HÜRRİYET CADDESİ DİKMEN SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

HÜRRİYET CADDESİ DİKMEN SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

HÜRRİYET CADDESİ DİKMEN SPOR SALONU, FİTNESS, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

Fitness Egzersiz Programı Fitness, sağlıklı olmak demektir. Fitness egzersizleri ile metabolizmanın çalışma düzenine ve hormonlara etki etmek mümkündür. Fitnessin hareketlerini basit ve acemice yaklaşmak süreç de aksamalara neden olacaktır. Veya varacağınız hedeften uzaklaşmaya sebep olabilir. Belirlediğiniz hedefiniz sağlığınıza ve hayatınıza pozitif katkılar olarak belirlemişken daha sonrasında bir daha asla yapmayacağınız spora dönüşmesine izin vermeyin. Bunun için spor salonunda vücut analizinden sonra kişiye özgün olarak hazırlanan egzersizler ve profesyonel programlar sizi hedefinize ulaştıracaktır.

Öncelikle Ankara'daki Spor Salonlarını listeleyelim.
Sitemizdeki tüm salonlara AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !


Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları


Fizyoterapist Burcu Özdemir Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi 714. Sokak No:5 Vizyon Plaza Kat:6 Daire:28 Çankaya - Ankara

Wox Academy

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1445. Sokak No:2/16 (Paragon Tower Teras Katı) Çankaya - Ankara

Fizyozi Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak mah. Ufuk Ünv. cad. 16/45 5. Kat No: 45 Çukurambar-Ankara

Fit GYM

Çukurambar

devamını oku... Adres: Söğütözü Mahallesi Söğütözü Caddesi 2 D Blok No:10 Koç Kuleleri Çukurambar - Ankara

Fizyoumut Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Turan Güneş Bulvarı Akçam Plaza 100/7 Kat:1 Çankaya - Ankara

Lena Pilates Studio By Zuhal Güngör

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:9 A3 Blok 503 Çankaya - Ankara

Sports House

Çukurambar

"Kaliteli bir yaşam, sağlıklı bir omurgadan başlar." düşüncesiyle açmış bulunduğumuz stüdyomuzda; kadın-erkek farklı yaş gruplarındaki sedanter bireylere ve profesyonel sporculara; Pilates, Fonksiyonel Egzersiz, Düzeltici Egzersiz, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Masaj Terapi gibi birçok alanda Grup ve PT seanslarını; alanında uzman eğitmen, akademisyen, antrenör, fizyoterapist ve masör kadrosuyla egzersiz ve tedavi hizmeti vermekteyiz.

Bireye özgü egzersiz programı hazırlayabilmek için öncesinde Sports House olarak yapmış olduğumuz Antropometrik Ölçümler ve Dinamik Statik Postür Analizi sayesinde neye ihtiyacı olduğunu tespit ederek; Skolyoz, HiperKifoz ve HiperLordoz vb. gibi duruş bozukluğu ve diğer sağlık problemlerinin varsa düzeltilmesi, yoksa ölçüm sonuçlarına göre bireyinde istekleri göz önünde bulundurularak sürecin planlaması yapılmaktadır.

Aynı zamanda bilginin paylaşıldıkça çoğalan bir dinamiğe sahip olduğunu düşünerek; uzun süredir spor sektörüne ait alt branşlarda antrenör gelişimlerine yönelik Sports House bünyemizde, Spor Bilim Uzmanı olarak eğitimler vermeye de devam ediyoruz.

Sports House ailesi olarak sizleri; Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya İş Merkezi No: 8/58 Kat:15'de spor yapmayı bir yaşam tarzı haline getiren ailemize katılmaya davet ediyoruz.

"Unutmayın; önemli olan hareket etmek değil, doğru hareket etmektir." Hepinize şimdiden enerji olsun.devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi Farilya İş Merkezi No:8/58 15.Kat Çankaya - Ankara

New Body Pilates Studio

Çankaya

devamını oku... Adres: Cidde Caddesi Sancak Mahallesi 31/A Çankaya-Ankara

Big Town Academy

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mahallesi 1243 Sokak No:10/B Cevizlidere-Ankara

Boost Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Sinpaş Altınoran Kule 2023 Kat:34 No:229 Çankaya - Ankara

Vital Flex Fizyoterapi ve Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1450. Sokak No:150/B 3/11 (Kale Ofis) Çankaya - Ankara

Life Concept Pilates Stüdyo

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kale Ofis Kızılırmak Mahallesi Mevlana Bulvarı No:150 B Blok Kat:4 No:14 Çankaya - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

ELİT SPORCULAR SPOR KULÜBÜ, TÜM BRANŞ ANTRENÖRLERİMİZ LİSANS VE ÜZERİ EĞİTİME SAHİP, KENDİ ALANLARINDA MİLLİ SPORCU OLMUŞ, MİLLİ TAKIMLARDA ANTRENÖRLÜK YAPMIŞ VE MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMİŞ ANTRENÖRLERDİR. KULÜBÜMÜZ ÇAĞDAŞ VE EVRENSEL ÖLÇÜTLERDE SPOR BİLİMİNİ TAKİP EDEREK 20 YILI AŞKIN SÜREDİR FALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

1 – Çocuk Karate-DO ; Japonya kökenli bir savunma ve dövüş yönetimi olarak gelişmiş olan Karate sporunda, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek, küçük yaşta disiplin , özgüven ve saygı alanlarında ilerlemelerine katkı sunmayı hedefleyen bir spordur. Kulübümüz bünyesinde 22 yıldır faal olan Karate-do branşımızda çok sayıda madalya kazanmış sporcular yetiştirdik.

2- Çocuk Taekwondo ; Fiziksel dövüş yeteneklerinden daha fazlasını öğretmeyi hedefleyen, en sistematik ve bilimsel Kore dövüş sanatıdır. Bedeni ve zihni eğitip, ruhu ve yaşamı doğru yönde geliştirmeyi hedefleyen bir dövüş sanatıdır. Taekwondo Olimpiyatlara akredite bir spor branşıdır, kulübümüz bünyesinde 10 yılı aşkın süredir faal olarak devam etmektedir.

3- Çocuk Cimnastiği ; Hemen hemen tüm sporların temelini oluşturan jimnastik, 3 yaşında itibaren başlanılabilen, çocukların, ruhsal ve fiziki gelişimlerine çok faydalı olimpik bir spor branşıdır. Çocuklarda erken yaşta başlanıldığında, ruhsal gelişim ve disiplin kazanımları yanında, postür, denge, motor becerilerin gelişimine yönelik çok faydalı olduğu birçok akademik çalışmada ispatlanmıştır.

4- Pilates , Reformer ; Aletli pilates, bir takım aparat ve ekipmanlar kullanılarak yapılan pilatesin genel adıdır. Bu aparatları kullanarak 500'den fazla hareket yapılabilmekte ve pilatesten en iyi sonuçları en kısa sürede alınabilmektedir. Gün boyu bilgisayar başında çalışan, hareketsiz ve sağlıksız bir tarzına hapsolmuş bireylerin en hızlı form tuttuğu günümüzün en popüler spor branşlarından birisidir. Mental ve fiziksel gelişim , nefes kontrolü, esneklik, bel ve boyun fıtığına yakalanma riskini azaltma, yine bel ve boyun fıtığı rehabilitasyonu gibi sayısız faydaları bulunmaktadır.

5- Yetişkin KİCKBOKS VE MUAYTHAİ ; Yumruk, tekme, diz ve dirseklerin kullanıldığı, günümüzün en popüler savunma ve atak sporlarının başında gelmektedir, günlük hayatın stresini atmak için çok ideal bir spor disiplinidir. El ve ayak koordinasyonunu geliştirirken form tutmanıza yardımcı olur. Bir yandan sıkılaşıp stres atarken diğer yandan öz savunma becerisi kazanılan çok eğlenceli bir disiplindir.devamını oku...
Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Sihirli Çember Pilates Stüdyosu

Çankaya

Fizyoterapist eşliğinde.

devamını oku...
Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:11 D:5 Çankaya - Ankara

Genesis Pilates

Öveçler

devamını oku... Adres: 1334 Sokak No:8/4 Aşağı Öveçler Mahallesi Çankaya - Ankara

B Fit Cevizlidere

Cevizlidere

B-Fit Cevizlidere Ankara

Zayıflama
Pilates
Bayanlara Özel Spor Salonu
Zumba
Oryantal
Masaj
Çocuk Cimnastiği
MagicBall
Aerodans
Diyetisyen
Welness

b-fit'te hangi saatlerde spor yapabilirim?

b-fit merkezlerinde, haftanın 6 günü (Pazar günü hariç), çalışma saatleri içerisinde her yarım saatte bir başlayan seanslara katılabilirsiniz. Seanslar tam saatlerde ve yarım saatlerde başlamaktadır. Resmi tatil günlerinde merkezlerimiz kapalı olabilir; bilgisini merkezimizden alabilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz:

- Kış Dönemi (15 Eylül - 14 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 18:00 (son giriş 17:15), Pazar: Kapalı

- Yaz Dönemi (14 Eylül - 15 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 13:00 (son giriş 12:15) Pazar: Kapalı

b-fit merkezlerinde üye olmadan deneme yapabilir miyim?

Evet, web sayfamızdan deneme kuponu doldurarak veya merkezimizden randevu alarak ücretsiz deneme fırsatından yararlanabilirsiniz.

b-fit benim için uygun mu?

"Ben spor yapmaktan hoşlanmıyorum" mu diyorsunuz?
- Sadece kadınlar için olan bir spor merkezi bulamıyor musunuz?
- Kilonuzdan memnun değil misiniz?
- Vaktiniz mi yok?
- Bütçenizin spor yapmayauygun olmadığıı mı düşünüyorsunuz?
- Zaman zaman kendinizi mutsuz ya da depresif mi hissediyorsunuz?
- Vücudunuzun bazı bölgelerinde fazlalık olduğunu mu düşünüyorsunuz?
- Kendinizi sağlıksız ya da şişman mı hissediyorsunuz?
- Spor yapmak için yaşlı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
- Tek başınıza spor yapmaktan hoşlanmıyor musunuz?
- Spor aletleri gözünüzü mü korkutuyor?
- Sporun sizi çok kaslı göstereceğini mi düşünüyorsunuz?
- Kendiniz için haftada 3 gün sadece 30 dakikaayırabilir misiniz?

Yukarıdaki sorulardan en az 1 tanesine yanıtınız "EVET" ise b-fit sizin için uygundur
devamını oku...
Adres: Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:62/B Cevizldiere-Ankara

Deniz Pilates Oran

Oran

devamını oku... Adres: Oran Mahallesi Turan Güneş Bulvarı Park Oran Ofis Kat:7 No:18 Oran-Ankara


Profesyonel Fitness egzersizi nasıl olmalıdır hep beraber inceleyelim:

  • Fitnesse başlayıp acemilik süresini atıp vücudu hazır hale getirdikten sonra sıra vücudun görüntüsüne fitlik kazandırmakta. Bu durum ancak kalorilerilerin yakılması ile sağlanır. Bu sürece ulaşmak için yoğun egzersiz çalışmaları ile geçirilmiş 180 günü geri de bırakmak gerekir.
  • İlk bir ay içerisinde temel egzersizler, 42 gün kasların gelişmesi ve dayanıklılığının artırılması, 42 gün güç, 60 gün kalori yakma çalışmaları.
Spor salonunda yapılan egzersiz çalışmaları evdekilere oranla daha verimli olacaktır. Aynı zamanda daha önce herhangi bir spor aktivitesi ile uğraşmayan kişilerin uzun bir süre vücut kondisyonunu sağlaması gerekir. Ayrıca Fitness hareketlerine vücudun alışmasını sağlamak için çalışmaları uzun bir süreye yaymak gerekir.

Şık bir görüntüye kavuşmak için aceleci olmadan antrenmanların sabırlı ve düzenli yapılması gerekir. Çünkü kas liflerinin ve eklemlerinin dayanıklılığının artırılması, egzersizlerin serilik kazanması, vücudunuzdaki kas gruplarını tanımak çalışmalar esnasında hangisinin uyarılması gerektiğini belirleyebilmek için antrenmanların düzenli yapılması gerekir.

Fitness Beslenme Süreci

Günümüzde internetin hayatımıza girdiği gerçeği doğru- yanlış bilgilerin karışmasına sebep oldu. Mesela günümüzün büyük bir bölümünü harcadığımız sosyal medya da protein ve karbonhidrat takviyeleri ile ilgili bilgiler dolaşmaktadır. Ancak bu bilgiler belli standartlar dahilinde belirlenemeyeceği herkesin bilmesi gereken önemli bir bilgidir. Kişinin yaşına, ağırlığına, kas kütlesi gibi faktörler etkili olmaktadır. Fitness egzersizleri beslenme programları ile desteklenerek yüksek verim elde edilir.

İşlenmiş ürünlerden uzak durarak doğal besinlere yönelin. Ayrıca proteinli besinlere tabağınızda geniş yer verin. Yeşil sebzelere de hayatınızda yer verin. Yüksek yağ içeren besinleri hayatınızdan çıkarın.

Pilates Çeşitleri Hakkında İlginç Ayrıntılar

Pilates çeşitleri arasında mat Pilates ve aletli Pilates gibi seçenekler mevcuttur. Pilatese yeni başlayanlar hangisinin vücuda ne gibi faydaları veya etkileri olduğunu tam olarak bilmeyenler, hangisine yönelmek gerektiğini kestiremeyebilir. Pilatesin vücuda etki süresini hızlandırmak veya ne gibi bir amacınız olduğunu belirlemek Pilates çeşitlerinin belirlenmesinde etkili olacaktır.

Mat Pilates ile aletli Pilatesin felsefesi aynıdır. Değişmez ilkeleri ortaktır. Bunlar: kesinlik, nefes, merkezleme, konsantrasyon, kontrol, akıcılık. Ancak farklılık çalışma esnasındaki yöntemlerde başlamaktadır. Mesela aletli Pilates için özel yaylı egzersiz aleti kullanılır. Mat Pilates de kişi vücut ağırlığına odaklanır.

Mat Pilates egzersizlerinde vücut ağırlığının yanı sıra top, lastik gibi malzemeler kullanılır. Ayrıca hürriyet caddesi dikmen spor salonunda mat Pilates egzersiz çalışmaları yapılmaktadır.

Aletli Pilates egzersizleri profesyonel destek gerektirmektedir. Çünkü kullanılacak yaylı alet de bilgi gerekir. Ayrıca sürecin gözlemlenmesi gerekir. Aletli Pilates kişinin kısa vade de hızlı sonuç almasını sağlar. Yaylarda kullanılan ağırlıklar kişinin ilerlediği sürece göre değiştirilir. Böylece ağırlığın artması ile kasların esnekliği ve gücü artar.

Mat Pilates de odaklanmak önemlidir. Çünkü yapılan hareketlerinin hızının ve etkisinin yüksek olması için kişinin zihnen rahat ve egzersiz hareketlerine odaklı olması gerekir.

Aletli Pilates de kaytarma yoktur. Çünkü kasların çalışması yaylardaki ağırlıklar ile gerçekleştirilir.

Mat Pilates hem uygun maliyetli hem de bulunduğunuz yerde imkânı sağlar. Yani sadece mat ile bütün Pilates egzersizleri yapılabilir. Aletli Pilates için mutlaka Pilates aletlerinden yaylı olanlara ihtiyaç vardır.

Hürriyet caddesindeki spor salonları isteyen herkese spor, pilates, fitness ve vücut geliştirme hakkında bilmek istedikleri öğretmek için uzman ekipler bulundurmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz danışmanlık hizmetleri de mevcuttur. Hürriyet caddesi dikmen spor salonu için üyelik formu doldurarak yukarıda bahsettiğimiz bilgileri yakından deneyimleyebilirsiniz. Hürriyet caddesi dikmen spor salonu, Sporu sevmenin adresi haline gelmiştir. Taleplerin yoğun olması ve her yaştan insanların bu spor salonunda zaman harcamaları verilen hizmetlerin kalitesinin somut örneğidir.

Spor salonunun taşıması gereken en önemli özellik hijyendir. Ortamın temizliği, cihazların bakım ve onarımı düzenli yapılmalıdır. Ayrıca gerekli makamlar tarafından periyodik olarak denetlemelere tabi tutulmalıdır.

Karın Kası Oluşumunda Pilates mi Fitness mi Daha Etkilidir?

Pilates ve Fitness egzersizleri kasların kütlesini artırdığı kanıtlanmıştır. Çünkü bu iki egzersiz de kasların gelişimi ve sayısının arttırılması ana hedeftir. Bu durumda karın kaslarına etki dereceleri de birbiriyle aynıdır. Ancak pilatesin etkilerinin daha derinlere nüfuz ettiği de belirlenmiştir. Yani karın bölgesinde bulunan derindeki kas grubuna etkisi ve omurgaya etkilerinin maksimum olduğunu söyleyebiliriz.

Vücut Geliştirme ile Yumurta Arasındaki Güçlü Bağ

Vücut geliştirme de proteinin önemini vurguladık. Ancak neden sadece yumurta? Günün hangi saatinde olursanız olun yani ister gece ister sabah karnınız zil çaldığında yumurta mucizesine güvenin. Vücut geliştirmek isteyenler dolapta bulunan her yiyecekten dilediği gibi yiyemez. Yenilen besinlerin kalorilerine dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda tüketilen besinlerin organik olması da önemlidir.

Herkesin sofrasının vazgeçilmezi olan yumurta, ucuz olması ile de mutfakta çoğu tarif de yer verilmektedir. Vücut geliştirmek için egzersizlere zamanını ayıran kişiler yumurtanın beyazına yoğunlaşmalıdır. Yumurtanın sarısı da vitamince zengindir. Ancak yumurtanın sahip olduğu tüm yağ bu nokta da toplanmıştır. Ancak sadece yumurtanın beyazını tüketmek doğru olmaz. Dediğimiz gibi yumurtanın sarısındaki vitaminler a, d, b12 vitaminlerini atlamamak gerekir.

Yumurtanın genelinde c, b1, e, b2, b6, b12 vitaminlerini içermektedir. Vücut geliştirme ile ağırlık çalışmaları yapan kişinin günde 5 yumurtanın beyazını sadece 2 tanesinin sarısını yemelidir. Yağ oranı göz önünde bulundurulmalıdır.

Yumurta hakkında günümüzde kadar ilginç efsaneler dolaşmaktadır. Mesela çiğ yumurta yenilmesi ile toplam proteinden en yüksek verim elde edileceği anlayışı mevcuttur. Ancak bu durum adı üstünde efsanedir. Pişirilerek tüketilen yumurtalar daha sağlıklı olur. Bulaşıcı hastalıklara karşı pişirme yöntemi basit bir önlemdir. Ancak pişirme işlemi de abartılmamalıdır. Yumurtanın sarısının çevresindeki renk değişmeden ocağın üstünden alınmalıdır. Yoksa pişirme işlemi de yumurtaya etkisini kaybettirir.

Yine yumurta hakkında yapılan araştırmaya göre yumurtanın içerdiği proteinin verimi diğer bütün besinler içerisinde anne sütünden sonra geldiği yönündedir.

Hürriyet caddesi dikmen spor salonunda bulunan diyetisyenler her spor dalına uygun olarak hangi besinlerin ne kadar tüketilmesi gerektiği hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Bizim yazımız da sadece vücut geliştirme noktasına değinilmiştir. Yani spor salonunda diyetisyen bulmak kolay ancak işinin ehli kişilerden bilgi almak gerekir. Hürriyet caddesi dikmen spor salonunda personelin tamamı mesleğine saygılı ve işini seven kişilerden oluşmaktadır.

İnsanların spora olan eğilimi arttıkça spor salonunda geçirdiği süre de uzamaktadır. Bu durum sonucunda hürriyet caddesindeki spor salonları erken açılır ve kapanış gece olmaktadır.

Sporun günlük hayatınıza olumlu katkılarını fark etmeye başladıkça spor salonunda harcadığınız zamanın önemi ve değeri artacaktır.

Ankara Spor Salonları FiyatlarıAnkara Spor Salonları Fiyatları