ah

Akın Hondoroğlu - Özgeçmişi

Fitness Hocası, Spor Hocası, Vücut Geliştirme Antrenörü, Vücut Geliştirme Sporcusu

Bağlantı Kur

Özgeçmiş

2010 bodybuilding dünya ikincisi...

Akın Hondoroğlu, "dünyanın en prestijli vücut geliştirme yarışmalarından" sayılan NAC Universe 2010'da kainat ikinciliği kazandı.

Ankaralı vücut geliştirmeci 22 yaşındaki Akın Hondoroğlu, "Dünyanın en prestijli vücut geliştirme yarışmalarından" biri olarak gösterilen "NAC Universe 2010"da kainat ikincisi oldu.

Spora 6 yıl önce halterle başlayan, ancak geçen zaman içerisinde ailesinin desteği ve farklı bir şey yapmak isteğiyle vücut geliştirmeyle uğraşmaya başlayan Hondoroğlu, hocaları Levent Zülfikar ve Rıfkı Karataş'ın da teşvik etmesiyle kendini bu işe verdi.

Aslen Trabzonlu olan ancak büyüdüğü, yetiştiği Ankara'da spor hayatına devam eden Hondoroğlu, 2008 yılında elde ettiği Türkiye ikinciliğini Kasım ayında Almanya'da düzenlenen "NAC Universe 2010"da gençlerde kainat ikinciliği derecesine taşımayı başardı.

Akın Hondoroğlu, vücut geliştirmenin, zor ama bir o kadar da güzel bir spor dalı olduğunu anlatarak, spora ilk başladığı günlerde yarışmalara katılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını, ancak hocalarının teşvikleriyle başarılı olacağına kendisinin de inandığını söyledi.

Hondoroğlu, "Bir çok kişi 'boyun kısa kalır', 'bu sporu yapanların hormonları bozuluyor' gibi eleştirilerle beni vazgeçirmeye çalıştı, ama ben başarılı olacağıma inanmıştım ve bu eleştiriler için de gerekli araştırmayı yaptım. Halk arasında çeşitli söylentiler var, ama bunların çoğu doğru değil. Özellikle erkeklerin bu sporla ilgilenmesi çok sağlıklı. Biz Türkler tarih boyunca hep 'güçlü, kudretli' olarak bilinmişiz. Ben tüm Türk erkeklerinin bu imajı yıkmamasını, vücutlarını geliştirmesini isterim. Ayrıca yine halk arasında vücut geliştirme, 'iri olmak'la eş anlama geliyor, ama bu da doğru değil. Önemli olan kendinize yakışan, sağlıklı ve düzgün bir vücuda sahip olmak. Zaten yarışmalarda da buna dikkat ediyorlar" dedi.

Fotoğraflar

Mesleği

Fitness Hocası, Spor Hocası, Vücut Geliştirme Antrenörü, Vücut Geliştirme Sporcusu

Çalışma Geçmişi

Graffiti Sport Club
Çayyolu
Spor Hocası
06/2017 -
-