KOL ALTINI (TRİCEPS) NASIL GÜÇLENDİRİRSİNİZ?

blog yazısı ekle !

KOL ALTINI (TRİCEPS) NASIL GÜÇLENDİRİRSİNİZ?

Kolların alt bölgesini nasıl güçlendirilebileceği ve bu bölgenin nasıl zayıflayacağı konusu sık sık sorulan bir sorudur. Ne yazık ki, çoğumuzun Triceps ( kolların arka bölgesi ) bölgesi aşırı yağ depolamaya eğilimlidir. Bu aşırı yağ depolama eğilimi fazlalıklardan kurtulmayı zorlaştırır ve spot egzersizler işe yaramayabilir. Başka bir deyişle, tricep egzersizleri yapamayabilirsiniz ve o bölgeden fazlalıkları atmayı umut edebilirsiniz. Vücudunuz aslında egzersiz boyunca bütün kasları kullanır. Çalışan sadece o anda yöneldiğiniz kaslar değildir. Vücudunuz nerede, ne zaman ve nasıl egzersiz yapıyorsanız yağ yakmaktan sorumlu olabilir ama bu sizin başka şeylerden destek almayacağınız anlamına gelmez. Kilo kaybetmek istiyor ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız Ankara spor salonları egzersiz programlarına katılabilir kısa sürede değişim yaşayabilirsiniz.

Ankara'da Body Building (Vücut Geliştirme) için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Body Building (Vücut Geliştirme)


Atacağınız ilk adım egzersiz yaparak ve sağlıklı bir diyet uygulayarak bütün vücuda yağ yaktırmak olmalıdır. Kollarınızın alt bölgesinden hemen kilo kaybedeceğinizin bir garantisi yoktur ama vücudunuzun uyguladığınız programa tepki vermesine izin vermek vücudunuzdaki potansiyelin açığa çıkmasını sağlayacaktır. Bu sürecin bir parçası triceps (kol altı) bölgeniz ve vücudunuzun geri kalanı için güçlü egzersizler yapmaktır. Triceps egzersizleri bölgeden yağ kaybetmenize değil, yağları kasa çevirmenize yardımcı olur. Bütün vücuttan dengeli olarak kilo kaybetmek daha güçlü kaslar, daha hızlı metabozlizma ve güçlü tricepsler için katkıda bulunur.

Kilo Kaybetme

Eğer tricepsleri canlandırmak istiyorsanız odaklanmanız gerekenler şunlardır; size uygun kalp basıncı seviyesinde düzenli olarak kardiyo egzersizleri yapmak. Kilo vermek için genellikle uzmanlar haftada yapabildiğiniz kadar 30 ile 6o dakika arasında kardiyo egzersizleri yapmanızı tavsiye ediyor. Eğer yeni spora başlayan biriyseniz bu süreyi daha da yukarıya çıkarabilirsiniz.

Güç Egzersizleri

Güç egzersizlerini tüm vücudunuz ve tricepsleride içeren bir şekilde haftada en az 1 ile 3 gün arasında yapmanız gerekir. Seçeceğiniz günleri arka arkaya değil aralarına bir gün dinleme ekleyerek seçmelisiniz. Ağırlık kaldırma egzersizlerin fazlasıyla seçenekleri vardır. Ancak spora yeni başlıyorsanız en iyisi temel bir yeni başlayan programı uygulamaktır.

Düşük Kalorili Ancak Sağlıklı Bir Diyet

Egzersiz kalori yakmaya yardımcı olabilir ama bir diyetle destek olmak gerçek bir farklılık yaratır. Birkaç basit ipucuyla yapmanız gerekenler şunlardır;

*Yediğiniz ve içtiğiniz şeyleri yazabileceğiniz bir günlük tutun. Başarılı bir şekilde kilo verenler genellikle kendi egzersiz ve diyetlerini düzenli olarak takip edenlerdir.

*Kalori hesabı yapmak için bir akıllı telefon uygulaması ya da bir internet sitesi kullanabilirsiniz. Böylece yemek yemeden önce ne kadar yemeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz.

*Kendinizi aç bırakmak yerine sağlıklı gıdalara odaklanmanız gerekir. Meyveler, sebzeler ve diğer lif içeren gıdalar ve su daha az acıkmak için yeterli enerjiyi almanızı sağlar.

*Porsiyonlarınıza dikkat edin. Her şeyi bir anda bırakmak yerine her gün küçük değişiklikler yapın.

*Vücudunuza bu değişimlere cevap vermesi için süre tanıyın. Hemen kilo vermeye başlamamanız, bunu hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelmez.