ORAN CROSSFİT

blog yazısı ekle !

ORAN CROSSFİT

Her ne kadar çoğu kişi tarafından pek de bilinen bir spor dalı olmasa da crossfit bugün dünyanın hemen her bölgesine hızlı bir şekilde yayılım göstermektedir. Crossfit vücut üzerinde belli bir kondisyonu sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu spor dalının temel olarak başlıca özellikleri dayanıklılık, esneklik, güç kazanımı üzerinedir. Günümüzde ülkemizde yaygın olarak bilinmese de her geçen gün spor salonlarında yayılım göstermeye başlamış bir spor dalı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.ParSport Club

Gölbaşı

Neden Biz ?

Randevu sistemi ile stüdyomuzda size özel hizmet, kişisel antrenör eşliğinde kişiye özel antrenman, kişiye özel beslenme programı ile kilo verme, 20 dakikalık ems antrenmanı ile 4 saatlik spor etkisi, uzman antrenörler eşliğinde, birebir reformerpilates, ems, personaltrainer, fitness, fonksiyonel antrenman, kişiye özel antrenman programları ve daha fazlası. Hijyen standartlarının en üst düzeyde olan stüdyomuzda antrenman keyfi, avrupa,dünya şampiyonalarında derece alan milli güreşçi survivor 2019 türkiye-yunanistan finalisti ve üçüncüsü Okay Köksal' ın gözetiminde kişiye özel antrenman programları, personal traning, ems, fitness, ıso 9001 kalite yönetim sertifikası onaylı konsept

Kısaca; SPOR ve BESLENME İLE İLGİLİ EŞSİZ BİR DENEYİM İÇİN Sizleri ParSport Club 'a Bekliyoruz

SPORUN HAKİMİ

PARSPORT CLUB

ParsportClup spor merkezi bölümümüz, modern ekipmanlar ve uzman antrenörler eşliğinde spor yapmak isteyenler için ideal bir seçenek sunmaktadır. Spor merkezimizde, fitness ekipmanları, ağırlık antrenmanı alanları, kardiyo ekipmanları ve aerobik salonları gibi birçok imkan mevcuttur. Tüm ekipmanlarımız son teknolojiye uygun olarak tasarlanmış ve düzenli olarak bakımları yapılmaktadır. Bu sayede, spor yaparken en yüksek verimliliği elde etmenizi sağlıyoruz. Uzman antrenörlerimiz, spor yapmak isteyenler için özel antrenman programları hazırlayarak, spor performansınızı artırmaya yardımcı oluyorlar. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam için ihtiyacınız olan beslenme danışmanlığı ve diyet programları da sunuyoruz.

Spor merkezimiz, tüm yaş gruplarına hitap etmektedir. Yaşam kalitenizi artırmak ve formda kalmanız için, her seviyede sporcu için uygun bir egzersiz programı hazırlayabiliriz. Ayrıca, düzenlediğimiz spor etkinlikleri ile de sizleri motive ediyoruz.

ParsportClup tesisimizde, sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyacağınız tüm imkanlar mevcuttur. Spor yapmak isteyenler için modern ekipmanlar, uzman antrenörler, özel diyet programları ve daha birçok seçenek sunuyoruz. Siz de sağlıklı bir yaşam için bizi tercih edebilir, kendinizi formda hissetmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Spor tesisimiz açık ve kapalı spor alanları ile hizmetinizdedir.

MİSYON & VİZYON

PARSPORT CLUB olarak Misyonumuz;
Spor, eğitim ve kültür sanat ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

PARSPORT CLUB olarak Vizyonumuz ise;
Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;
Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri, sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri, ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda ANKARA'nın Lider Spor Kulübü olmaktır.

DEĞERLERİMİZ

Kurumumuzun temel taşı olan, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, tutarlılığımızı sağlayan ve misyonumuzun gerçekleşmesini mümkün kılan değerlerimiz şunlardır;

Etik ve Ahlak

İyi niyet, dürüstlük ve tarafsızlık çerçevesi içerisinde davranırız. Taahhüt ettiğimiz işi yapar, sözümüzü tutarız. Doping'in her türlüsüne karşıyız ve sporcularımızın bu konuda bilinçlendirilmesini sağlarız. İş ile ilgili bilgilerin ve kişisel verilerin gizliliğine saygı gösteririz. Evrensel değerlere saygı gösteririz. Herkese adil davranır ve adil kültürü kurum kültürünün ayrılmaz parçası kabul ederiz.

Saygı ve Güven

İnsana, doğaya, çevreye ve tüm canlılara layık oldukları ilgiyi ve saygıyı gösteririz. Hareketlerimizin başkalarını nasıl etkileyeceğini her zaman göz önünde bulundururuz. Farklılıklara saygı duyarız; ırk, etnik köken, yaş, cinsiyet, din veya siyasi görüş sebebiyle ayrım yapmayız. Güler yüzü ve selamımızı hiç kimseden esirgemeyiz. Güven duygusunun planda tutarız.

Samimiyet, Açıklık ve Yenilikçilik

Doğruyu ve en uygunu bulmak için sorgulamaktan vazgeçmeyiz, doğru bildiklerimizi söylemekten çekinmeyiz, açıkça paylaşırız, dolaylı anlatım yerine doğrudan aktarmayı tercih ederiz, açık ve samimi şekilde görüş ve düşüncelerini paylaşanların görüşlerine saygı gösteririz.
merakla öğrenir, heyecanla öğretir, açıkça paylaşır, cesaretle değiştirir ve ilerleriz, yeniliklere açık oluruz.

EMS Antrenmanı Nedir?

EMS antrenmanları, yani Türkçesiyle elektriksel kas uyarımı antrenmanları günümüz insanlarının en önemli sorunu olan egzersiz yapmama sorununa çare oluyor. Bunun sonucu olarak da ortaya hareketsizlikten çıkabilecek pek çok hastalık ve risk engellenmiş oluyor

EMS ile tam vücut egzersizlerinde, her kasılmada kas liflerinin %90'ından fazlası aynı anda harekete geçer. Genel ağırlık egzersizlerine oranla daha derindeki kaslar da uyarılır. Bu da, intra ve interselüler koordinasyonu arttırır. Bu sebepten, vücuda ve kas yapısına olan etkisi, genel ağırlık egzersizlerinden çok daha hızlıdır.

Kaslar çalışırken, bölgesel kan dokusu yoğun şekilde uyarılır. Artan kan akışıyla birlikte cilt yapısı olumlu yönde etkilenir, beden kuvveti artar ve selülitli bölgeler etkin bir şekilde tedavi edilebilir. Egzersizden sonra kendinizi rahat ve tazelenmiş hissedersiniz. EMS antrenmanları ile fiziksel performansınız da gelişir, daha esnek, daha sağlıklı hisseder ve daha az yorulursunuz. Genel ağırlık egzersizleriyle karşılaştırıldığında, EMS çok daha kısa bir sürede daha etkili bir egzersiz tecrübesi sunar. Hızlı bir şekilde kilo verme, yağ yakma ve sıkılaşmak için ideal çözümlerden biridir.


Ems Antrenmanı Nasıl Yapılır?

EMS (ElectroMuscleStimulation)- Elektriksel kas uyarımı) antrenmanları özel bir giysi giyilerek uzmanların Antrenörlerin gözetiminde ve programa göre yapılır. Klasik egzersizler sırasında beynimiz, kaslarımızın harekete geçmesini sağlamak için ilgili kaslara elektrik sinyalleri gönderir. EMS antrenmanlarında ise sporu yaparken giydiğimiz ve vücudumuza bağlı olan özel giysimiz, beynimizin kaslara gönderdiği elektriksel sinyallere ek olarak dışarıdan yine düşük frekanslı ve yoğun elektriksel titreşimler gönderir. Bu uyarılar egzersiz sırasında kasılan kaslarımızın ve bunlara bağlı olarak az çalışan, erişilmesi güç olan kaslarımızı bile harekete geçirerek çalışmasını sağlar.


Diğer Antrenmanlardan Temel Farkı Nedir?

Bu yöntemle kaslar az efor harcayıp daha yüksek bir performans ile çalışma yaparlar. EMS antrenmanları, normalde çok uzun antrenmanlar sonucunda ( 4 saatlik bir çalışma ile) elde edilebilecek performansı 20 ile 25 dakika arası bir seansta gerçekleştirebilir. Genel olarak haftada bir kez 20 dakikalık EMS seansı ile tembelliğinizi üzerinizden atıp siz de spor yapmanın ve kaslarınızın keyfine varabilirsiniz.


EMS'nin Faydaları Nelerdir?

Haftada bir kere (programınıza göre) yapacağınız 20 dakikalık kısa antrenmanlarla sağlıklı, diri ve canlı bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz. Yine göbeğinizdeki yağlanmalar, belinizdeki fazlalıklar, istenmeyen selülitlerden size özel verilecek EMS antrenmanı ile kurtulabilir, kısa sürede istenen seviyede amacınıza ulaşırken, kişisel zamanınızdan tasarruf edip, spor yapmanın vücudunuz ve psikolojiniz üzerindeki diğer rahatlatıcı etkilerden sonuna kadar faydalanmanın keyfine varabilirsiniz. Spor yapmayan kişilerin düzenli spor yapmasını sağlaması ve bunun doğal bir getirisi olarak kendinizi daha dinç ve zinde hissetmeniz EMS antrenmanlarının doğal bir yararıdır.


Olumsuz Yönleri Var mıdır?

Bu alanda yapılan resmi çalışmalar, fiziksel olarak spor ve fitness yapabilecek sağlıklı kişilerde herhangi bir zararlı etkisinin olmadığını göstermiştir. Aksine pek çok faydası bulunmaktadır. Aklınıza antrenman sırasında kaslara verilen düşük frekanslı elektrik akımının zararlı olup olmayacağı sorusu gelebilir. Akım düşük frekanslı olduğu için sadece iskelet kaslarını harekete geçirir. Ancak EMS antrenmanı yapabilmeniz için uzman bir eğitmenin gözetiminde olmanız ve belirli sağlık şartlarını taşımanız gerekir.

Spor, yalnız beden iktidarının bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve zekâ, ahlâk da bu işe yardım eder.Ben Sporcunun Zeki ,Çevik ,aynı zamanda Ahlaklısını Severim. M.Kemal ATATÜRK

devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı-Ankara

Bee Gym

İncek

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi 1209. Sokak 3/A Avlu Sitesi Gölbaşı - Ankara

Şenol Kaysi Spor Akademisi

Gölbaşı

MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ ŞENOL KAYSI KİMDİR ?

1981 Çorum Laçin Narlı Köyü doğumludur. 12 yaşında Ankara'ya gelerek Taekwondo sporu ile tanıştı. 30 yıllık spor geçmişine sahip Taekwondo ve Wushu branşlarında Milli Sporcudur. Siyah kuşak 5. dan sahibidir. 3. Kademe Kıdemli Antrenör' dür. Taekwondo, KickBoks, Muaythai ve Wushu branşlarında Milli Takım Antrenörü olarak görevler yaptı. Gölbaşı'nda Sayısız Ankara, Türkiye, Balkan, Uluslararası, Avrupa ve Dünya Şampiyonları yetiştirdi.

Şenol Kaysi'in Yetiştirdiği Şampiyonları:
 • 2013 Brezilya Kick Boks Dünya Şampiyonası Ömer Balaban Dünya 2.si (Milli sporcu)
 • 2014 Malezya Muay Thai Dünya Şampiyonası Alpaslan Eraslan Dünya 3.sü (Milli sporcu)
 • 2014 Sakarya Wushu Balkan Şampiyonası Melike Kus Balkan 2.si ( Milli sporcu)
 • 2014 Sakarya Wushu Balkan Şampiyonası Alpaslan Eraslan Balkan 2.si (Milli sporcu)
 • 2015 İspanya Kick Boks Avrupa Şampiyonası Alpaslan Eraslan Avrupa 2.si (Milli sporcu)
 • 2015 Türkiye Samsun Wushu Uluslararası Şampiyonası Melike Kuş Uluslararası 1.si (Milli sporcu)
 • 2015 Yunanistan Wushu Balkan Şampiyonası Alpaslan Eraslan Balkan 1.si (Milli sporcu)
 • 2015 Türkiye Samsun Wushu Balkan Şampiyonası Serhat Çakır ( Milli Sporcu )
 • 2016 Türkiye İzmir Wushu Dünya Şampiyonası Kampına Melike Kuş katılmaya hak kazandı. (Milli sporcu)
 • 2016 Türkiye Antalya Minikler Avrupa Taekwondo Şampiyonası Yakub Alperen KAYSİ Avrupa 6.sı
 • 2016 Türkiye Samsun Dünya İşitme Engelliler Teakwando Şampiyonasına Bekir Yel katılmaya hak kazandı.
 • 2019 Türkiye Ankara Taekwondo Yıldızlar Avrupa Şampiyonası Seçmesi Yakub Alperen Kaysi Milli Takım 6.sı
 • 2019 Türkiye Ankara Wushu Açık Balkan Şampiyonası Yakub Alperen Kaysi Balkan 1.si (Milli Sporcu)
 • 2019 Türkiye Antalya EMF Açık Muay Thai Açık Avrupa Kupası Şampiyonası Rumeysa Beyza Gündüz Avrupa Kupası 3.sü
 • 2019 Türkiye Antalya EMF Açık Muay Thai Açık Avrupa Kupası Şampiyonası Yakub Alperen Kaysi Avrupa Kupası 1.si
 • 2020 Türkiye Ankara Para Taekwodo Avrupa Şampiyonası Batuhan Yücel Milli Takım Seçmesi 3.sü
 • 2020 Türkiye Ankara Para Taekwondo Avrupa Şampiyonası Hamit Yücel Milli Takım Seçmesi 5.si
 • 2021 Türkiye Antalya 6.Uluslararası Turkish Open Kick Boks Avrupa Kupası Şampiyonası İbrahim Türkoğlu Avrupa Kupası 2.si
 • 2021 Türkiye Antalya 6.Uluslararası Turkish Open Kick Boks Avrupa Kupası Şampiyonası Akın Coşkun Avrupa Kupası 3.sü
 • 2022 Türkiye İstanbul Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası Saniye Yüksel Dünya Kupası Şampiyonu
 • 2022 Türkiye İstanbul Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası İbrahim Türkoğlu Dünya Kupası 3.sü
 • 2022 Türkiye İstanbul Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası Yakub Alperen Kaysi Dünya Kupası Şampiyonu
 • 2022 Türkiye İstanbul Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası Şenol Kaysi Dünya Kupası 2.si
 • 2022 İtalya Jesolo Kick Boks Dünya Şampiyonası Yakub Alperen Kaysi Dünya Şampiyonu (Milli Sporcu)
 • 2022 Türkiye Antalya Kick Boks Avrupa Şampiyonası İbrahim Türkoğlu Avrupa 3.sü
 • 2023 Türkiye İstanbul 8. Taekwondo Dünya Başkanlık Kupası Yakub Alperen Kaysi Dünya Kupası 3.sü (Milli Sporcu)
 • 2023 Bosna Hersek Taekwondo Multi Avrupa Oyunları Yakub Alperen Kaysi Avrupa Oyunları Şampiyonu (Milli Sporcu)
 • 2023 Türkiyeİstanbul Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası Alpaslan Eraslan Dünya Kupası 3.sü
 • 2023 Türkiye İstanbul Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası Yakub Alperen Kaysi Dünya Kupası Şampiyonu
 • 2023 Türkiye İstanbul Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası Şenol Kaysi Point Fighting Dünya Kupası Şampiyonu, Kick Light Dünya Kupası 3.sü, Light Contact Dünya Kupası 3.sü

Gölbaşında 2010'dan 2023 yılına kadar Sayısız ANKARA ŞAMPİYONU ,Sayısız ANKARA 2.Sİ, Sayısız ANKARA 3.sü, sayısız TÜRKİYE ŞAMPİYONU, sayısız TÜRKİYE 2.si ve sayısız TÜRKİYE 3.sü çıkartan Milli takıma sporcu kazandırıp Gölbaşı'nda İlk Milli Sporcu Yetiştiren TEK KULÜP VE TEK HOCA ŞENOL KAYSİ'dir!!devamını oku...
Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi 385.Cadde No:19/A (Gölbaşı İlçe Jandarma Yakını) Gölbaşı - Ankara

Kids Academy Gölbaşı

Gölbaşı

2017 yılında kurulan Kid's Academy 2. Şubesiyle Ankara / Gölbaşı'nda hizmete açıldı.

Karate, Cimnastik, Pilates, Yakın Savunma Eğitimi ve çeşitli branşlarda hizmet veren Kulübümüzün eğitmen kadrosu; Milli Sporcu, Milli Takım Antrenörü ve alanında uzman akademik kariyer sahibi Antrenörlerden oluşmaktadır. Günümüzde özellikle çocukların mutlaka bir spor branşıyla ilgilenmesi, bir enstrüman çalabilmesi ve en az bir yabancı dili konuşabiliyor olması gerekmektedir.

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki, sporun çocuklar üzerinde sağladığı fiziksel ve mental gelişim ile okul dersleri üzerindeki olumlu etkisi yadsınamaz bir durumdur. Bu sebeple her çocuk mutlaka spor yapmalıdır…devamını oku...
Adres: Şehit Ali Gaffar Okan Caddesi 2209. Sokak. No:5/B Gölbaşı – Ankara


Bu spor dalı atletizm ile yakından ilgilidir. Böylece bu sporu düzenli yapan kişinin vücudunu forma sokar. Bu spor ile birlikte koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler çalışmaları yapılır. Böylelikle bu sporu yapan kişinin kasları sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır. Bu spor aynı zamanda kişinin zinde kalmasını sağlar. Böylelikle kişi yaşının ileri dönemlerinde sağlıksal açıdan daha iyi bir hayat sürer.

Oran crossfit salonları müşterisine uzman kadrosuyla size hizmetlerini en ekonomik ve en iyi şekilde sunmaktadır.

İlgili Videolar