamamen sizin vücut yapınız, yaşam biçiminiz, sağlık geçmişiniz, varsa postür (vücut duruşu) bozukluklarınız, yapmaktan keyif aldığınız aktiviteler ve daha nicelerini göz önünde bulundurarak hazırlanan, uzun vadeli bir egzersiz programıdır. Sizi bu denli odak noktası alan bir eğitim sürecinin başarılı sonuçlar vermesi kaçınılmazdır. Derslerinizin yanı sıra, eğitmeninizin yaşantınıza dair tavsiyelerini yerine getirdiğiniz takdirde güzel sonuçlar almamanız imkansıza yakındır.

FONKSİYONEL ANTRENMAN
Foknsiyonel antrenman klasik olarak yapılan ve tek bir kas grubunun çalıştırılması yerine çok daha farklı bir yapıya sahip olarak tek bir egzersizde çok daha fazla kas grubunun çalıştırılması esasına dayanmaktadır. Fonksiyonel antrenman kişiye daha fazla kas hakimiyeti daha fazla denge daha fazla güç artışı kasları daha farklı açılarda çalıştırılması,küçük ve büyük kas gruplarına güç dağılımında değişiklikler göstererek daha kısa sürede daha fazla verim almanızı sağlamaktadır.
Fonksiyonel antrenmanlar sayesinde günlük hayatın getirdiği yoğun iş temposundan minimum etkilenmenizi sağlamakla kalmayıp normal antrenman sistemlerine göre sakatlıklara karşı vücudunuzu çok daha fazla korumuş olursunuz.

KAMPANYA BİLGİLERİ

Ücretsiz demo antrenmanlarına katılanlara % 10 ekstra indirim
48 ders ve üzeri paketlerde %10 ekstra indirim
devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı mah. 2866. sok. No: 49 Çayyolu-Ankara

Gölbaşı İncek Spor Kulübü

İncek

Gölbaşı İncek Spor Kulübü

Spor kısa bir süre yapılıp bırakılan bir etkinlik değildir. Hayat boyu devam eden bir yaşam biçimidir. GİS Akademi'in en önemli hedeflerinden birisi Yaşam Boyu Spor Kültürünü kazandırmaktır.

Tüm sporcularımızı uzman antrenör kadromuz yetiştiriyor.GİS Akademi olarak her çocucuğun sahip olduğu potensiyelin üst limitine ulaştırmayı hedefliyoruz.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. 4834. Cad. 358. Sokak No: 10/40 İncek - Ankara

Nazlı Aykut Personal Trainer

Yaşamkent

Bikinimodel Türkiye 3.süyüm. 1.kademe fitness antrenörüyüm, 4 senedir aktif olarak fitness eğitmenliği yapmaktayım. Vücut geliştirme, wellness, yağ yakma ve kilo alma konuları uzmanlık alanım.devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. 3158. Cadde No: 38 D: 4 - 5 Yaşamkent - Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

Türkiye'nin En Büyük Pilates Studyosu olan PilateSystem Studio Plus, yoğunlukla Pilates olmakla birlikte pek çok spor hizmetini de vermektedir.
Tüm Eğitmenler BodySystem Pilates Akademisi mezunudur. Stüdyolarımızda üyelerimizin tüm yağ-kas-su ölçümleri, postür analizleri, antropometrik ölçümleri yapılarak bir PAR Q Testi doldurulur. Düzenli olarak ölçümler tekrarlanarak sonuçlar doğrultusunda değerlendirmeler yapılır.

Studyolarımızda hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 09:00-17:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.
Özel Pilates Dersleri
Grup Reformer Pilates
Grup Mat Pilates
Hamile Pilatesi
Klinik Pilates
Kick Boks
Boks
Zumba
Body Jump
X-Body (EMS System)
Functional Training
Yoga-Fit
Body Barre Class
Tabata
Personel Coaching
Grup Chair
Cadillac
Spine Corrector
Ladder Barrel
Arc Barrel
TRX
Kardiyo Ekipmanları
Vücut Analiz Cihazı Ölçümleridevamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Force Crossbox

Bilkent

Force crossbox olarak bireysel antrenman hizmetleri veren bir atletik performans salonuyuz.

5 yıldır hizmet vermekteyiz. Bünyemizde aletli pilates,boks-kick boks- atletik performans (sedanter ve profesyonel sporcular) - olimpik halter - movement- diyetisyen ve daha vücudunuz için ihtiyacınız oldugunu dusundugumuz bir cok sistem mevcuttur.

Sürecimiz ise şu şekilde,
Sizlerle randevulaşıyoruz ve ücretsiz olarak analiz günümüz için spor eşyalarınızla beraber davet ediyoruz. Geldiğiniz zaman Detaylı olarak analizlerinizi yapıyoruz. Hem bizim için yol haritası çıkmış oluyor. Size de hepsini ilgili antrenörümüz açıklıyor. Sonrasında başlamak isterseniz sizi planlamaya alıp başlatıyoruz. İstemezseniz ise testlerinizi almış ve tanışmış oluyoruz.devamını oku...
Adres: Üniversiteler Mah. 1598. Cad. Bilkent Plaza A3 Blok No:5 Ankuva İş Merkezi Yanı Bilkent - Ankara

The Beats Pilates Personal Training

Çayyolu

The Beats Pilates
Neden Pilates?
Spor Salonunda, Vücut bilinci olmadan yapacağınız hareketlerle, kuvvetli kaslarınızı daha çok kuvvetlendirebilirsiniz ancak zayıf kasları çalıştıramazsınız. Pilates'in amacı zayıf kasları da güçlendirerek tüm vücut bilincini ve dengesini arttırmaktır. Bu sebeple Pilates' in sonuçlarını çok daha kısa sürede görecek, etkisini daha uzun süre hissedeceksiniz.

Hizmetler
  • Aletli Pilates (reformer, cadillac, barrel, chair)
  • Fitness / Functional Training
  • Vücut Kompozisyonu Analizi
  • Profesyonel Spor Koçluğu
  • Beslenme Danışmanlığı
  • Sağlıklı Yaşam Koçluğu
  • Postür Analizi 10 seansta farklı hissedecek 20 seansta farkı görecek ve 30 seanta tümüyle yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız. J.H. Pilates

The Beats Pilates
Bizim öncelikli amacımız bireylerin hem ruhsal hem de fiziksel sağlığını spor ile iyileştirmektir. Birlikte antrenman yaptığımız kişilerin daha mutlu, daha güçlü ve daha huzurlu olmalarını sağlamak bizim başlıca hedefimizdir. Aldığımız akademik eğitimin bize vermiş olduğu pozitif bakış açısını sporla en iyi şekilde birleştirerek, bireysel ve toplumsal yaşam standartlarını arttırmak adına bilimin ışığında ilerliyoruz. İnovatif yöntemler ile tecrübelerimizi de arkamıza alarak geliştirdiğimiz içeriği tamamen özgün, bize ait olan sistemleri kullanarak bizimle çalışmak isteyen bireylere bu teknikleri birebir uyguluyor ve hedeflerine en doğru zamanda ulaşmalarını sağlıyoruz.
Dilediğiniz vücuda ve sağlığa kavuşmanız amacıyla, size özel hazırlanan programlar ile yağ yakımı, fit vücut, sakatlıklar ve hastalıklardan sonra rehabilitasyon, sportif danışmanlık, nlp (yaşam koçluğu), beslenme, profesyonel sporcular için kuvvet ve kondisyon antrenmanları, pilates, fonksiyonel antrenmanlar, crossfit antrenmanları ve vip antrenman alanlarında hizmetlerimizi sizlere sunuyoruz. Kalite, enerji ve yüksek motivasyonu bir arada bulunduran ekibimizle kendi vücudunuzun en iyisini yaratın!

Ahmet Batuğ SÖZEN (Kurucu-Eğitmen)

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEK OKULU, SPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜ (2009)

EĞİTİM VE SEMİNER
-2016: Türkiye Cimnastik Federasyonu, 1. Kademe Pilates Eğitmenliği
-2016(İtalya): Rimini Wellnessn Fuarı
-2016: Balanced Body Workshop(Taha Erpulat)
-2015: Ankara Üniversitesi – 'ANKÜSEM' Bireysel Antrenör (Personal Trainer) Eğitimi
-2014-2015: Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Pedagojik Formasyon Eğitimi
-2012-2014:Pilates System REFORMER & CADILLAC LEVEL 1-2-3
-2012: LESS MILLS Semineri: Body Combat, Core Trainning, Sh'bam, Bady Balance (Thomas Cerbonescchi, Vanessa Vassallo)
-2011: AFAA, ACE/ACSM 'Studio Cycling' Speciality Certificate (Lawrence Biscontini)
-2011: AFAA, ACE/ACSM 'International Bosu Pt & Cardio Trainnig' Certificate (David Weck)
-2009: G.S.G.M. 1.Kademe 'Yüzme Antrenörlüğü'
-2009: G.S.G.M. 1. Kademe 'Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenörlüğü
-2008: 10. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi
-2008: (ABD) Amerikan Lifeguard Association 'Swimming Pool Operator'
-2008: (ABD) National Life Saving and Aquatics 'Lifeguard'
devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, Alacaatlı Caddesi, 2873. sokak. Anchor İş Merkezi, 3A No:8, Çayyolu-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Fitown Training

Çayyolu

Fitown Personal Training Studio olarak Türkiye'nin En Büyük Pt Studio Salonuyuz. 2700 m2 lik alanımızda aynı branş da 8 kişilik randevu sistemi ile rahat bir şekilde alet sırası beklemeden spor yapabilirsiniz. Fabrika sistemi klima kullandığımız için klimamız 7500 m2 ye göre tasarlanmıştır.

13 branş da milli sporcularımızın da olduğu sertifikalı uzman eğitim kadromuz ile farklı spor dallarında hizmetler vermekteyiz.

Uzun süre aynı sporu yapmaktan sıkılan bir yapınız var ise 5 farklı branşı barından paketlerimizi tercih edebilir veya birbirinden farklı gurup derslerimize katılabilirsiniz. Haftada iki defa fitness yapan üyelerimiz kardiyo yapmak için geri adımlar atmasın diye boks Kick boks tekvando Mma spinning gurup derslerine katılabilir ve yürüyüş bandında veya bisiklette harcayacağı kaloriyi daha kolay verebilir.
devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2402. Sk. No:5 Çayyolu-Ankara

Park Personal Training

Çayyolu

HEALTH TEAM'A HOŞ GELDİNİZ

devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

Apollofiz Fizyoterapi ve Spor Merkezi

Konutkent

devamını oku... Adres: 2983. Cad. No:55 Konutkent - Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell Pilates

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent ANKARA

19 Fit Pilates & Gym

Yaşamkent

devamını oku... Adres: 3299. sok. No:32/1 C Blok (besa karina arkası - makromarket yanı) Yaşamkent-Ankara

Touche Trainer Pilates Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mah. 2945. Cadde No:85 Çayyolu - Ankara

Onur Kaya Personal Trainer

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. 3158. Cadde No: 38 D: 4 - 5 Yaşamkent - Ankara

Gym K Training

Yaşamkent

Gym K Yaşamkent'te Covid-19 şartlarına uygun üzeri açılabilir bir sistem ile iç havalandırması olan ve vip odada pilates dersi almak isterseniz sizleri bekliyoruz.

Postür bozuklukları, ameliyat sonrası sahaya dönüş , kassal dengesizlik, metabolik rahatsızlıklar ( tiroid, insülin direnci, aritmi ) gibi sağlık sorunlarının üstesinden gelebileceğiniz profesyonel kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz.

Bunun yanısıra kickboks , reformer pilates ( vip oda da sadece eğitmeniniz ve sizin olacağınız keyifli bir alana sahip Gym K salonumuzda her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Çocuk kickboks dersleri ve çocuklara yönelik postural çalışmalar ile çocuklarınız hem öğrensin hem eğlensin.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent mah. 3300. Sok. No:2 Yaşamkent-Ankara

Fizyopark Sağlıklı Yaşam Merkezi

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780.Cadde 2822.Sokak No:2 Çayyolu-AnkaraÇAYYOLU SPOR SALONLARISPORTİF YAŞAM KULÜBÜ ÇAYYOLU – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

Çayyolu'nda kurulan dinamik yapıda bir spor salonudur. Yeni spor dalları ve günün trendlerine uygun spor aletleri ile donatılmıştır. 2006 yılında faaliyete başlaması ile henüz yenidir. Ülkemizde, spor yapmanın bilinci tam olarak oluşmamıştır. Spor adına bilinç oluşturmak, profesyonel destek ile geniş kitlelere ulaşarak, sporu tanıtmak, dallarını öğretmek, fiziksel yeteneklerin farkına varılmasını sağlamak amaçlanır.

Kuruluştan bu yana Fitness de bir adım öne çıkmış bir spor salonudur. Ankaralıların memnuniyetini kazanan Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu'na duyulan ihtiyaçları artırmıştır. Ankara da faaliyet alanını genişletmiş ve şube açmıştır.

Sadece Pilates konusunda değil spa konusunda da işinin uzmanları tarafından uygulamalar mevcuttur. Tıbbi tedavilere alternatif olarak görülen spa uygulaması, kişinin ihtiyacına göre oluşturulur. Yani her uygulama kişiye özeldir.

Bütün bunları yaparken huzur bulacağınız, eğlenceli auraya sahiptir Sportif Yaşam kulübü Çayyolu. Sportif Yaşam kulübü Çayyolu'nun Sınırsız hizmetleri: aerobic 3e, aqua gym, cardio, Fitness, masaj, personal training, Pilates, spa, spinning, squash, wellness ball, yoga, yüzme.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-AnkaraANKARA İHTİSAS ÇOCUK SPOR EĞİTİM MERKEZİ – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

Spor sadece yetişkinlerin, yaşlıların, kilosu fazla insanların yaptığı bir aktivite değildir. Çocuklar spora yönlendirilmeli ve spor yapabilmeleri için spor salonu sunulmalıdır. Küçük yaşta spora başlayanların gelişimlerine katkı sağlar. Günlük hayatta başarıları artar. Kötü alışkanlıklardan, obezite gibi sağlık sorunlarına karşı spor en iyi çözümdür.

Son yıllarda teknolojinin hayatımızı gereğinden fazla işgal etmesi çocukları etkisi altına alarak hareket alanlarını daraltmıştır. Bunu önlemek adına, Ankara da bir spor salonunda farklı spor dallarını aynı çatı altında birleştirmiştir.

Aynı zamanda geçmişten günümüze kadar Türkiye de açılmış bütün spor salonları arasında en gelişmiş ve modern çizgilere sahip olanıdır. Böylece çocuklar artık daha hareketli ve yeni aktiviteler öğrenecektir. Bunu yaparken de eğlenecekler. Öylesine büyük bir spor salonu ki basketbol ve yaz okulları branşlarını bulabilirsiniz.

Ankara İhtisas Çocuk Spor Eğitimi Merkezi hizmetleri nelerdir: aerobik, aikido, air Pilates, aqua gym, basketbol, buz pateni, Fitness, personal training, Pilates, Pilates aletli, Pilates barrel, Pilates cadillac, Pilates chair, Pilates reformer, Pilates trapeze, Pilates- hamilelik öncesi ve sonrası, savunma sporları, spinning.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara
Telefon: 0 (530) 237 84 44DELUXE VOGUE SPOR CLUB – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

2014 yılında Çayyolu'nda hizmete açılmıştır. Sektörde yeni olmasına rağmen oldukça kaliteli hizmet sunması ile Ankaralıların memnuniyetini kazanmıştır. Çocuklu aileler için kids club da bu spor salonunda mevcuttur. Böylece anne – babalar sporunu yaparken çocuklar da kendilerine ayrılan bu alanda eğlenceli vakit geçirecektir.

Spor yapmak, kalori yakımı ve yağ yakımı hızlandırmak demektir. Spora ara verip, enerjinizi tekrar kazanmak, soluklanmak için restoran bölümünü kullanabilirsiniz. Ankara, iş hayatının yoğun olduğu hareketli bir şehirdir. İnsanların stresten uzaklaşıp, haftanın yorgunluğunu atacağı mekanlara ihtiyaç duyar. Tercih edilen mekanların başında spor salonları gelmektedir.

Ankara'da faaliyette bulunan spor salonlarının içerisinde böylesine rastlamak mümkün değildir. Çünkü restoran, spor salonu ve çocuklar düşünülerek oluşturulmuş kids clubın bileşimidir. Kurumsallaşmış, profesyonel hizmetin adresi olarak Çayyolu'nda haftanın her günü Ankaralıları beklemektedir.

Deluxe Vogue Spor Club'ın sonsuz hizmetlerine göz atalım: aerobik, basketbol, boks, bölgesel zayıflama, cardio, dans, Fitness, kickbocks, masaj, personal training, Pilates, Pilates aletli, powerplate, savunma sporları, spa, spinning, tae bo.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Ahmet Taner Kışlalı mah. Bangabundhu Şeyh Mecibur Rahman blv. Özçelik İş Merkezi No: 94/1-2 Çayyolu-Ankara
Telefon: 0 (312) 235 11 18PARK LIFE CLUB – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

2012 yılından günümüze kadar aktif olarak hizmet etmesinin sırrı diğer spor salonlarından farklı olmasıdır. Bu başarının sırrı spor dallarında başarıları tescillenmiş, ödüllü sporcuların antrenörlüğünde, spor adına a'dan z'ye her şeyi Çayyolu'nda Park Life Club spor salonunda bulunmasıdır. Kalite en yüksek seviye de tutularak geçmişte olduğu gibi gelecekte de hizmet vermeye devam edecektir.

Antrenörlerin ve diğer personelin ilgisi ve güler yüzü ile ortamda rahat ve huzur hakimdir. Böylesine samimi bir ortam da spor yapmak motivasyonunuzu artıracaktır. Emekleriniz ile varacağınız amaç da size rehberlik edecektir. Hayatın hızlı akışından ayrılarak kendinize zaman ayırın. Kendinizi spora hazır hissettiğiniz anda Çayyolu'ndaki bu adrese gelerek kendinizi ve dostlarınızı ödüllendirin. Birden fazla aktivite ile zamanın akışına kapılacaksınız.

Park Life Club'ın özgün hizmetleri: aerobik, aikido, aqua gym, aqua spinning, body building (vücut geliştirme), boks, bölgesel spor çalışmaları, bölgesel zayıflama, cardio, crunch, dans, fat burn, Fitness, ınsanity, kickbocks, kilo alma, kilo verme, masaj, personal training, Pilates, power lifting, sokak dövüşü, spa, spinning, step, streching, tae bo, tai chi, yaz okulu, yoga, yüzme, yüzme kursu, yüzme okulu, zayıflama, zumba.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: 33. cad. 2918. sok. No:4 Çayyolu-AnkaraSWITCH ZONE PİLATES ÇAYYOLU – ÇAYYOLU SPOR SALONU

Pilates çalışmalarını profesyonel hocaların gözetim ve denetimi ile gerçekleştirmek için Çayyolu'nda akla gelen ilk spor salonudur. Sadece Çayyolu için değil Ankara'da bir ilktir. Çünkü demo dersler ile dersin akışını gözlemlemek, antrenörlerin sporculara bilgi aktarımını gözlemleme, spor salonunu incelemek için sunulmuş bir hizmettir. Spor salonlarına yapılan kayıt uzun süreli zamanı kapsayıp geri dönüşü mümkün olmamaktadır. Böylece memnun kalınmadığı takdirde emek, para ve zaman boşa gitmektedir.

Ankara da açılan spor salonlarında; spor severlere daha iyi hizmet sunmak, mağdur etmemek adına yeni hizmetler geliştirilmektedir. Bunlardan biri de Çayyolu'nda olduğu gibi demo ders hizmetindeki gibi Pilates derslerinin akışına tanık olabilirsiniz hem de ücret talep edilmeden. Pilates çalışmalarının profesyonel hocalar ile birlikte çalışmak hem motivasyonunuza katkısı yüksek olacak hem de eksiklikler kolaylıkla giderilebilir.

Switch Zone Pilates Çayyolu spor salonunun sunduğu hizmetler: kickbocks, personal training, Pilates, Pilates aletli, Pilates barrel, Pilates cadillac, Pilates chair, Pilates reformer, Pilates trapeze, Pilates- hamilelik öncesi ve sonrası.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2880. Cadde Uyum Yapı Koop. No:3 Çayyolu-Ankara
Telefon: 0 (507) 948 06 49ÇAYYOLU PİLATES – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

Pilates iki şekilde yapılır. Birincisi aletsiz pilates, bir mat üzerinde gerçekleştirilen egzersizler, ikincisi aletli Pilates, farklı aletlere göre yapılan, ismini de bu aletlerden alan Pilates çeşitleri vardır. Ancak Pilatese yeni başlayanlar, bu spor dalı hakkında bilgisi olmayanlar, vücut tipine uygun hangi pilatesi tercih edeceğini bilmeyenler için Ankara'nın tek adresi Çayyolu Pilates.

Kısacası Pilates hakkında merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz her şey Çayyolu Pilates'te. Çayyolu her gün gelişip büyümeye devam ediyor. Spor adına gerek ulusal branşları gerekse uluslararası kabul gören spor branşlarını tanıtmak adına çok fazla hizmet sunmaktadır. Bunların başında spor salonları gelmektedir.

Pilates, iskelet üzerinde meydana gelen eğilmeler, fıtık, ağrılar, kireçlenme sorunlara karşı tedavi amaçlı kullanılmıştır. Günümüzde yine bu sorunlara karşılık hareket ve forma girmek isteyenlerin yaptığı bir egzersize dönüştü.

Çayyolu Pilates spor salonunun sunduğu hizmetleri inceleyelim: air Pilates, kickbocks, personal training, Pilates, Pilates aletli, Pilates barrel, Pilates cadillac, Pilates chair, Pilates reformer, Pilates trapeze, Pilates- çocuklar için, Pilates- hamilelik öncesi ve sonrası, yoga, zumba.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780. Cadde No: 86 İlko Konutları Çayyolu-Ankara
Telefon: 0 (312) 240 44 43
REACTIVE PERSONAL TRAINING & PİLATES – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

Çayyolu'nda akla gelen tek adres olan spor salonu, özverili antrenörlerin ve diyetisyenlerin gözetiminde oldukça etkili bir süreç halinde gerçekleştirilir. Spor çalışmaları kişinin isteğine bağlı olarak antrenör ile birebir gerçekleştirilir. Böylece çalışma saatlerine uymak zorunda kalmayacaksınız. Boş zamanlarınız için spor antrenman saatini kendiniz belirleyebilirsiniz. Personal training, zaman sıkıntısı yaşayanlar için oldukça faydalı bir hizmettir.

Aynı zamanda Pilates, spor salonunun olmazsa olmaz spor dallarından biridir. Pilates için hem aletsiz hem de aletli çalışmalara katılabilirsiniz. Aletli Pilates de bütün ekipmanlar güncel olup her biri kişinin çalışmasına uyarlanabilecek özelliktedir.

Çayyolu'ndaki Reactive Personal Training & Pilates hizmetleri bu kadar sınırlı değil. Burada harcanan kalorileri, yağları sonucunda enerji açığı ortaya çıkar. Kısacası beslenme hakkında da kişiye özel diyet ve beslenme programı oluşturulmaktadır.

Çayyolu'ndaki Reactive Personal Training & Pilates spor salonu kaliteli hizmetleri: body building (vücut geliştirme), bölgesel spor çalışmaları, bölgesel zayıflama, cardio, fat burn, Fitness, fizik tedavi sonrası rehabilite çalışmaları, ınsanity, kilo alma, kilo verme, personal training, Pilates, Pilates aletli, Pilates- çocuklar için, Pilates- hamilelik öncesi ve sonrası, trx suspention training.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Ahmet Taner Kışlalı mah. 2866. sok. No: 49 Çayyolu-Ankara
Telefon: 0 (312) 240 53 02 / 0 (541) 476 13 45
DİZEM SAĞLIK SPOR MERKEZİ – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

Dizem Sağlık Spor Merkezinin en büyük özelliği 4 adımdan oluşan sistematik spor programı uygulamasıdır. Her müşterilerine ayrı ve özel olarak uygulanmaktadır. Sonuçlar uzman personel tarafından değerlendirilerek sportif faaliyetlere başlanır.

Çayyolu'nun markası haline gelen bu spor salonun uyguladığı programa yakından bir göz atalım:

İlk olarak müşterinin analizi yapılır. Kişilerin vücut tipi, kas sisteminin özellikleri belirlenir, yağ oranı, minerallerin durumu araştırılır. Ayrıca uzmanlar tarafından analiz edilir.

İkincisi amaçlardır. Yani; sporda kişinin belirleyeceği amaçlar, sporun daha verimli geçmesini sağlar. Kişi vücudunu tanıyarak spor amaçlarını bu imkanlar doğrultusunda belirler.

Diğeri, ilk iki aşamanın sonucunda hangi programların uygulanabileceğine dair talimatların verilmesidir.

Son aşama ise çalışma programının kontrolü yapılır. Belirli periyodlarda tekrarlanarak kişinin spor aktivitesi kazanımları ölçülür. Eksiklikler giderilir. Ve olumlu sonuçların devamlılığı sağlanır.

Dizem Sağlık Spor Merkezinin benzersiz hizmetleri: fizyoterapi, personal training, Pilates, trekking, yoga, zumba.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Mutlukent mah. 1920 cad. 1989 sok. No:7 Çayyolu-Ankara
Telefon: 0 (312) 467 51 37STÜDYO EXERCISE – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

Daha fit, daha zarif görünmek için yapılan spor faaliyetlerini Stüdyo Exercise de bulabilirsiniz. Çayyolu'nda bulunan Stüdyo Exercise diğer spor salonlarına örnek olacak kadar iddialıdır spor sektöründe. Gerek spor salonu gerekse uzman kadrosu ile bu iddiaları destekleyen örneklerdir.

Hedefiniz zayıflamak ise, hedefiniz form kazanmak ise, hedefiniz kas sisteminizi güçlendirmek ise kısacası hedefiniz ne olursa olsun uzman ekip bu süreçte size profesyonel destek sağlamaktadır. Çayyolu Ankara'nın gelişen bölgelerinden biridir. Bu gelişim sadece caddeler, sokaklar ile sınırlı değildir. Spor adına spor salonun ekipman ve teçhizatları ya da spor da kullanılan strateji ve kurallar güncel ve kişiye özel uygulanmaktadır. Kişiye özel olması, sağlık durumu dikkate alınarak hazırlanması sporun daha etkin olmasını sağlar.

Stüdyo exercise egzersizleri alışkanlık yapacaktır. Stüdyo Exercise için listede yer alan hizmetleri: aerobik, body sculpture, cardio, Fitness, kangoo jumps, koşu, personal training, ppilates, tai bo, zumba.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mah. Alacaatlı Cad. 2813. Sok. No:16 Çayyolu-Ankara
Telefon: 0 (539) 314 04 93TÜRK TELEKOM BASKETBOL OKULLARI – ÇAYYOLU – ÇAYYOLU SPOR SALONU

spor salonu

Sporun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak düzenli spor yapanların sayısı oldukça azdır. Bazıları yoğun iş temposundan bazıları da hareket etmeye üşendiği için spor yapmaktan vazgeçiyor. Bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırıp sporu eğlenceli bir alışkanlık haline dönüştürmek için Çayyolu'ndaki Türk Telekom Basketbol Okulları – Çayyolu önerilebilecek en kaliteli spor salonudur.

Spor, temel antrenman çalışmaları olabileceği gibi herhangi bir sporun tekniklerini öğrenmek, devam ettirmek de olabilir. Hafif egzersizler ya da profesyonel spor etkinlikleri tamamen müşterinin seçimine bağlıdır.

Boş zaman deyimi Çayyolu'ndaki Türk Telekom Basketbol Okulları – Çayyolu spor salonu ile ortadan kalkıyor. Spor yaptığınız her an eğlenceli dakikalara dönüşmektedir. Hem eğlenmek hem sağlığınızı korumak hayal değil. Kendi sağlığınızı düşünürken aileniz, çocuklarınız da bu değeri hak etmektedir.

Türk Telekom Basketbol Okulları – Çayyolu'nun son trend hizmetleri: basketbol, basketbol okulu, voleybol, voleybol okulu.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Fevzi Özbey İ.Ö.O Kapalı Spor Salonu-Mutlukent Mah.2007.Sokak No : 51 Beysukent Çayyolu-Ankara
Telefon: 0 (507) 577 37 70 / 0 (312) 225 30 35ÜMİTKÖY SPOR SALONLARIGRENADA LIFE PERSONAL TRAINING BEAUTY – ÜMİTKÖY SPOR SALONU

spor salonu

Türkiye de bir ilk. Güzellik ve spor adına her şeyi aynı yerde bulabilirsiniz. Grenada Life Personal Training Beauty, alışılmışın dışındaki hizmetleri ile dikkatleri üzerinde tutan, Ümitköy 'ün cazibe merkezi haline gelmiştir. Her müşteriye ayrı spor ve güzellik seansları hazırlanmaktadır. Müşteriler kendilerini işin uzmanı ellere teslim etmektedir.

Grenada Life Personal Training Beauty spor salonunda yok yok. Yaşam standartlarını yükseltmek için öncelik spora verilmelidir. Ancak spor tek başına yeterli olmayabilir. Beslenme alışkanlıkları da bu sürece dahil edilmelidir. Yine uzmanlar devreye girerek vücuttaki eksik besinlerin giderilmesine yönelik programlar hazırlanır.

Grenada Life Personal Training Beauty bu kadarla sınırlı değil. Ayrıca müşterine stresten uzaklaştırmak, kendilerini rahatlamış, huzurlu hissedecekleri bakım ve yenilenme seansları mevcuttur. Grenada Life Personal Training Beauty de mevut hizmetler: avt- exilis, bölgesel zayıflama, cilt bakımı, Fitness, fonksiyonel antrenmanlar, interval çalışmalar, kickbocks, masaj, personal training, Pilates, Pilates aletli, spa.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara
Telefon: 0 (533) 603 20 62 / 0 (312) 236 40 62-72
OCEANSA VIP PERSONAL TRAINING – ÜMİTKÖY SPOR SALONU

spor salonu

Spor, yıllardan beri varlığını devam etmektedir. Spor farklı ortamlarda yapılabilir; doğa, spor salonları, kulüpler gibi. Spor ile kişinin yetenekleri gelişerek gücü ve çevikliği artar. Spora ait teknik ve kurallar öğrenilirken aynı zamanda hoş vakit de geçirilir.

Ümitköy de sporu eğlenceye dönüştürmek, fiziksel yeteneklerin güçlendirilmesi, farklı kültürlere ait sporların tanıtımını ve öğrenilmesini sağlamak amacı ile spor salonu hizmetinizdedir. Haftanın her günü müşterilerine hizmet sunan Oceansa Vip Personal Training spor salonuna mutlaka uğramalısınız. Türkiye'de spor adına ilkleri yaşatmaya son hız devam etmektedir.

Çocuk, yaşlı, genç, hamile herkesin seviyesine uygun spor programları ile Ümitköy 'ün gözde spor salonudur. Kaliteli hizmet ile zaman ve emeği doğru kullanmanın adresidir Oceansa Vip Personal Training.

Oceansa Vip Personal Training'de spor ve eğlenceyle harmanlanmış hizmetlerinden bahsedelim: aikido, boks, escrima, Fitness, karate, kickboks, personal training, Pilates, Pilates aletli, taekwondo, wing tsun( wing chun), Yoga, zumba.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Osmanağa Konakları 2594/4 No:12 Ümitköy-Ankara
Telefon: 0 (535) 851 10 54
KENT DANS PİLATES – ÜMİTKÖY SPOR SALONU

spor salonu

Faaliyetine bale ile başlayan Kent Dans Pilates, sonraki yıllarda faaliyetlerini değişim kararı aldı. Böylece faaliyetlerinin hem sayısı arttı hem de özellikleri. Böylesine dinamik bir yapıya sahip olan Kent Dans Pilates, çağdaş ve modern sanat ve spor dallarına kapılarını açtı. Yenilikleri takip eden Kent Dans Pilates Ümitköy de faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir.

2014 yılında gelişip büyüyen Kent Dans Pilates henüz çok yeni olması ile büyümeye deva ediyor. Türkiye de bu kadar kısa süre de büyümeye örnek olmaktadır. Ümitköy de dünyaca benimsenen spor ve sanat tek çatı altındadır. Kent Dans Pilates'in kapısından içeri girdiğinizde kültür şölenine hazır olun. Türkiye de bir ilk olma özelliğine de sahiptir.

Kent Dans Pilates Türkiye de ilk olma onur ve sevincini şu hizmetler ile yaşamaktadır: Pilates.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara
Telefon: 0 (312) 235 74 35 / 0 (543) 408 90 05
OCEAN SPORT AKADEMİ – ÜMİTKÖY SPOR SALONU

spor salonu

Her yaş grubu kendine göre aktiviteleri bulabileceği bir spor salonudur Ocean Sport Akademi. Aynı zamanda sporun temelinden başlayarak aşama aşama profesyonelleşmek isteyenlerin ihtiyaç duyacağı her tür bilgiyi bulabilmeleri mümkündür. Yani kısaca her düzeyde bilgi sunulmaktadır.

Spor denildiği zaman ismi kadar basit olmadığı, çok fazla bilgi ve tekniğin olduğu bilinir. Böylesine karmaşık yapıyı Ocean Sport Akademi, sporun özüne bağlı kalarak sade ve basitleştirerek ihtiyaçlar doğrultusunda aktarmaktadır. Ümitköy de sporun özüne bağlı kalmak için geliştirilen Ocean Sport Akademi, sporu herkese öğretmek amacındadır. Spor yapmayan, sağlıksız ve hantal bedenler yerini formda, fit ve hareket yapan bedenlere bırakması Ocean Sport Akademi ile mümkün.

Böylesine özveri ile çalışan bir spor salonu Türkiye de eşine rastlanmaz. Yani Ocean Sport Akademi ile yenilikler Ümitköy de devam etmektedir. Ocean Sport Akademi'nin benzersiz hizmetlerini inceleyelim: aikido, boks, brazilian jiu jitsu (bjj), kickbocks, Pilates, taekwondo, wing tsun (wing Chun).

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara
Telefon: 0 (312) 236 33 46 / 0 (312) 235 54 53 / 0 (545) 906 04 83YAŞAMKENT SPOR SALONLARI
FİZYOFORM SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ – YAŞAMKENT SPOR SALONU

spor salonu

Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi 2015'ten günümüze kadar Yaşamkent'te müşterilerin hizmetindedir. Müşterilerinin memnun kalması, Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi'ne olan ihtiyacı artırmış ve sonunda da şubeleri Türkiye'nin her bölgesine açılmıştır. Böylece bedensel form ve zihinsel rahatlama sadece Yaşamkent halkı için değil tüm yurt için mümkün hale getirmiştir. Aynı zamanda sporu bütün yurda yaymak Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin aracılığı ile gerçekleşmiştir. Artık herkesin spora bakışı olumlu yönde değişmiştir.

Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin kadrosu da Ankara'nın en başarılı hastane personellerinden oluşmaktadır. Böylece kadroda olabilecek en üst düzey bilgi ve uzmanlığa sahip kişileri bulmak mümkündür.

Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi, müşteriler ile ayrı ayrı ilgilenerek spor sürecinin akışı yakından izlenmektedir. Fizyoform Sağlıklı Yaşam Merkezi, piyasanın en iyi hizmetleri: klinik masaj, klinik Pilates, manuel masaj, mat Pilates, Pilates aletli, Pilates hamilelik öncesi ve sonrası, tanito ile vücut ölçümü.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: 3061. Cadde No:99 Yaşamkent-Ankara
Telefon: 0 (312) 240 55 95 / 0 (552) 240 55 95
SPORTSA LIFE CLUB – YAŞAMKENT SPOR SALONU

spor salonu

Türkiye'nin en özel spor salonlarından biri olan Sportsa Life Club, yıllara meydan okumaya devam ediyor. Aynı zamanda ekipleri son derece tecrübeli ve donanımlıdır. Yaşamkent gibi özel yere yakışır özel bir spor salonudur Sportsa Life Club. Müşterilerine, hayat kalitesini artırmada en iyi yolun spor olduğu bilinci oluşturulmaktadır.

Spor ile geçirilen günler Sağlıklı bir ömür demektir. Karşılaşacağınız zorlukları kolayca atlatma da yardımcı olacaktır. Problem çözme, pratik çözümler üretme sporun faydaları olarak karşınıza çıkacaktır. Sportsa Life Club spor seçenekleri ile çocuklara, yetişkinlere kısaca her yaştan herkese hitap etmektedir.

Sportsa Life Club'a girdiğiniz andan itibaren yeni bir hayat sizi karşılayacaktır. Sportsa Life Club sadece spordan ibaret değildir. Kendinize zaman ayırmanın keyfine varacaksınız. Farklı ve eğlenceli aktivite arayanlar içinde fırsatlar ile doludur. Sportsa Life Club en özel hizmetleri: aerobik, aqua gym, basketbol, basketbol okulu, bisiklet, boks, cardio, dans, Fitness, koşu, masa tenisi, masaj, personal training, Pilates, savunma sporları, spa, spinning, step, tae bo, yüzme, yüzme kursu, yüzme okulu.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Yaşamkent Besa Karina Plaza 3222. cad. No: 57/7 Yaşamkent-AnkaraGYM COMPLEX – YAŞAMKENT SPOR SALONU

spor salonu

Türkiye de yeni bir soluk Gym Complex olmaya devam ediyor. Alanının bilgili ekibi ile hizmetin kalitesini zirve de tutmaktadır. Gym Complex spor salonunda geçireceğiniz zaman hayatınızın merkezinde olacaktır. Böylece sağlıksız bir beden ya da sorunların sizin hayatınızı şekillendirmek yerine sağlam bir bedenle veya sağlıklı bakış açısı ile sorunları çözüm yolları ile şekillendireceksiniz. Bundan dolayı Gym Complex spor salonu tercih listelerinin en başında yer almaktadır.

Yaşamkent, Gym Complex ile özeldir. Müşterilerinin yorumları bu yönde olmuştur. Gym Complex spor salonu tasarımı ile dikkat çekmektedir. 4 mevsime uyarlanabilir mekânı ile her mevsim spor ile harmanlanmaktadır. Açık alan ve kapalı alan ile oldukça geniş bir alana sahiptir.

Müşterilere ilgi ve tavırlar, problemlere geliştirilen çözümler modern ve bilimseldir. Gym Complex spor salonun Türkiye'ye getirdiği uzun soluklu hizmetleri: aerobik, aqua gym, basketbol, boks, cardio, dans, Fitness, kickbocks, masa tenisi, masaj, personal training, Pilates, Pilates reformer, savunma sporları, spa, spinning, step, taekwondo.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Yaşamkent mah. 2354. Sokak Crystal Towers No:1 Yaşamkent-Ankara
Telefon: 0 (312) 920 01 80
19 FİT PİLATES – YAŞAMKENT SPOR SALONU

spor salonu

19 Fit Pilates; duruş bozukluklarında, iskelet yapısındaki eğriliklerde, kambur gibi fiziksel yapıdaki sorunları gidermeye yönelik çalışmalar ile Yaşamkent de hizmetinizdedir. Aynı zamanda gelişim sürecindeki çocuklar için çalışmalar da yapılmaktadır. Bu tür sorunlara karşı standart programlar uygulamak doğru olmayacaktır. Kurumsallaşmış ve aynı zamanda sektörde memnuniyetleri hak etmiş bir kurum olan 19 Fit Pilates spor salonu sadece Yaşamkent 'in değil Türkiye'nin en iyisidir.

19 Fit Pilates spor salonuna gelen her müşterinin beden ölçüleri analiz edilerek özgün programlar hazırlanmaktadır. İşinde profesyonel olan kurumlar ya da işletmeler de ancak böyle davranmalıdır. 19 Fit Pilates olduğu tek tip program bütün müşterilere uymayacağı bilincinde olup yöntemleri müşterilere göre geliştirmektedir.

Sıkıntılar, dertler, yoğunluktan kurtulmak için spor yapmak iyi bir çözümdür. 19 Fit Pilates'in profesyonelce müşterilerine sunduğu hizmetler: air Pilates, Pilates, aletli Pilates, Pilates barrel, Pilates cadillac, Pilates chair, Pilates reformer, Pilates trapeze, Pilates- hamilelik öncesi ve sonrası.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: 3299. sok. No:32/1 C Blok (besa karina arkası - makromarket yanı) Yaşamkent-Ankara
Telefon: 0 (532) 645 10 91
YAŞAMKENT KORYO SPOR KULÜBÜ – YAŞAMKENT SPOR SALONU

spor salonu

Spor çeşitli kültürlerin ürünü olan aktivitelerin tek şemsiye altında birleşimidir. Bir spora ilgi duymak, teknik ve kurallarını öğrenmek o kültürün değerlerini öğrenmek gerekir. Bunun için o spor dalının doğduğu topraklara giderek en kaliteli ve doğru kaynaklardan bilgi edinimi sağlanabilir. Bu durum bir çoğunuza hayal gelebilir. Zaman, para ve hiç dilini bilmediğiniz yeni bir kültür.

Yabancısı olduğumuz kültürlerin sporlarını öğrenmek için Yaşamkent Kordo Spor Kulübü En doğru kaynak olabilir. Yaşamkent'te çeşitli kültürlerin sporlarını tecrübe edinmiş ve yeterli bilgi donanıma sahip ekipler bu süreçte size rehberlik edecektir. Yaşamkent Kordo Spor Kulübü çeşitli kültürlere ait sporların harmanlandığı bir spor salonudur. Bu açıdan bakıldığında Yaşamkent Kordo Spor Kulübü Türkiye de kültürler arası köprü görevi üstlenmiştir.

Yaşamkent Kordo Spor Kulübü farklı kültürlerin ürünlerini harmanladığı işte o hizmetler: boks, jiu jitsu ( ju jitsu ), karate, kickbocks, muay thai, savunma sporları, taekwondo, thai chi, wing tsun (wing chun).

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara
Telefon: 0 (312) 217 61 62 / 0 (545) 665 44 95
AIR FROM SPOR STÜDYOSU – YAŞAMKENT SPOR SALONU

spor salonu

Yaşamkent de yeni bir soluk Air From Spor Stüdyosu. Air From Spor Stüdyosu, kalıpların dışına çıkarak farklı bir spor tarzı ile karşınızda. Hem spor hem de eğlence iç içe. Air From Spor Stüdyosu ortamın renkli ve fresh havası ile rahatlatan bir spor salonudur. Hafta içi yoğun işlerden dolayı tükenen enerjinizi yeniden kazanıp hayatınıza kaldığınız yerden devam edin.

İlk adımdan son adıma kadar her düzey tekniği, donanımlı hocalar, çağdaş makine ve teçhizat ile birleşmektedir. Acemilerin ve profesyonellerin hiç zorlanmadan kendilerine göre hem hoca hem de çalışmak için cihaz bulacakları bir yer olduğunun kanıtıdır.

Air From Spor Stüdyosu içeriye girdiğinz anda büyük değişime hazır olun. Uzman ekip ve sizin azminiz ile yepyeni bir form kazanacaksınız. Air From Spor Stüdyosu için yeni soluklu hizmetler şunlardır: aikido, aikido-çocuklar için, air Pilates, air yoga, bölgesel zayıflama, fizik tedavi sonrası rehabilite çalışmaları, krav maga, mma, personal training, Pilates, Pilates aletli, Pilates ürünleri satış, Pilates-çocuklar için, Pilates-hamilelik öncesi ve sonrası, streching, trekking, trx suspention training, yoga, yoga-çocuk yogası, yoga-hamile yogası, zayıflama.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Yaşamkent Mah. 3158. Cadde No:51 Çankaya-Ankara
Telefon: 0 (542) 375 03 18İNCEK SPOR SALONLARIGYM BOOM – İNCEK SPOR SALONU

spor salonu

İncek de sadece bayanlara yönelik olarak hizmet verilmektedir. Bayanların spor yaparken rahat ve huzurlu olmaları için oluşturulmuş bir spor salonudur Gym Boom. Ev hanımlarına, öğrencilere, çalışan bayanlara, hamile bayanlara kısaca bütün bayanlara sınırsız hizmet sunulmaktadır.

Dinamik ve canlı bir yapıya sahip olan İncek spor salonlarına duyulan ihtiyacı artırmaktadır. Böylece Gym Boom kadınlara özel olması ile müşterilerin takdirini toplamaktadır. 2016 da hizmete açılmış olup henüz genç oluşumludur. Ancak kısa süre de müşterilerin sayısının artması kısa süre de spor yapanların sayısının artırılması yönündeki hedefini gerçekleştirdiğini göstermektedir. Böylece ilerleyen yıllarda sadece İncek de değil bölgelerde şubelerine rastlamak mümkün gibi görünüyor.

Ev de görevleri olduğu gibi evin dışında da görevleri vardır. Toplumda en çok dinlenmeyi hak edenler kadınlardır. Gym Boom bayanlara yönelik özel hizmetlerini inceleyelim: aerobik, air Pilates, air yoga, bayanlara özel spor merkezi, cardio, dans, Fitness, kangoo jumps, masaj, miha bodytec, personal training, Pilates, Pilates aletli, Pilates-hamilelik öncesi ve sonrası, yoga.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Kızılcaşar Mahallesi Barış Caddesi, No:25 İncek-Ankara
Telefon: 0 (312) 461 04 96 / 0 (530) 061 78 78BİLKENT SPOR SALONLARIGALEA – POWER PLATE – BİLKENT SPOR SALONU

spor salonu


Duyduğunuz, gittiğiniz bütün spor salonlarını unutun. Bilkent de ve dahi Türkiye de böylesi ile ilk defa karşılaşacaksınız. Galea – Power Plate spor ile ilgilenen sporcular veya işletmeciler tarafından kurulmamıştır. Direkt bilim ile ilgili bilim adamlarınca kurulmuştur.

Sadece kuruluşunda iddia son bulmamaktadır. İddia uyguladıkları tekniklerde de geçerlidir. Haftanın belirli günlerinde (3 gün) ve saatler yerini dakikalara (10 dk.) bırakarak form, sağlık ve beraberinde güzelliği getirmektedir. Spor yapmak ve güzelleşmek için günlerinizi ve paralarınızı harcamak yerine Galea – Power Plate ile oldukça basit ve kısa süre de kesin çözümler sunmaktadır. Sarkan vücudun gerginleşmesinde, selülüt oluşumunun giderek azalması ve zamanla yok olması Galea – Power Plate spor salonu ile mümkündür. Galea – Power Plate bilim dünyası ile hazırlayarak sunduğu hizmetler: bayanlara özel spor merkezi, power plate.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Tepe Prime A Blok No: 11 Eskişehir Yolu Bilkent-Ankara
Telefon: 0 (532) 760 63 20 / 0 (312) 260 75 75TEPE PRIME SPOR SALONLARITHE BEATS PİLATES PERSONAL TRAINING –ESKİŞEHİR YOLU SPOR SALONU

spor salonu


Bedensel problemlere karşı nasıl ilaç tedavisi uygulanıyorsa zihinsel rahatlamak için tedavi olarak uzmanlar sporu önermektedir. Böylece daha pozitif, daha motivasyonu yüksek, daha sağlıklı olmak için ilk şart spor yapmaktır. Spor yapmaya karar verip ancak nereden başlayacağını bilemeyenler için bizim önerimizi The Beats Pilates Personal Training spor salonudur. Müşteriler ile iletişim kurmada profesyonel oldukları kadar size sporun her adımında da destek bir ekip vardır.

The Beats Pilates Personal Training eğitmenlerinin teknik ve benimsedikleri stratejileri daha önce başka hiçbir yerde görmediğiniz, yenilikler ile doludur. Çünkü stratejileri başka kurumlardan veya herhangi bir yerden hazır almak yerine bu stratejiler üzerinde düşünüp, enerji harcayarak yenisini üretmektedirler. Böylece son derece özgündür. The Beats Pilates Personal Training spor salonu sadece Eskişehir yolunda müşterilerini beklemektedir. The Beats Pilates Personal Training de özgün hizmetler şunlardır: aerobik, cardio, dans, Fitness, personal training, Pilates, Pilates aletli, Pilates-hamilelik öncesi ve sonrası.

Bu salon size İNDİRİM vermektedir.
AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Adres: Tepe Prime C Blok Kat: 8 No:104 Çankaya-Ankara
Telefon: 0 (542) 640 90 90 / 0 (312) 287 61 49 / 135 Dahili
FİTNESS

Fitnessin kökü fittir. Fit ise sıkı, gergin ve forma sahip vücut anlamındadır. Fitness esnek bir spordur. Her yaşa, vücut şekline, kadınlara ve erkeklere uygun çalışma hareketleri bulunmaktadır. Vücut kaslarına yönelik çalışmalar body buildinge aittir. Zayıflamak, vücudunuzun hatlarını korumak ve formda kalmasını istiyorsanız Fitness hareketlerini yapmalısınız.

Kolayca Yapılacak Temel Fitness Hareketleri

1.Jump burbees: zıplama ve şınav hareketlerinin aynı teknikte bir araya gelmesidir. Hareket oldukça basittir. İlk adımda şınav pozisyonu alıp bir tane çekilir. Daha sonra bacaklar katlanıp ayağa kalkılır ve duraksamadan zıplanır. Zıplamadan sonra tekrardan şınav çekilir. Bu hareket ile yağ yakmak çok kolaydır. Hareket esnasında bütün vücut çalışır. Fitness için vazgeçilmez hareketlerdendir. Bu hareket 10 – 15 kez tekrarlanabilir.

2.Squat: eller başın arkasında birleştirilir. Ayakta durma pozisyonu daha sonra çömelmeye bırakır. Bu hareket tekrarlanırken sırtın gergin olmasına dikkat edilir. Bu hareket esnasında yere oturmamak gerekir. Böylece squat ile bacaklar çalıştırılır. Halter kaldırma diye de bilinir bu hareket. Sindirim sistemini hızlandırır. Bacaklar yorulana kadar tekrarlanabilir squat.

3. Lunge: yine bacakları çalıştırmaya yönelik bir harekettir. Fitness' teki bu hareketin amacı bacakların ön kasları ve arka kasları hareket ettirmektir. Lunge kişi ağırlık yardımı ile yapabileceği gibi ağırlıksız da yapılabilir. Kollar ister ağırlıklı ister ağırlıksız olsun yukarı aşağı kaldırılıp indirilirken, bir bacağınızı bir adım öne alın ve dizlerinizi bükün. Bu hareket kalori yakmayı hızlandıracaktır. Bu hareket sadece bacakları çalıştırıp bütün kasların gerginleşmesini sağlar.

4.Jumping jack: zıplarken kollar ve bacaklar aynı anda açılır. Hem egzersiz hem de Fitness hareketleri arasındadır. Herhangi bir spora başlamadan önce kasların çalıştırılması için ön hazırlık hareketi olarak da kullanılır.

Bütün bu hareketler Fitness içinde günlük hayatımızın her anında kolayca yapabileceğimiz basit tekniklerdir. Basit teknik olup etkisi küçümsenmemelidir. Düzenli ve tekrar tekrar yapılması sonucunda sonuçlar gözle görülür derece de etkilidir. Vücutta bulunan yağlanmaları engeller ve mevcut yağın enerjiye dönüştürülmesi için uygulanan hareketler aşırı kilo almanızı da sınırlandıracaktır.


ALETLİ PİLATES (PİLATES REFORMER)

Pilates son yılların en çok yapılan sporları arasındadır. İnsanlar neden bu kadar Pilatese ilgi gösteriyor diye düşünürken cevabı Pilates sporcularından edindik. Genel yorumlar Pilates ile fit, bölgesel zayıflama, esnek, dinç olma, mutlu, motivasyonu yüksek, sıkı kaslar, enerjik olma gibi sonuçlar elde edilmiştir. Böylesine pozitif yorumlar gösteriyor ki, Pilates yapan insanların sayısı her geçen gün katlanarak artmaya devam edecektir. Ayrıca sağlığa faydalarının olduğu da görülen etkiler arasındadır. Mesela ağrıları dindirmesi, duruş bozukluklarını giderme gibi. Pilates hareketleri aletsiz yapıldığı gibi aletli yapılan türü de vardır.

Uzmanlar aletli pilatese geçmeden önce basit egzersizler ile ön hazırlık oluşturulması gerektiğini vurgulamaktadır. Bu egzersizler nefes çalışmaları, karın kaslarını kullanma bilinci oluşturma gibi hareketleri kapsamaktadır.

Teknolojinin etkilerini Pilatesi de etkisi altına aldığı görülmektedir. Her yenilik ve değişim pilateste kullanılan aletlerin geliştirilip güncel hali ile insanların hizmetine sunulmaktadır. Aletli Pilates de en çok talep gören Pilates reformerdır. Pilates reformer şekil itibari ile dikdörtgendir. Kişi içerisindeki bölüme uzanarak vücudunun bölümlerini buradan çalıştırır. Yatılan yer hareket edebilir nitelikte olup ileri geri gitmektedir. Ayakların konulduğu yer footbardır. Ve bu bölgenin özelliği yayların bulunmasıdır. Bu yaylar hareketin zorluk derecesine göre artar veya azalabilir. Aynı zamanda kişiye göre ayarlanması en önemli özelliktir. Bu özellik herkesin uygulamasını mümkün hale getiriyor. Kişilerin vücutlarına uygun, verimi daha yüksek aletli Pilates vücudun sağ ve sol kısmını aynı anda çalıştırarak gelişimin etkisi simetriktir.

Aletli Pilates (Pilates reformer) de yapılacak hareket çeşitleri oldukça geniştir. Yaklaşık 100 farklı hareketin yapılması bu Pilates çeşidini tercih edilme nedenleri arasında ilk sıraya taşımaktadır.

Kilo Sorunu Yaşayanların Ortak Sorusu Aletli Pilates (Pilates reformer) Zayıflatır Mı?

Vücutta çalışmayan veya zayıflayan kasları tetikleyerek harekete geçiren, çalıştıran aletli Pilates (Pilates reformer) zayıflama üzerinde etkileri mevcuttur. Aynı zamanda vücudun sağlıksız kilo vererek sarkmaların oluşmasını ortadan kaldırmaktadır. Sağlıklı zayıflayarak sıkı ve fit görüntüye sahip olabilirsiniz. Düzenli uygulama ile 4 ile 6 bedene kadar zayıflama gerçekleşir.BODY BUİLDİNG (VÜCUT GELİŞTİRME)

Body building diğer adı ile vücut geliştirme; kalori takviyesi, ağırlık çalışması ve diğer antrenman çalışmalarından oluşur. Amaç kas gruplarını çalıştırarak büyümesini ve güçlenmesini sağlamaktır. Vücut geli