MUTLAKA DİKKAT EDİN

blog yazısı ekle !

MUTLAKA DİKKAT EDİN

Saçlarınız yıpranmışsa ve kırıklarınız artmışsa vücudumuzda demir eksikliği başlamış olabilir. Eğer vücudunuzda değişiklikler ve saçınızda normalden fazla bir şekilde kırılma meydana geldiğini fark ediyorsanız bu vücudunuzda demir eksikliğinin başladığının belirtisidir.

Bunu baştan fark edip tedavisi için çaba göstermeniz sizin için faydalı olacaktır. Eğer saçlarınızda ki yıpranma gün geçtikçe artıyorsa bu sizin farkında olmadığınız ancak vücudunuzda ters giden bir şeylerin olduğu anlamına gelmektedir. Artık yediklerinize, içtiklerinize ve yaptığınız diyete daha özen göstermeniz gerekiyor demektir.Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Fitown Training

Çayyolu

Fitown Personal Training Studio olarak Türkiye'nin En Büyük Pt Studio Salonuyuz. 2700 m2 lik alanımızda aynı branş da 8 kişilik randevu sistemi ile rahat bir şekilde alet sırası beklemeden spor yapabilirsiniz. Fabrika sistemi klima kullandığımız için klimamız 7500 m2 ye göre tasarlanmıştır.

13 branş da milli sporcularımızın da olduğu sertifikalı uzman eğitim kadromuz ile farklı spor dallarında hizmetler vermekteyiz.

Uzun süre aynı sporu yapmaktan sıkılan bir yapınız var ise 5 farklı branşı barından paketlerimizi tercih edebilir veya birbirinden farklı gurup derslerimize katılabilirsiniz. Haftada iki defa fitness yapan üyelerimiz kardiyo yapmak için geri adımlar atmasın diye boks Kick boks tekvando Mma spinning gurup derslerine katılabilir ve yürüyüş bandında veya bisiklette harcayacağı kaloriyi daha kolay verebilir.
devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2402. Sk. No:5 Çayyolu-Ankara

Gölbaşı İncek Spor Kulübü

İncek

Gölbaşı İncek Spor Kulübü

Spor kısa bir süre yapılıp bırakılan bir etkinlik değildir. Hayat boyu devam eden bir yaşam biçimidir. GİS Akademi'in en önemli hedeflerinden birisi Yaşam Boyu Spor Kültürünü kazandırmaktır.

Tüm sporcularımızı uzman antrenör kadromuz yetiştiriyor.GİS Akademi olarak her çocucuğun sahip olduğu potensiyelin üst limitine ulaştırmayı hedefliyoruz.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. 4834. Cad. 358. Sokak No: 10/40 İncek - Ankara

Club One

Demetevler

devamını oku... Adres: 404. Cadde 4/D Demetevler - Ankara

Gürkan Aktepe Personal Training Coach

Çayyolu

GÜRKAN AKTEPE - PERSONAL TRAINER

YAŞ-26 TFVG 1.2 KADEME ANTRENÖR TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME 11 KEZ YARIŞMA TECRÜBESİ 13 YILDIR SPORCU (KİCKBOX+FİTNESS+SERBEST GÜREŞ+AİKİDO) MİLLİ SPORCU

EMİRHAN DURSUN - PERSONAL TRAINER

YAŞ-22 TFVG 1.2 KADEME ANTRENÖR 6 YILDIR SPORCU SAĞLIK BİLİMLERİ ORTOPEDİ MEZUNU BESYO (FİTNESS,MENS'FİZİK,ATLETİKFİZİK,KİCKBOX)


27 YAŞINDAYIM 14 YILDIR SPOR İLE UĞRAŞIYORUM.
14 YILDIR SPOR İÇERİSİNDEYİM (FİTNESS,KİCKBOX,AİKİDO,SERBESTGÜREŞ)
PROFESYONEL OLARAK YAPTIĞIM SPOR BRANŞLARIMDIR.
VÜCUTGELİTİRME VE KİCKBOX ALANINDA PODYUM VE RİNK GEÇMİŞİM VAR.

YARIŞMA TARİHLERİM

  • 2011 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME 3ÜNCÜLÜĞÜ
  • 2014 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME 2İNCİLİĞİ
  • 2015 TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME 2NCİLİĞİ
  • 2016 ANKARA VÜCUT GELİŞTİRME OVREOLL ŞAMPİYONLUĞU
  • 2017 TÜRKİE VÜCUT GELİŞTİRME OVEROLL ŞAMPİYONLUĞU
BELGELERİM:

  • ALPAGU FEDERASYONU HUN BOKSU ANTRENÖRLÜK BELGESİ 1 KADEME 1TUĞ BELGESİ
  • TVGF 1-2 KADEME ANTRENÖR BELGESİ

Derslerimize başlamadan önce kişinin sağlık bilgilerini öğreniyor ve not alıyoruz;

Diğer aşamamızda kişinin vücut analinizi yapıyoruz (postür fotoğraf,vücut mezura ile ölçüm,kilo) Kişinin kilosunun durumuna ve istenilen vücut şekline uygun diyet programı uyguluyoruz. ( YAŞAM KOÇLUĞU) kişinin diyet yapma zorunluluğu yoktur ama istenilen ölçülere ve şekle gelinmesi için %60-70
Diyet zorunluluğu vardır. Buna rağmen yapılmadığı takdirde yapılan antrenman programında artış olması gerekiyor çünkü diyet doğrultusunda olmayan antrenmanda yağlanmalar çok fazla azalma göstermez.

Antrenman süresi 1 saat ile 1.5 saat aralığında sürmektedir.

Antrenman haftada en az 3 saat olması yeterli olur ilerleyen süreçte antrenman günü artırılmalıdır.

Antrenman kondisyonel ve bölgesel şekilde yapılır (crossfit+fitness+kiloalma+kiloverme+bodybuilding+postürdüzeltme+kickbox+ yarışmacı,pilates)
Diyet ve Antrenman programı sürekliliği değişken olup 3.4 hafta aralığında kişinin metabolizma hızına göre değişen vücut şekline göre değişmektedir.
Diyet programı hazırlanması sırasında diğer kişilerle farklı olmasından dolayı yiyecek ve içeceklerinde alerjik reaksiyon göstermeme adına kişinin besinlerle ilgili bilgisi alınır.
devamını oku...
Adres: Dumlupınar Cad. Erler Mah. Eskişehir Yolu Prestij Konutları İçi Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu - Ankara


Saçlarınızda ki yıpranmanın ve kırıkların artması vücudunuzda ki yağ asidi, B12 vitamini ve folik asitlerin azlığından kaynaklanıyor olabilir. Vücudunuza dikkat etmeli yediğiniz besinlere özen göstermelisiniz. Yakınınız da bulunan bir spor merkezi ya da başka branşları olan bir kursa yazılabilir daha sağlıklı yaşam için çaba gösterebilirsiniz. Tıpkı saçlarınızda olan yıpranma ve kırılmalar gibi cildinizde de kızarıklıklar kırışmalar veya kaşıntılar başlayabilir bu da yediğiniz besinlerden kaynaklanan bir sorundur.

Bu sorunda aynı saçınızda ki gibi vitamin ve molekül eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bunlara yeterince özen gösterirseniz onların eksikliklerini kapatırsanız oluşan bu sorunlara çözüm olabilirsiniz. Vücudunuzun şeklinin düzene girmesi için ve daha sağlıklı bir yaşam için pilates yapmaya başlayabilirsiniz.

Saçlarımıza ve vücudumuza gelen farklılıklar ya da eksiklikler aynı zamanda ruh sağlığımıza da olumsuz yönde etki edebilir. Örneğin omega-3 ve türevlerinin vücudumuzda ki eksikliklerinden depresyonun ortaya çıktığı bilimsel açıklamalarla kanıtlanmıştır. Eğer düzensiz ve düşük karbonlu bir beslenme şekliniz varsa ve D vitamini, protein gibi vücudumuzun olmazsa olmazlarını yeterli miktarda almıyorsanız bunlar depresyon hastalığına sebep olmaktadırlar o yüzden beslenmemize ve beslenme şeklimize oldukça hassas davranmalıyız.

Depresyonun yanı sıra eğer gün içinde az sıvı tüketiyorsanız ve sürekli abur cubur (cips, kola, gofret, bisküvi vs) bol miktarda tüketiyorsanız bu sizde tükenmişlik sendromuna sebep olabilir. Bunu gidermek için yeterli kadar sıvı tüketim abur cubur yemeyi hayatımızdan çıkartıp ve spor yapmaya başlamamız lazım.

Yani bu tür sorunları yaşamak istemiyorsanız bunlara özen göstermelisiniz. Gerekli aktiviteleri yapıp besinlerimize hassasiyet göstermeliyiz.