100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME


Spor Salonlarında Zayıflama Egzersizleri Nelerdir?

Spor salonuna gitmek için sebebiniz fazla kilolardan kurtulmaksa hedefinizin ilk aşamasını gerçekleştirmişsiniz demektir. Ancak spor salonuna giderek kilolardan kurtulmuş olmazsınız. Bu durumda ihtiyacınız olan yapacağınız çalışmalar konusunda profesyonel yönlendirmedir. Ancak spora başlamadan önce bir doktor kontrolünden geçmeniz gerekir. Hamileler için doktor tavsiyesi hayati önem taşar. Uygun görülmesi durumunda spora başlanır. Vücudunuza ve kas sistemlerinize göre hazırlanan kişiye özel program ile yoğun bir spor süreci başlar. Zayıflama da etkili olan egzersizleri detayları ile inceleyelim:

Step aerobik ile hızlı kilo vermek isteyenler için idealdir. Bu egzersiz ile 750 kalori yakmak mümkün. 60 dakika boyunca ritimli yapılan step aerobik ile hızlı kilo vermek artık çok kolay. Çeşitli hareketler ile bütün kaslar çalıştırılır. Özellikle de kadınların büyük sorunu olan göbek, basen, bacak gibi bölgelerdeki yağ yakımını hızlandırır. Yani bölgesel zayıflama sağlar.

Zayıflama sürecinde en çok ihtiyacınız olan motivasyonu yoga ile sağlayabilirsiniz. Yoga da hareket kısıtlı olduğu için yaklaşık 200 kalori yakımı gerçekleşir. Yine 60 dakika içerisinde gerçekleşir. Bedensel rahatlanın yanı sıra zihinsel rahatlamaya da ihtiyaç vardır.

Aletli egzersizler içerisinde kürek çalışmaları yine oldukça fazla kalori yakmayı sağlar. Bu yüzden çok tercih edilir. Hemen hemen bütün spor salonlarında bulundurulur. Ayrıca bay ve bayan herkes kürek aletini spor yaparken kullanabilir.

Zayıflarken eğlenmek de önemlidir. Yukarıda saydıklarımız içerisinde eliptik bisiklet belki de en eğlenceli olandır. Kalori yakmak için farklı hareketler yapmak şarttır. 60 dakika da 650 kalori yakmak eliptik bisiklet ile gerçekleşmektedir. Günümüzde spor aletleri içerisinde en popüler olandır.

Bisiklet, Zayıflama egzersizleri arasında en eski olan yöntemdir. Eski bir yöntem olmasına rağmen etkisi oldukça yüksektir. Bisiklet egzersiz aleti kullanım kolaylığı sağladığından Özellikle de kadınlar arasında yaygındır.

Dans etmenin zayıflama da etkili olduğunu biliyor muydunuz? 60 dakika içerisinde 850 kaloriye kadar yakmak her kilolu insanın hayalidir. O zaman bulunduğumuz yer de veya spor salonunda dans ederek zayıflayabiliriz.

Kilo verirken kuvvetinizin de artmasını sağlamak için ağırlık çalışmalısınız. Böylece kasların dayanıklılığı ve gücü korunarak vücudu geliştirmek mümkündür.

Kadınlar zayıflama egzersizleri tercih ederken daha kıvrak ve esnek çalışmalara yönelir. Erkekler daha çok ağırlık ve güç gerektiren çalışmalara yönelir. Kickbox erkeklerin zayıflama egzersizlerinin başında gelir.

Bu yukarı da saydığımız bütün egzersizlerin tek adresi 100. Yıl semtinde bulunan spor salonlarında mevcuttur. 100. Yıl semtindeki spor salonlarının ortak özelliği insanların kendilerine belirlediği hedefe ulaştırma da rehberlik etmek ve onlara destek olmaktır. Belki de birçok insan bu desteği alamadığı için spor yapmaktan vazgeçmiyor mu zaten.

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Just Training

Emek

Salonumuzda personel training çalışması yapmaktayız, bunun dışında mat pilates grup dersimiz vardır, kadınlara yönelik çalışmaktayız, reformer-cadillac, trx, dumbell ekipmanları, koşu bandı dahil olmak üzere bireysel derslerde hepsinden faydalanılmaktadır.

Zayıflama, sıkılaşma, kilo alma, sağlık problemlerine göre egzersiz programları hazırlanmakta olup beslenme ile de desteklenmektedir. Üyemizin dersleri kendinden kaynaklı herhangi bir sebep ile ara verirse o derslerin telafisi yapılmaktadır. Temiz, hijyenik, güleryüz, samimiyet ve gerçek bir sonuç istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Emek 4. Cad. Kazakistan Cad. 68/A Emek - Ankara

Performance Training

Balgat

Performance Training olarak Çankaya Balgat'ta Ekim 2020 de hizmet vermeye başladık. 130 metrekare spor alanımız, kadın ve erkek soyunma odalarımız, pilates reformer stüdyomuz ve dinlenme odamızla toplam 250 metrekare alanda birebir kişiye özel antreman hizmeti sunuyoruz.
Kişinin sağlık ve fizyolojik durumu, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları ve psikolojik durumu dikkate alınarak; ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda egzersiz programları hazırlayıp birebir uygulatıyoruz. Programın düzenli ve doğru şekilde uygulanması verimlilik açısından çok önemli. Bu nedenle birebir antreman sistemiyle kişinin sadece vücuduna değil hayatına da dokunuyoruz.

Programlarınızı potansiyelinizin maksimum seviyede açığa çıkması için oluşturuyoruz. Sizi sakatlamadan sınırlarınızı zorlayıp tam verim almanızı sağlıyoruz.
Hedeflerinize bizimle birlikte doğru ve emin adımlarla yürümek için lütfen iletişime geçiniz 

Hizmetlerimiz;
Personal Training
Atletik performans
Kickboks- Boks
Pilates Reformer
devamını oku...
Adres: Balgat Mah. 1416. Sokak 3/B Balgat - Ankara

Babor Sports Club

Çukurambar

Babor Sports Club - Çukurambar Spor Merkezi

Babor Club , yüzme havuzu, hamam, sauna, spor merkezi, fitnes, pilates, yoga, aerobic, zumba dans dersleri, kick box sıpa, güzellik salonu, cilt bakımı, zayıflama, el ve ayak bakımı, masaj çeşitleri, detoks, lazer epilasyon uygulamaları ve daha bir çok etkinlik ile siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Çukurambar'da Ankara'da bulunan Babor Sports Club fitness salonu, pilates ve yüzme havuzu ile profesyonel bir spor merkezi hizmeti sunmaktadır.

Çukurambar spor merkezi arayan Ankaralı spor severleri Babor Sports Club'a bekliyoruz.
devamını oku...
Adres: 1470 sok. Gökteşehir sitesi No:2 Çukurambar-Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara

VOB Pilates Studio

Çukurambar

VOB Pilates Stüdyosu -İşçi blokları Mahallesi - Aletli Pilates - Fonksiyonel Antrenman- Personal Training
devamını oku...
Adres: 1505.cad işçi blokları mah. Ela apartmanı 45/B Çukurambar Ankara

The Straps Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Protokol Plaza 39 / 96 Çukurambar - Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Regnum Roxx Sport

Çukurambar

ROXX SPORTS

ROXX Sports alanında uzman antrenör kadrosu ile bugüne kadarki spor deneyimlerinizi sizlere unutturacak, farklı ve eğlenceli spor deneyimleri kazanacağınız yeni bir fırsat sunuyor. Klasikleşmiş spor antrenmanları yerine; fitness, kickboks, muaythaİ, reformer, crosfit, pilates, yoga gibi branşları keyifle yapabileceğiniz fonksiyonel antrenman çeşitleri ile birleştirdik.

Sporun sağlık kazandırmak için yapılması gerektiğinin bilinci unutulmadan amacınıza yönelik; kilo alma, kilo verme, sıkılaşma ve kas kütlesini artırma, bölgesel zayıflama gibi isteklerinizin yanında vücut kompozisyonunuz dikkate alınarak ihtiyacınız olan beslenme ve antrenman programlarınızı oluşturduğumuz bir spor kompleksi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

PANDEMİ SÜRECİNDE SPOR İLE İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN TÜM SORULARI ORTADAN KALDIRIYORUZ.

İnsanlar eskiden spor salonlarının kalabalık olmasından, hijyenin yeterince sağlanamamasından ve sonuç alamamaktan şikayet ederlerdi. Şimdi ise dünya çapında yaşanan pandemi nedeni ile spor salonlarına gitmeye çekiniyorlar. Ancak personal training üzerine yoğunlaşmamız, randevu sistemi ile çalışmamız, hijyeni en üst seviyede sağlamamız, 2000m açık - 600 m kapalı spor alanımızın olması bu süreçte bizi ön plana çıkardı.

Roxx Sports olarak bu süreçte önce çalışanlarımız sonra üyelerimiz için ' yeni sağlık normlarını ' en üst seviyede benimsedik ve uyguladık. Tesis genelinde 10 ayrı yerde hijyen noktası oluşturduk, giriş ve çıkışlara sensörlü kapı ve dezenfektan paspasları yerleştirdik. Dersler çalışanlar ile üyeler arasında sosyal mesafe kuralları korunarak, maske ve eldiven kullanımına dikkat edilerek gerçekleştiriliyor. Üyelik ücretleri temassız ödeme ile sağlanarak olası risk durumlarını en aza indirgedik.
devamını oku...
Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara

Pelops Sports Club

Öveçler

FITNESS - CARDIO

Fitness bir çok egzersize dayalı bir spordur.Tek tek kasların çalıştırılması ile birlikte kardiyo vasküler çalışma da yapılmak sureti ile vücudun formda kalması sağlanır.

SERBEST AĞIRLIK

Üyelerimiz için hayallerindeki vücut yapısına ulaşmak hiç de zor değil. Özel tasarım ekipmanları bir araya getirdiğimiz serbest ağırlık bölümümüzde, eğitmenlerimiz eşliğinde kontrollü bir şekilde vücudunuzu istediğiniz yapıya ulaştırabilirsiniz.

Serbest ağırlık aletleri bir makineye bağlı olmadan, tamamen sizin kontrolünüzde olan dambıl ve halter gibi ağırlık aletleri için kullanılan genel bir tanımlamadır.

SPINNING

Spinning , sabit olarak özel tasarlanmış ve üzerinde aerobik egzersizlerinin rahatça yapılabildiği bir bisiklettir. Sizi motive eden bir müzik çalar ve eğitmen eşliğinde belirlenmiş tempolarda pedal çevirirsiniz.

PİLATES

Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır.

PELOPSPA

PelopSpa, günün yorgunluğunu gidermek, kendinizi zinde ve enerjik hissetmek için, konforun yanı sıra uzman kadrosu ile vazgeçilmez alışkanlığınız olacak. Sağlıklı, genç ve güzel kalmak için özel terapi ünitelerimizin dingin, sessiz ve mistik ortamında spa keyfini yaşayacaksınız.

HAMAM

Yüzyıllarca Osmanlı ve Türk Kültürünün en önemli ve renkli öğelerinden biri olarak varlığını koruyan Türk Hamamı geleneksel dokusuna bağlı kalınarak sağlık ve rahatlağınız için tasarlanmıştır.

SQUASH

Hareketli, mücadele dolu ve stratejiye dayalı bir spor squash. Yüksek tempoda, saatte 900 kalori bile yakmanız mümkün. Siz de fizik gücünüzü beyin gücünüzle birleştirmek istiyorsanız tek ihtiyacınız bir top ve bir raket.

devamını oku...
Adres: Çetin EMeç Bulvarı 1238. cadde No:16 Yukarı Öveçler-Ankara

B-Fit Cevizlidere

Cevizlidere

B-Fit Cevizlidere Ankara

Zayıflama
Pilates
Bayanlara Özel Spor Salonu
Zumba
Oryantal
Masaj
Çocuk Cimnastiği
MagicBall
Aerodans
Diyetisyen
Welness

b-fit'te hangi saatlerde spor yapabilirim?

b-fit merkezlerinde, haftanın 6 günü (Pazar günü hariç), çalışma saatleri içerisinde her yarım saatte bir başlayan seanslara katılabilirsiniz. Seanslar tam saatlerde ve yarım saatlerde başlamaktadır. Resmi tatil günlerinde merkezlerimiz kapalı olabilir; bilgisini merkezimizden alabilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz:

- Kış Dönemi (15 Eylül - 14 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 18:00 (son giriş 17:15), Pazar: Kapalı

- Yaz Dönemi (14 Eylül - 15 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 13:00 (son giriş 12:15) Pazar: Kapalı

b-fit merkezlerinde üye olmadan deneme yapabilir miyim?

Evet, web sayfamızdan deneme kuponu doldurarak veya merkezimizden randevu alarak ücretsiz deneme fırsatından yararlanabilirsiniz.

b-fit benim için uygun mu?

"Ben spor yapmaktan hoşlanmıyorum" mu diyorsunuz?
- Sadece kadınlar için olan bir spor merkezi bulamıyor musunuz?
- Kilonuzdan memnun değil misiniz?
- Vaktiniz mi yok?
- Bütçenizin spor yapmayauygun olmadığıı mı düşünüyorsunuz?
- Zaman zaman kendinizi mutsuz ya da depresif mi hissediyorsunuz?
- Vücudunuzun bazı bölgelerinde fazlalık olduğunu mu düşünüyorsunuz?
- Kendinizi sağlıksız ya da şişman mı hissediyorsunuz?
- Spor yapmak için yaşlı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
- Tek başınıza spor yapmaktan hoşlanmıyor musunuz?
- Spor aletleri gözünüzü mü korkutuyor?
- Sporun sizi çok kaslı göstereceğini mi düşünüyorsunuz?
- Kendiniz için haftada 3 gün sadece 30 dakikaayırabilir misiniz?

Yukarıdaki sorulardan en az 1 tanesine yanıtınız "EVET" ise b-fit sizin için uygundur
devamını oku...
Adres: Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:62/B Cevizldiere-Ankara

Fit Akademi

Çukurambar

VİTA DİYET VE SPOR MERKEZİ

Diyetisyen ve antrenör olan Kübra Zeydanlı tarafından 2017 yılında Keçiören'de kurulmuştur. Bayanlara özel tasarlanmıştır ve çalışanların hepsi bayandır. Keçiören'de bulunan aletli pilates hizmetine sahip tek spor merkezidir.

Merkezde aletli pilates (reformer ve cadillac), pilates matwork, kardiyo ve zumba dersleri bulunmaktadır. Grup dersleri ve personal trainer (özel ders) şeklinde olan spor hizmetleri diyet ile desteklenmektedir. Samimi ve rahat ortamıyla Keçiören halkının tercihidir.

devamını oku...
Adres: Çukurambar Mahallesi, 1459 Cad. 1465 Sk. İpekyolu Konutları A/Blok 2. Kat No: 5/6 Çankaya - Ankara

B-Fit Emek

Emek

B-fit, sadece kadınlara yönelik, 30 dakikalık istasyon çalışmaları yapmanızı sağlayan bir egzersiz sistemidir.b-fit istasyon çalışmaları kendi itme – çekme gücünüzle çalışan hidrolik ekipmanlar ve üzerinde kardiyo yapılan platformlardan oluşur.
Daha önce hiç spor yapmamış kadınları bile doğru ve etkili bir egzersize yönlendiren bu çalışma, hem formda kalmanızı hem de kardiyovasküler sisteminizi geliştirerek sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.
b-fit sistemi interval egzersize dayanır. İnterval antrenman vücudu durdurmadan farklı sürelerde farklı kaslara yüklenmeler veren bir egzersiz çeşididir. Nabzın inişli çıkışlı bir ivmelenme izlediği bu sistemde ideal nabız aralığına ulaşılarak yağ yakımı konusunda başarılı sonuçlar elde edilir. 9 adet kendi itme ve çekme gücü ile çalışan hidrolik fitness ekipmanları ile vücudun temel kasları çalıştırılarak kuvvet kazanımı sağlanırken 9 adet ara istasyonda nabzı yükselten kardiyo egzersizler yapılır. 30 saniyelik sürelerde değişen istasyonlar arasında yapılan egzersiz programı ile hem kuvvette artış hem de kardiyovasküler sistemde güçlenme meydana gelir. Böylece minimum zamanda maksimum sonuç alınır.devamını oku...
Adres: 18. Sokak No:13/A Emek-Ankara


Spor Yaparak Daha Hızlı Nasıl Zayıflarız?

Basit egzersizler ile zayıflamayı geniş zamana yaymak yerine bu süreci hızlandırmak isteyenlere bilimsel önerilerimiz olacaktır. Spor yaparak hayatınız değişecek dış görünüşünüzün yanı sıra iç sistem de güçlenerek yenilenecektir. Öyleyse spor yaparak hızlı zayıflama konusundaki önerilerimize bir göz atalım:

Fitness: fitnessin olmadığı bir spor dalı düşünülemez. Her kasın çalıştırılması ve uzun vadede kondisyon kazandırılır. Tek başına Fitness egzersizleri hızlı kilo vermede yeterli olmaz. Kişinin beslenme alışkanlıklarını da gözden geçirmesi gerekir. Kaç yaşında olursanız olun fitnesse başlamak için geç değildir. Düzenli hormon salgılanmasını sağlar. Mesela testesteron, ostreojen, endorfin. Ayrıca metabolizma sistemini hızlandırır. Kalp sağlığı için önemlidir. Damarların güçlenmesi ile kalbe pompalanan kanın temiz miktarı artar. Böylece vücut sisteminin sağlıklı olması hızlı zayıflamayı sağlar.

Fitness ile vücut sisteminin düzene girerek çalışmasını sağlar. 100. Yıl spor salonlarında zayıflamak öyle yüzeysel programlar ile yapılmamaktadır. Kişinin kilolarının ne kadarı yağ ne kadarı kas olduğu ölçülür. Daha sonra zayıflama süreci başladığında hızlı gelişen bu süreçte yağdan mı kaslardan mı zayıflama gerçekleştiği uzman gözetiminde gerçekleşmektedir.

Düzenli kalori yakımına dikkat etmek gerekir. Mesela Fitness ile her gün düzenli kalori yakarak alışkanlık haline gelen durum vücuttaki sistemce daha çabuk hale dönüştürülür.

Pilates: Pilates ortaya çıktığı zamanlar da fizik tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise fizik tedavinin yanı sıra spor faaliyeti olarak da tercih edilmektedir. Pilates hareketlerinde uyum vardır. Hem bedenin hem de zihnin uyumlu çalışması gerekir. Aynı zaman da hareketlerinde uyumlu ve eş zamanlı yapılması gerekir. Böylece hareketsiz kas, çalışmayan bölge kalmayacaktır. Zayıflamanın temel kuralı olan hareket et, spor yap anlayışına birebir uymaktadır. Pilates ile fazla kilolara elveda edin.

Vücut geliştirme: sağlıklı bir zayıflama istiyorsanız dumbell, bar ve ağırlık makinelerini içeren bir program oluşturulmalıdır. Böylece vücut standart kalıplardan çıkarak daha aktif bir sürece girer. Zayıflamak için vücut geliştirme de spor salonunu tercih ederek çalışmalar esnasında yardım alabilirsiniz. Programlara alışmanızın kolaylaşacağı gibi giderek artan ağırlık kaldırma da yardım alabilirsiniz.

Ağırlıkları kaldırıp derin nefes alıp vermek etkili bir yöntemdir. Oksijen alıp karbondioksit vermek yağların yakımında başarılı olacaktır. Çalışmalar sırasında sağlığınıza dikat etmeniz gerekir. Hızlı zayıflamak uğruna aşırı ağırlık çalışmaları veya çalışmalara ara vermeden devam edilmemelidir. Bu durumda kaslara ciddi zararlar verilebilir.

Yukarı da saydığımız sporları düzenli bir şekilde yaprak hızlı zayıflayabilirsiniz. Bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. İş veya zaman sorunu çalışmaların aksamasına neden olmaktadır. Bulunduğunuz yerdeki imkanlar ile basit egzersizleri yapabilirsiniz. Böylece günlük yakmanız gereken kaloriyi harcayarak vücudun gevşemesine fırsat verilmemelidir. Öyleyse günlük hayatımızın içinde yapabileceğimiz basit egzersizlere göz atalım:

Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçektir. Ancak bu kolaylık çoğumuzun tembelleşmesine neden olmaktadır. Mesela asansörler. Birçoğumuz sağlıklı olduğu halde asansör kullanma alışkanlık haline gelmiştir. Bunun yerine merdivenlere yönelmek daha akıllıca bir çözüm olacaktır.

Gün içerisinde kaybettiğiniz enerjinizi tekrar kazanmak için hayata küçük bir mola vererek tüketilmesi gereken öğün için duraksarız. Ancak öğün sonrasında oturarak besinlerin yağa dönüşüp kiloya yol açması yerine kısa mesafeli yürüyüşler ile enerjiye dönüştürmemiz gerekir.

Eğer çalışma ortamınız oturur pozisyon da ise sandalyeniz de kalkın ve kısa bir tur atın. Aynı zamanda bol miktarda su tüketin. Böylece oturmaya bağlı oluşabilecek metabolizma çalışmaya başlayacaktır.

Kısacası hayatımızın her alanında spora yer vermeliyiz. Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız 100. Yıl Spor Salonlarında eğitmenlerden destek alabilirsiniz. Vücut geliştirme gibi ağır spor çalışmalarından tempolu yürüyüş gibi basit egzersizlere kadar spor adına a'dan z'ye her şeyi bulabilirsiniz. Artık bütün bahaneleri ortadan kaldırın ve 100. Yıl semtindeki size yakın bir spor salonuna başvurunuzu yapın. Hayal ettiğiniz bedene kadar incelin ve o çok beğendiğiniz elbisenin içine rahatça sığın. Aslında bu söylediklerimizin formülü çok açık. Spor yapmak. Zaten zahmet verilmeden hiçbir zafere ulaşılmaz. Spor yaparak dökeceğiniz her bir damla ter azminizi artıracak ve zirveye bir adım daha yaklaştıracaktır. Sadece spor yapmak için sor salonları tercih edilir gibi yanlış düşünceler unutulmalıdır. Grup çalışmaları ile yeni insanlar tanıyıp uzun vadeli arkadaş çevresi edinebilirsiniz.