MUTLAKA DİKKAT EDİN

blog yazısı ekle !

MUTLAKA DİKKAT EDİN

Saçlarınız yıpranmışsa ve kırıklarınız artmışsa vücudumuzda demir eksikliği başlamış olabilir. Eğer vücudunuzda değişiklikler ve saçınızda normalden fazla bir şekilde kırılma meydana geldiğini fark ediyorsanız bu vücudunuzda demir eksikliğinin başladığının belirtisidir.

Bunu baştan fark edip tedavisi için çaba göstermeniz sizin için faydalı olacaktır. Eğer saçlarınızda ki yıpranma gün geçtikçe artıyorsa bu sizin farkında olmadığınız ancak vücudunuzda ters giden bir şeylerin olduğu anlamına gelmektedir. Artık yediklerinize, içtiklerinize ve yaptığınız diyete daha özen göstermeniz gerekiyor demektir.Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcut
devamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara


Saçlarınızda ki yıpranmanın ve kırıkların artması vücudunuzda ki yağ asidi, B12 vitamini ve folik asitlerin azlığından kaynaklanıyor olabilir. Vücudunuza dikkat etmeli yediğiniz besinlere özen göstermelisiniz. Yakınınız da bulunan bir spor merkezi ya da başka branşları olan bir kursa yazılabilir daha sağlıklı yaşam için çaba gösterebilirsiniz. Tıpkı saçlarınızda olan yıpranma ve kırılmalar gibi cildinizde de kızarıklıklar kırışmalar veya kaşıntılar başlayabilir bu da yediğiniz besinlerden kaynaklanan bir sorundur.

Bu sorunda aynı saçınızda ki gibi vitamin ve molekül eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bunlara yeterince özen gösterirseniz onların eksikliklerini kapatırsanız oluşan bu sorunlara çözüm olabilirsiniz. Vücudunuzun şeklinin düzene girmesi için ve daha sağlıklı bir yaşam için pilates yapmaya başlayabilirsiniz.

Saçlarımıza ve vücudumuza gelen farklılıklar ya da eksiklikler aynı zamanda ruh sağlığımıza da olumsuz yönde etki edebilir. Örneğin omega-3 ve türevlerinin vücudumuzda ki eksikliklerinden depresyonun ortaya çıktığı bilimsel açıklamalarla kanıtlanmıştır. Eğer düzensiz ve düşük karbonlu bir beslenme şekliniz varsa ve D vitamini, protein gibi vücudumuzun olmazsa olmazlarını yeterli miktarda almıyorsanız bunlar depresyon hastalığına sebep olmaktadırlar o yüzden beslenmemize ve beslenme şeklimize oldukça hassas davranmalıyız.

Depresyonun yanı sıra eğer gün içinde az sıvı tüketiyorsanız ve sürekli abur cubur (cips, kola, gofret, bisküvi vs) bol miktarda tüketiyorsanız bu sizde tükenmişlik sendromuna sebep olabilir. Bunu gidermek için yeterli kadar sıvı tüketim abur cubur yemeyi hayatımızdan çıkartıp ve spor yapmaya başlamamız lazım.

Yani bu tür sorunları yaşamak istemiyorsanız bunlara özen göstermelisiniz. Gerekli aktiviteleri yapıp besinlerimize hassasiyet göstermeliyiz.