DİKMEN SPOR SALONU

blog yazısı ekle !

DİKMEN SPOR SALONU

DİKMEN SPOR SALONU

Spor, belirli tekniklerle yapılan, kimi zaman alet ve nesnelerden yardım alınan, fiziksel ve zihinsel fayda sağlayan, çoğu zaman bir yarışma amacıyla yapılan, bedensel hareketlerden oluşan aktivitelerdir. Spor salonları ise spor yapmak için gerekli ortamı ve malzemeleri sağlayan işletmelerdir. Çok sayıda spor dalı ve tarzı vardır. Spor salonlarında bunların hepsinin yapılması mümkün değildir. Fakat günümüzdeki spor salonları oldukça geniş kapsamlıdır ve pek çok spor tarzına uygundur.

Spor Salonları ve Yapılabilecek Sporlar


Spor salonları, içerisinde çeşitli spor aletlerini barındıran ve gelen kişilerin çeşitli sporları yapmasına olanak sağlayan işletmelerdir. Basit bir spor olarak parkta yürüme işlevini sporcular tek başlarına da yapabilir. Fakat her sporun olduğu gibi yürümenin de teknikleri vardır. Spor salonları, tekniğe ve sağlığa uygun spor yapılabilmesi için profesyonel destek vermektedir. Yürüyüş yapmak isteyenler için koşu bantları vardır ve kişiye uygun olacak şekilde ayarlanabilir. Yürüyüş, yapılması kadar faydaları da basit olan bir spordur.

Sporun 21. yüzyıl itibari ile geldiği nokta çok başkadır. Spor salonları incelendiğinde bilinen spor dallarının dışında çok yeni yöntemler de görülmektedir. Spor salonlarında fitness, pilates, jimnastik, vücut geliştirme, aerobik gibi pek çok tarzda spor yapılabilir. Yapmak istenilen spor tarzı gerek aletli gerekse aletsiz yapılabilir.

Donanımlı bir spor salonu tüm tarzlar için gerekli aletleri sağlayabilmektedir. Daha üst düzeydeki spor salonlarında yüzme havuzları da bulunabilmektedir. Yüzme sporunun pek çok spordan çok daha etkili ve faydalı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sporcular, yüzme havuzuna sahip spor salonlarını daha fazla tercih etmektedir.

Tower Pilates - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Via Tower Söğütözü Mahallesi Nergiz Sokak 7/A 25.Kat No:7 Çukurambar-Ankara

New Body Pilates Studio

Çankaya

devamını oku... Adres: Cidde Caddesi Sancak Mahallesi 31/A Çankaya-Ankara

MZ Sport Club

Çankaya

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi 576.Sokak No:12 Çankaya-Ankara

Australia Sports Institute (ASI GYM)

Çankaya

Australia Sports Institute (ASI Gym) eğitmen yetiştiren bir eğitim kurumudur. İstanbul, İzmir ve Ankara'da hizmet vermektedir.

Salonumuzda Doç. Dr. Gökhan DELİCEOĞLU' nun gözetiminde, dalında uzman antrenörlerle ve profesyonel ekipmanlarla fonksiyonel antrenman, reformer pilates, kick boks ve masaj hizmeti verilmektedir.

Ankara'nın merkezinde, pandemi kurallarına uygun ve hijyenik bir ortamda spor yapmak istiyorsanız sizleri salonumaza bekliyoruz.

"Bireysel antrenman,spor yaşamı ve sosyal hayata sihirli dokunuşu gerçekleştiren sistematik bir devrimdir..."
devamını oku...
Adres: Büyük Esat Mah. Kahraman Kadın Sokak 15/A Çankaya - Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Emsa Gym

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:12/C Balgat-Ankara

Fizyo Sirius Fizyoterapi ve Pilates Danışmanlık Merkezi

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1443 Cadde No:3314 Kat:5 Can Apartmanı Çukurambar-Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

ELİT SPORCULAR SPOR KULÜBÜ, TÜM BRANŞ ANTRENÖRLERİMİZ LİSANS VE ÜZERİ EĞİTİME SAHİP, KENDİ ALANLARINDA MİLLİ SPORCU OLMUŞ, MİLLİ TAKIMLARDA ANTRENÖRLÜK YAPMIŞ VE MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMİŞ ANTRENÖRLERDİR. KULÜBÜMÜZ ÇAĞDAŞ VE EVRENSEL ÖLÇÜTLERDE SPOR BİLİMİNİ TAKİP EDEREK 20 YILI AŞKIN SÜREDİR FALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

1 – Çocuk Karate-DO ; Japonya kökenli bir savunma ve dövüş yönetimi olarak gelişmiş olan Karate sporunda, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek, küçük yaşta disiplin , özgüven ve saygı alanlarında ilerlemelerine katkı sunmayı hedefleyen bir spordur. Kulübümüz bünyesinde 22 yıldır faal olan Karate-do branşımızda çok sayıda madalya kazanmış sporcular yetiştirdik.

2- Çocuk Taekwondo ; Fiziksel dövüş yeteneklerinden daha fazlasını öğretmeyi hedefleyen, en sistematik ve bilimsel Kore dövüş sanatıdır. Bedeni ve zihni eğitip, ruhu ve yaşamı doğru yönde geliştirmeyi hedefleyen bir dövüş sanatıdır. Taekwondo Olimpiyatlara akredite bir spor branşıdır, kulübümüz bünyesinde 10 yılı aşkın süredir faal olarak devam etmektedir.

3- Çocuk Cimnastiği ; Hemen hemen tüm sporların temelini oluşturan jimnastik, 3 yaşında itibaren başlanılabilen, çocukların, ruhsal ve fiziki gelişimlerine çok faydalı olimpik bir spor branşıdır. Çocuklarda erken yaşta başlanıldığında, ruhsal gelişim ve disiplin kazanımları yanında, postür, denge, motor becerilerin gelişimine yönelik çok faydalı olduğu birçok akademik çalışmada ispatlanmıştır.

4- Pilates , Reformer ; Aletli pilates, bir takım aparat ve ekipmanlar kullanılarak yapılan pilatesin genel adıdır. Bu aparatları kullanarak 500'den fazla hareket yapılabilmekte ve pilatesten en iyi sonuçları en kısa sürede alınabilmektedir. Gün boyu bilgisayar başında çalışan, hareketsiz ve sağlıksız bir tarzına hapsolmuş bireylerin en hızlı form tuttuğu günümüzün en popüler spor branşlarından birisidir. Mental ve fiziksel gelişim , nefes kontrolü, esneklik, bel ve boyun fıtığına yakalanma riskini azaltma, yine bel ve boyun fıtığı rehabilitasyonu gibi sayısız faydaları bulunmaktadır.

5- Yetişkin KİCKBOKS VE MUAYTHAİ ; Yumruk, tekme, diz ve dirseklerin kullanıldığı, günümüzün en popüler savunma ve atak sporlarının başında gelmektedir, günlük hayatın stresini atmak için çok ideal bir spor disiplinidir. El ve ayak koordinasyonunu geliştirirken form tutmanıza yardımcı olur. Bir yandan sıkılaşıp stres atarken diğer yandan öz savunma becerisi kazanılan çok eğlenceli bir disiplindir.



devamını oku...
Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

PT Run Sağlıklı Yaşam Merkezi

100. Yıl

PR Run Pilates stüdyomuzda alanında uzman fizyoterapistlerimiz tarafından pilates-aletli pilates derslerimiz verilmektedir.

Derslerimiz fizyoterapist eşliğinde birebir veya isteğinize göre 2 kişilik grup dersleri şeklinde planlanabilir.

Ayrıca bel fıtığı ve boyun fıtığı gibi problemlerde fizyoterapistlerimiz manuel terapi, bantlama gibi ekstra destek sağlamaktadır.

PR Run Pilates stüdyomuz Çiğdem mahallesinde olup ODTÜ A4 kapısına yürüme mesafesindedir.

Ücretsiz deneme seanslarımız için randevu alabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Çiğdem Mahallesi 1593 Sokak No:6/1 100.Yıl-Ankara

Big Town Academy

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mahallesi 1243 Sokak No:10/B Cevizlidere-Ankara

Sihirli Çember Pilates Stüdyosu

Çankaya

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:11 D:5 Çankaya - Ankara

All in One Training Studio

Çankaya

4'lü Grup Pilates Reformer ve 4'lü Pilates Chair dersleri
Özel grup aerobik dersler
(funny jumps-step-kickboks-trx) kickboks (bayan &erkek hoca)
personal choaching (fonksiyonel ve fitness çalışması)
Özel klasik pilates dersleri için bizi arayabilirsiniz


devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2086. Sokak No:14 Çankaya - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

PT Baki Buse

Çukurambar

Spor Eğitmenleri Baki ve Buse Hoca ile sen de değişimini erteleme. Fitness/Pilates/Ems dallarında uzman eğitmenler olarak sizleri istediğiniz spor dalında istediğiniz vücuda kavuşturmayı hedefliyoruz. Öncelik haline getirdiğimiz EMS sistemimizle ise ofiste/evde/bahçede/gym'de sen nerede istersen sporu sana getiriyoruz.

Üstelik son teknoloji EMS cihazı ile sana 25 dakikada 4 saatlik fitness etkisi sunuyoruz.

Zamanım yok, verimli spor yapamıyorum, kardiyo yaparken sıkılıyorum, eklemlerim ağrıyor, ne yapsam selülitlerim gitmiyor, metabolizmam çok yavaş gibi tüm bahanelerinizi ve sorunlarınız ortadan kaldırmak asıl amacımız.

Zamanınızı saatler süren egzersizlerle ve katı diyetlerle harcamayın. Pt Baki ve Buse daima yanınızda!devamını oku...
Adres: Evinizde Yada İstediğiniz Herhangi Bir Yerde.

B Fit Cevizlidere

Cevizlidere

B-Fit Cevizlidere Ankara

Zayıflama
Pilates
Bayanlara Özel Spor Salonu
Zumba
Oryantal
Masaj
Çocuk Cimnastiği
MagicBall
Aerodans
Diyetisyen
Welness

b-fit'te hangi saatlerde spor yapabilirim?

b-fit merkezlerinde, haftanın 6 günü (Pazar günü hariç), çalışma saatleri içerisinde her yarım saatte bir başlayan seanslara katılabilirsiniz. Seanslar tam saatlerde ve yarım saatlerde başlamaktadır. Resmi tatil günlerinde merkezlerimiz kapalı olabilir; bilgisini merkezimizden alabilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz:

- Kış Dönemi (15 Eylül - 14 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 18:00 (son giriş 17:15), Pazar: Kapalı

- Yaz Dönemi (14 Eylül - 15 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 13:00 (son giriş 12:15) Pazar: Kapalı

b-fit merkezlerinde üye olmadan deneme yapabilir miyim?

Evet, web sayfamızdan deneme kuponu doldurarak veya merkezimizden randevu alarak ücretsiz deneme fırsatından yararlanabilirsiniz.

b-fit benim için uygun mu?

"Ben spor yapmaktan hoşlanmıyorum" mu diyorsunuz?
- Sadece kadınlar için olan bir spor merkezi bulamıyor musunuz?
- Kilonuzdan memnun değil misiniz?
- Vaktiniz mi yok?
- Bütçenizin spor yapmayauygun olmadığıı mı düşünüyorsunuz?
- Zaman zaman kendinizi mutsuz ya da depresif mi hissediyorsunuz?
- Vücudunuzun bazı bölgelerinde fazlalık olduğunu mu düşünüyorsunuz?
- Kendinizi sağlıksız ya da şişman mı hissediyorsunuz?
- Spor yapmak için yaşlı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
- Tek başınıza spor yapmaktan hoşlanmıyor musunuz?
- Spor aletleri gözünüzü mü korkutuyor?
- Sporun sizi çok kaslı göstereceğini mi düşünüyorsunuz?
- Kendiniz için haftada 3 gün sadece 30 dakikaayırabilir misiniz?

Yukarıdaki sorulardan en az 1 tanesine yanıtınız "EVET" ise b-fit sizin için uygundur




devamını oku...
Adres: Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:62/B Cevizldiere-Ankara

Deniz Pilates Oran

Oran

devamını oku... Adres: Oran Mahallesi Turan Güneş Bulvarı Park Oran Ofis Kat:7 No:18 Oran-Ankara

Dark GYM

Balgat

Dark Gym olarak sınırlı sayıda üyeyle maximum verim sağlıyoruz. Sürekli kalabalık olan spor salonlarından sizde sıkılmadınız mı ? Sauna , buhar odası, g5 masajı ve cilt bakımı olan salonumuza sizi de bekleriz. Yerimiz Barış Manço caddesi 1384.sokak 7/B Balgat-Ankaradevamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi 1384. Sokak 7/B Balgat - Ankara


Spor Salonuna Neden Gidilir?


Sporcuların spor salonlarına gitmek için çeşitli nedenleri vardır. Bir spor salonuna gitmek için tek neden fazla kilolardan kurtulmak değildir. Genel olarak zayıflamak isteyenlerden ziyade formunu korumak ve uzun süre fit bir vücuda sahip olmak amacındaki sporcuların daha çok vakit geçirdiği bilinmektedir. Sporcular ideal kilolarını kaybetmemek adına spor salonlarına gelebilirler. Düzenli spor, sporcuların formunu koruması adına önemli bir aktivitedir.

Form korumanın dışında bir de vücut geliştirmeyi amaçlayan sporcular vardır. Vücut geliştirme kapsamında gerekli spor aletlerinin ve ortamın olduğu spor salonlarında kaslı insanlara rastlamak mümkündür. Vücut geliştirme sporları yapan kişilerin çoğunlukla erkek oldukları düşünülmektedir fakat kadınlar da bu konuda başarılıdır.

Bölgesel sporlar da spor salonunda sıklıkla uygulanan tekniklerdir. Daha çok kadınların kullandığı bu yöntemler ile bel ve kalça bölgeleri için özel olarak çalışılarak gelişimi sağlanır. Bölgesel çalışmayı erkeklerin en çok kullandığı böle ise göğüs kaslarıdır.

Spor salonuna spor yapmak dışında amaçlarla giden çok sayıda sporcu vardır. Spor yapmanın fiziksel faydası olduğu kadar zihinsel faydası da vardır. İş hayatı, okul hayatı, duygusal deneyimler, moral bozuklukları ve çeşitli sıkıntıların ortaya çıkardığı stresli duygu durumları için rahatlamanın en basit yöntemi spor salonuna gitmektir. Spor salonunda deşarj olarak stres atan kişilerin psikolojik rahatlama yaşadığı bilinen bir gerçektir.

Spor Salonlarında Hangi Aletler Bulunur?


Spor salonlarında çeşitli spor tekniklerinin yapılmasına olanak sağlayan aletler ve ekipmanlar vardır. Bunlardan en çok bilinen aletler serbest ağırlık ekipmanlarıdır. Serbest ağırlık ekipmanları dambıl, halter ve ağırlık plakalarını kapsamaktadır. Dambıllar, bir çeşit mini halterlerdir. Şekil olarak haltere benzeyen dambılların boyutu ve ağırlığı çok daha azdır. Halterler ise ağırlık plakalarının takıldığı demir çubuklardan oluşan ekipmanlardır.

Spor salonlarında en çok göze çarpan aletler ise sehpalardır. Genel olarak sehpa olarak adlandırılan bu ekipmanlar değişik şekil ve boyutta olabilmektedir. Düz, aşağıya meyilli ya da yukarıya meyilli olabilen sehpaların bazı türlerinde ağırlık rafları da mevcuttur.

Spor salonlarının klasiklerinden olan pilates topu da her spor salonunda bulunan bir alettir. Pilates topları, çeşitli egzersizlerin yapılmasında yardımcı olan denge toplarıdır. Bir diğer popüler alet ise çubuklardır. Genellikle barfiks çubukları olarak bilinen bu çubukların değişik yüksekliklerde olan tipleri vardır.

Bunların dışında çalışma prensibi olarak makine sınıfında kabul edilen aletler de mevcuttur. Kullanımı daha kolay ve daha güvenlidir. Bu makinelerin arasında bacak itiş makinesi, bacak uzatma makinesi, kanat çekiş makinesi, göğüs sıkıştırma makinesi gibi aletler vardır. Koşu bantları ve kondisyon bisikletleri de bu sınıfa dahil edilebilir.

Spor Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Spor salonuna başlamak isteyen sporcuların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde yapılan spor daha faydasız ve daha zor olacaktır.

Dikkat edilecek ilk nokta spor salonunun bulunduğu konumdur. Spor salonuna ulaşımın zor olması, sporcunun yaptığı spora verdiği önemi azaltmaktadır. İş yerine, okula ya da eve yakın olan spor salonlarına gitmek, sporcuyu motive eden bir durumdur. Örneğin Ankara/Dikmen'de yaşan bir sporcuysanız Dikmen spor salonlarından birisine gitmelisiniz.

Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi ise temizliktir. Spor salonları, çok sayıda insanın geldiği mekanlardır. Spor yaparken salgılanan maddeler ise sağlıksız bir ortam yaratabilir. Sağlıklı bir aktivite olan sporu yaparken sağlığınıza zarar gelebilir. Bu nedenle temizliğe dikkat eden, temiz aletleri ve temiz ortamı olan bir spor salonu daha faydalı olacaktır.

Spor salonuna ödenecek ücrete de dikkat edilmelidir. Maddi durumunuzu olumsuz etkilemeyecek bir spor salonu her zaman daha iyidir. Spora başlarken belirli bir plan yaparak ne kadar süre spor salonuna gideceğinize önceden karar vermelisiniz. Çünkü spor salonu fiyatları kısa vadede çok daha pahalı olmaktadır. Uzun süreli abonelikler ise daha ekonomik olmaktadır.

Ücret konusuna dikkat ederken ucuzluktan ziyade ekipmanların kalitesine de dikkat edilmelidir. Makul bir ücretle başladığınız spor salonunda kalitesiz ekipmanlar olması güvensiz bir ortam yaratır.

Spor salonları oldukça sosyal alanlardır. Bu nedenle üye olunacak spor salonunun üyelerinin nasıl kişilerden oluştuğu da önemli bir kriterdir. Üyelerin tarzı kadar sayısı da önemlidir. Bazı spor salonları kapasitelerinin üzerinde sporcu kaydetmektedir. Bu durumda verimli spor yapmak için gerekli ortam sağlanamayabilir.

Spor salonlarında sunulan özel imkanları da gözden geçirmekte fayda vardır. Kişisel antrenöre sahip olma imkanının olduğu spor salonları tercih edilmelidir. Kişisel sporun yanı sıra grup aktiviteleri de önemlidir.

Kaliteli spor salonlarının sunduğu beslenme danışmanlığı, psikolojik danışmanlık, masaj hizmetleri ve sauna hizmetleri vardır. Bu hizmetlerin olması da spor salonu seçimine önemli bir kriter olmalıdır.