BAHÇELİEVLER SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

BAHÇELİEVLER SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

BAHÇELİEVLER SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

Sağlıklı bir hayat yaşamak için sporun önemi sürekli olarak uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır. Ancak aşırı sanayileşme, yüksek binaların yaşam alanlarımızı daraltması sonucunda spor yapmak için alternatif alanlar oluşturulmuştur. Bunların başında spor salonları gelmektedir. Spor salonu: Fitness, Pilates, vücut geliştirme gibi spor branşlarının rahat ve uygun ortamda yapılabildiği alanlardır. Aynı zamanda spor alet ve cihazları ile ortam da spor yapma imkânı artırılmaktadır.


Spor salonları açık spor salonu ve kapalı spor salonu olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. İklim değişimlerinden etkilenmeden her mevsim spor yapma imkânı sağlayan kapalı spor salonlarının yanı sıra, güneşin tepe de ışıl ışıl parladığı güzel günlerin tadını spor yaparak çıkarmak isteyenler için de açık spor salonları hizmete sunulmaktadır. Ülkemizde şehirlerin sahip olduğu imkânlar doğrultusunda farklı büyüklükte spor salonları bulunmaktadır.

Öncelikle Ankara'daki Spor Salonlarını listeleyelim.
Sitemizdeki tüm salonlara AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları


Ankara gibi önde gelen şehirlerimiz de spor salonlarının sayısı artmaktadır. Çeşitli semtlerde bulunan tam donanımlı büyük spor salonu olduğu gibi küçük spor salonları da mevcuttur. Bahçelievler Spor Salonu ile Ankaralılar spor yapmama tembelliğine son vermektedir. Çünkü çok geniş spor branşlarının aynı çatı altında birleştirilmesi ile herkesin ilgisini çekerek cazibe merkezi olmaktadır. İster çocuğunuz ile ister arkadaşlarınız ile isterseniz de akrabalarınız ile gelerek sağlıklı yaşam için düzenli adımlarınızı Bahçelievler Spor Salonunda atın. Yüzme havuzları, sauna, cafe gibi dinlenme alanları spor severlerin vazgeçilmezi olmaktadır.

Tower Pilates - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Via Tower Söğütözü Mahallesi Nergiz Sokak 7/A 25.Kat No:7 Çukurambar-Ankara

Sports House

Çukurambar

"Kaliteli bir yaşam, sağlıklı bir omurgadan başlar." düşüncesiyle açmış bulunduğumuz stüdyomuzda; kadın-erkek farklı yaş gruplarındaki sedanter bireylere ve profesyonel sporculara; Pilates, Fonksiyonel Egzersiz, Düzeltici Egzersiz, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Masaj Terapi gibi birçok alanda Grup ve PT seanslarını; alanında uzman eğitmen, akademisyen, antrenör, fizyoterapist ve masör kadrosuyla egzersiz ve tedavi hizmeti vermekteyiz.

Bireye özgü egzersiz programı hazırlayabilmek için öncesinde Sports House olarak yapmış olduğumuz Antropometrik Ölçümler ve Dinamik Statik Postür Analizi sayesinde neye ihtiyacı olduğunu tespit ederek; Skolyoz, HiperKifoz ve HiperLordoz vb. gibi duruş bozukluğu ve diğer sağlık problemlerinin varsa düzeltilmesi, yoksa ölçüm sonuçlarına göre bireyinde istekleri göz önünde bulundurularak sürecin planlaması yapılmaktadır.

Aynı zamanda bilginin paylaşıldıkça çoğalan bir dinamiğe sahip olduğunu düşünerek; uzun süredir spor sektörüne ait alt branşlarda antrenör gelişimlerine yönelik Sports House bünyemizde, Spor Bilim Uzmanı olarak eğitimler vermeye de devam ediyoruz.

Sports House ailesi olarak sizleri; Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya İş Merkezi No: 8/58 Kat:15'de spor yapmayı bir yaşam tarzı haline getiren ailemize katılmaya davet ediyoruz.

"Unutmayın; önemli olan hareket etmek değil, doğru hareket etmektir." Hepinize şimdiden enerji olsun.devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi Farilya İş Merkezi No:8/58 15.Kat Çankaya - Ankara

Fit GYM

Çukurambar

devamını oku... Adres: Söğütözü Mahallesi Söğütözü Caddesi 2 D Blok No:10 Koç Kuleleri Çukurambar - Ankara

Cat Sports

Beştepe

Fitness üyelik ücretleri:

  • 1 aylık : 300 TL
  • 3 aylık : 700 TL
  • 6 aylık :1400 TL
  • Yılık :2000 TL
  • Günlük :50 TL
Taekwando:
  • Aylık :400 TL
devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi 61 / A Çakıroğlu Plaza Beştepe - Ankara

ME Pilates

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi Şehit Temel Kuğuoğlu Caddesi No:2/A Çankaya - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

PT Run Sağlıklı Yaşam Merkezi

100. Yıl

PR Run Pilates stüdyomuzda alanında uzman fizyoterapistlerimiz tarafından pilates-aletli pilates derslerimiz verilmektedir.

Derslerimiz fizyoterapist eşliğinde birebir veya isteğinize göre 2 kişilik grup dersleri şeklinde planlanabilir.

Ayrıca bel fıtığı ve boyun fıtığı gibi problemlerde fizyoterapistlerimiz manuel terapi, bantlama gibi ekstra destek sağlamaktadır.

PR Run Pilates stüdyomuz Çiğdem mahallesinde olup ODTÜ A4 kapısına yürüme mesafesindedir.

Ücretsiz deneme seanslarımız için randevu alabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Çiğdem Mahallesi 1593 Sokak No:6/1 100.Yıl-Ankara

Only Pilates Studio

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Atahan İş Hanı No:117/32 Kat:8 Kızılay-Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

ELİT SPORCULAR SPOR KULÜBÜ, TÜM BRANŞ ANTRENÖRLERİMİZ LİSANS VE ÜZERİ EĞİTİME SAHİP, KENDİ ALANLARINDA MİLLİ SPORCU OLMUŞ, MİLLİ TAKIMLARDA ANTRENÖRLÜK YAPMIŞ VE MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMİŞ ANTRENÖRLERDİR. KULÜBÜMÜZ ÇAĞDAŞ VE EVRENSEL ÖLÇÜTLERDE SPOR BİLİMİNİ TAKİP EDEREK 20 YILI AŞKIN SÜREDİR FALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

1 – Çocuk Karate-DO ; Japonya kökenli bir savunma ve dövüş yönetimi olarak gelişmiş olan Karate sporunda, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek, küçük yaşta disiplin , özgüven ve saygı alanlarında ilerlemelerine katkı sunmayı hedefleyen bir spordur. Kulübümüz bünyesinde 22 yıldır faal olan Karate-do branşımızda çok sayıda madalya kazanmış sporcular yetiştirdik.

2- Çocuk Taekwondo ; Fiziksel dövüş yeteneklerinden daha fazlasını öğretmeyi hedefleyen, en sistematik ve bilimsel Kore dövüş sanatıdır. Bedeni ve zihni eğitip, ruhu ve yaşamı doğru yönde geliştirmeyi hedefleyen bir dövüş sanatıdır. Taekwondo Olimpiyatlara akredite bir spor branşıdır, kulübümüz bünyesinde 10 yılı aşkın süredir faal olarak devam etmektedir.

3- Çocuk Cimnastiği ; Hemen hemen tüm sporların temelini oluşturan jimnastik, 3 yaşında itibaren başlanılabilen, çocukların, ruhsal ve fiziki gelişimlerine çok faydalı olimpik bir spor branşıdır. Çocuklarda erken yaşta başlanıldığında, ruhsal gelişim ve disiplin kazanımları yanında, postür, denge, motor becerilerin gelişimine yönelik çok faydalı olduğu birçok akademik çalışmada ispatlanmıştır.

4- Pilates , Reformer ; Aletli pilates, bir takım aparat ve ekipmanlar kullanılarak yapılan pilatesin genel adıdır. Bu aparatları kullanarak 500'den fazla hareket yapılabilmekte ve pilatesten en iyi sonuçları en kısa sürede alınabilmektedir. Gün boyu bilgisayar başında çalışan, hareketsiz ve sağlıksız bir tarzına hapsolmuş bireylerin en hızlı form tuttuğu günümüzün en popüler spor branşlarından birisidir. Mental ve fiziksel gelişim , nefes kontrolü, esneklik, bel ve boyun fıtığına yakalanma riskini azaltma, yine bel ve boyun fıtığı rehabilitasyonu gibi sayısız faydaları bulunmaktadır.

5- Yetişkin KİCKBOKS VE MUAYTHAİ ; Yumruk, tekme, diz ve dirseklerin kullanıldığı, günümüzün en popüler savunma ve atak sporlarının başında gelmektedir, günlük hayatın stresini atmak için çok ideal bir spor disiplinidir. El ve ayak koordinasyonunu geliştirirken form tutmanıza yardımcı olur. Bir yandan sıkılaşıp stres atarken diğer yandan öz savunma becerisi kazanılan çok eğlenceli bir disiplindir.devamını oku...
Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

PT Baki Buse

Çukurambar

Spor Eğitmenleri Baki ve Buse Hoca ile sen de değişimini erteleme. Fitness/Pilates/Ems dallarında uzman eğitmenler olarak sizleri istediğiniz spor dalında istediğiniz vücuda kavuşturmayı hedefliyoruz. Öncelik haline getirdiğimiz EMS sistemimizle ise ofiste/evde/bahçede/gym'de sen nerede istersen sporu sana getiriyoruz.

Üstelik son teknoloji EMS cihazı ile sana 25 dakikada 4 saatlik fitness etkisi sunuyoruz.

Zamanım yok, verimli spor yapamıyorum, kardiyo yaparken sıkılıyorum, eklemlerim ağrıyor, ne yapsam selülitlerim gitmiyor, metabolizmam çok yavaş gibi tüm bahanelerinizi ve sorunlarınız ortadan kaldırmak asıl amacımız.

Zamanınızı saatler süren egzersizlerle ve katı diyetlerle harcamayın. Pt Baki ve Buse daima yanınızda!devamını oku...
Adres: Evinizde Yada İstediğiniz Herhangi Bir Yerde.

Büşra Kayış Pilates Stüdyosu

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Caddesi Konur Sokak Özsoy İş Hanı Kat:6 No:25/17 Kızılay-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Sıcak, samimi ve aile ortamında rahat bir şekilde antrenman yapabilmeniz için, özenle seçtiğimiz hoca ve öğrenci kadromuzla sizlerede eğitim vermek istiyoruz. Alanında Uzman Kadrosu ile Mma, Kickboks, Muaythai, Aletli Pilates (Reformer), v.b, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle hedefinize ulaşacaksınız. Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi hızlandırabilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Pilates Studio

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Sıcak, samimi ve aile ortamında rahat bir şekilde antrenman yapabilmeniz için, özenle seçtiğimiz hoca ve öğrenci kadromuzla sizlerede eğitim vermek istiyoruz. Alanında Uzman Kadrosu İle Vucut geliştirme, Fitness, Mma, Kickboks, Muaythai, Pilates, Aletli Pilates (Reformer),, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle hedefinize ulaşacaksınız. Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi hızlandırabilirsiniz.devamını oku... Adres: Maltepe Mah. Şehit Gönenç Cad. 16 / B Maltepe - Ankara

BTSK Pilates Stüdyosu

Emek

devamını oku... Adres: Kırım Caddesi No:80 Emek - Ankara


Spor Salonu Egzersizlerinin Vazgeçilmezlerinden; Fitness

Sağlıklı olmanın ilk adımı düzenli egzersizler ile başlayan spor çalışmalarıdır. Bu durumda herhangi bir spor dalına geçiş için Fitness şarttır. Fitness, fit bir vücuda sahip olmak isteyenlere form kazandıran egzersizler bütünüdür. Fitnessin sahip olduğu çalışmalar kişinin bedenini yormadan veya güç harcamadan yapacağı basit egzersizlerdir. Bu durumda kişi sağlığını korumak, hastalık riskini yok etmek için Fitness egzersizleri yapar.

Diğer spor dallarından farkı: vücudun şekillenmesi veya kaslarının güçlenmesi adına yapılırken fitnessin böyle bir amacı yoktur. Sadece tembellik ve hareketsizliğe karşı kişinin hareket sayısını artırır. Böylece kan dolaşımını hızlandırır. Damarlarda dolaşan oksijen miktarı artarak kişinin kalp hastalığı riskini ortadan kaldırır. Yani sağlığını korumuş olur. Düzenli Fitness yani hareket etmek sarkmaları önleyerek sıkı bir görüntü sağlar.

Fitness çalışmaları aletli ve aletsiz egzersiz olmak üzere iki farklı çalışma grubunu içerir. Aletsiz egzersizlere örnek olarak yürüyüşler (hızlı ve yavaş tempolu), koşu, kardiyovasküler çalışmalar verilebilir. Fitness egzersizleri ile beden incelerek zarif bir görüntüye kavuşursunuz.

Spor Salonunda Eğlenerek Spor Yapmanın Adı: Pilates

Eskiden spor yapmak birçok kişi için sıkıcı ve eziyete dönüşmüştü. Ancak zaman içinde bu anlayışı yıkmak adına daha farklı spor dalları ülkemize tanıtılarak sporu daha eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek istendi. Bahçelievler Spor Salonu da spor dallarından Pilates ile eğlenerek spor yapmayı mümkün hale getirdi. Yüksek seste canlı ve hareketli müzik ile spor yapmanın diğer adı Pilates oldu. Böylece vücudunuz da bulunan büyük ve küçük kas gruplarını eğlenceli bir ortamda çalıştırabilirsiniz.

Pilates de bulunan yoga hareketleri ile kişinin yaşam enerjisini de arttırmak hedeflenir. Aynı zamanda duruş bozukluklarını giderme de etkili egzersizleri içerir. Böylece Pilates egzersizleri ile çalışmayan kas, güçsüz kemik kalmayacak. Vücudun kas sistemini bölgesel çalıştırarak tembel sistemi engellemektedir. Aynı zamanda dansın esnek ve kıvrak hareketleri de pilatesin eğlenceli kısmıdır. Esneklik ve dayanıklılığı artırmak artık çok kolay.

Pilates basit hareketleri içermesi bakımından küçük bir spor dalı olarak görülmemelidir. 500 çeşit hareket aralığı ile geniş yöntemler içermektedir. Sadece dünya da değil ülkemizde de Pilates severler gün geçtikçe artmaktadır. Bu durumda Bahçelievler Spor Salonu eğitmenlerinin bilgi ve tecrübesi Pilates severleri tatmin etmektedir.


Spor Salonunda Vücut Geliştirme İle Kusursuz Bir Görüntü

Spor salonunda erkeklerin zaman harcadığı kadar kadınlar da zamanlarını değerlendirmek isterler. Özellikle de vücut geliştirme egzersizleri ile bedenlerine gereken önemi vermekteler. Fazla kiloları atmak, yağ yakmak, kasları güçlendirmek için yapılabilir. Aynı amanda aşırı kilo eksiği olanlar içinde beslenme programlarında egzersizler ile birleştirilmektedir. Kadınlara yönelik ağırlık çalışmaları da uygulanmaktadır.

Vücut geliştirme, ortaya çıktığı zamanlarda daha çok kasların güçlenmesi için tercih edilirdi. Günümüzde sporun yanı sıra oyuncular, sanatçılar ise görüntünün kusursuz olması için spor salonuna akın etmekteler. Böylece düzenli yapılan vücut geliştirme egzersizleri görüntüdeki kusurları ortadan kaldırmaktadır.

Spor salonunda bulunan diyetisyenler ile sporun sağlıklı devam edebilmesi için kaybedilen enerjinin kazanılmasına yönelik beslenme programları hazırlanmaktadır. Aşırı spor yaparak bilinçsiz zayıflamanın getireceği riskler ortadan kaldırılmaktadır.

Vücut geliştirme gibi ağırlık çalışmalarının yoğun olduğu spor dallarında evde çalışmak sakatlanmalara ve bilinçsiz yapılması ile zaman kaybına yol açacaktır. Spor salonunda alacağınız profesyonel destek ile hedeflerinize daha kısa süre de ulaşabilirsiniz. Ayrıca profesyonel eğitmenlerin sporculara vereceği motivasyon ile moraliniz daima düzgün olacaktır. Böylece spor sürecinin usanma, eziyet gibi hayal kırıklıklar yaşanmayacaktır.

Bahçelievler Spor Salonuna gelerek karar verdiğiniz spor dalının çalışma sürecini eğitmenler tarafından belirlenir. Yani belirli bir akış doğrultusunda egzersizler ve teknik hareketler gerçekleştirilir. Başlangıç vücudun ısınması ve kasların uyarılması için basit tarz da egzersizlerdir. Bu egzersizler de teknolojinin son harikası olan koşu bantları tercih edilir.

Isınma hareketlerinin ardından eğitmenlerin önerisi kişinin isteğine göre kasların dayanıklılığı için ağırlık çalışmaları yapılabilir. Veya Fitness ile vücudunuzda fazla yağların eritilerek sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Spor Salonu Seçerken Nelerin Etkisinde Kalırız

Tercih edilen spor salonun bulunduğu yer önemlidir. Zamanı sınırlı olanlar için yol da zaman kaybetmek yerinde spor salonunda zaman harcayacak yakınlık da bir spor salonu tercih edilmelidir.

Her bölge de her şehir de spor salonu fiyatları değişmektedir. Sabit değildir. Kesin karar verilmeden önce geniş bir araştırma yapıldıktan sonra karar verilmelidir. Spor salonunda harcayacağınız süre belli değilse uzun vadeli kayıtlardan sakınmak gerekir.

Eğer bir bayan rahat bir ortamda çalışmak istiyorsa yani sadece bayanların olduğu ortam istiyorsa çalışanların ve üyelerin bayan olduğu spor salonunu tercih edebilir. Spor salonu grup çalışmaları sayesinde kişilerin sosyalleşmesi adına oldukça güzel mekanlardır.

Bazı spor salonu (Bahçelievler Spor Salonu gibi) üyelerine avantajlı hizmetler sunar. Sauna, yüzme, profesyonel danışmanlık gibi. Bu avantajlar ücrete dahil olmamaktadır ve kaçırılmaması gereken fırsatlardandır.

Spor salonu personelinin çalışma saatleri ve mekânın açık olduğu gün- saatleri öğrenmek gerekir. Böylece tatil günlerinde kapıdan geri dönmek can sıkıcı olabilir.

Eğitmenlerin bilgi ve tecrübesi önemlidir. Böylece spor adına danışmak istediğiniz veya öğrenmek istediğiniz her şey de kılavuzluk edecek bir eğitmene ihtiyacınız olabilir.

Yoğun spor çalışmalarından bunalanlara grup halinde eğlenceli çalışma egzersiz hizmetine dikkat etmek gerekir. Fitness, Pilates gibi vücudu dinlendiren ancak hantallaştırmayan eğleneli aktiviteler sunan spor salonu tercih edilebilir.

Hijyen belki de karar vermemizde diğer faktörlerin yanında daha baskındır. Hijyen olmayan spor salonu, kullanılan aletlerin bakımının yapılmaması tercih edilmemesi gereken yerlerdendir. Çünkü kalabalık ortamlarda sağlık sorunu oluşabilir.

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları