100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

blog yazısı ekle !

100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME

100. YIL SPOR SALONU, FİTNES, PİLATES, VÜCUT GELİŞTİRME


Spor Salonlarında Zayıflama Egzersizleri Nelerdir?

Spor salonuna gitmek için sebebiniz fazla kilolardan kurtulmaksa hedefinizin ilk aşamasını gerçekleştirmişsiniz demektir. Ancak spor salonuna giderek kilolardan kurtulmuş olmazsınız. Bu durumda ihtiyacınız olan yapacağınız çalışmalar konusunda profesyonel yönlendirmedir. Ancak spora başlamadan önce bir doktor kontrolünden geçmeniz gerekir. Hamileler için doktor tavsiyesi hayati önem taşar. Uygun görülmesi durumunda spora başlanır. Vücudunuza ve kas sistemlerinize göre hazırlanan kişiye özel program ile yoğun bir spor süreci başlar. Zayıflama da etkili olan egzersizleri detayları ile inceleyelim:

Step aerobik ile hızlı kilo vermek isteyenler için idealdir. Bu egzersiz ile 750 kalori yakmak mümkün. 60 dakika boyunca ritimli yapılan step aerobik ile hızlı kilo vermek artık çok kolay. Çeşitli hareketler ile bütün kaslar çalıştırılır. Özellikle de kadınların büyük sorunu olan göbek, basen, bacak gibi bölgelerdeki yağ yakımını hızlandırır. Yani bölgesel zayıflama sağlar.

Zayıflama sürecinde en çok ihtiyacınız olan motivasyonu yoga ile sağlayabilirsiniz. Yoga da hareket kısıtlı olduğu için yaklaşık 200 kalori yakımı gerçekleşir. Yine 60 dakika içerisinde gerçekleşir. Bedensel rahatlanın yanı sıra zihinsel rahatlamaya da ihtiyaç vardır.

Aletli egzersizler içerisinde kürek çalışmaları yine oldukça fazla kalori yakmayı sağlar. Bu yüzden çok tercih edilir. Hemen hemen bütün spor salonlarında bulundurulur. Ayrıca bay ve bayan herkes kürek aletini spor yaparken kullanabilir.

Zayıflarken eğlenmek de önemlidir. Yukarıda saydıklarımız içerisinde eliptik bisiklet belki de en eğlenceli olandır. Kalori yakmak için farklı hareketler yapmak şarttır. 60 dakika da 650 kalori yakmak eliptik bisiklet ile gerçekleşmektedir. Günümüzde spor aletleri içerisinde en popüler olandır.

Bisiklet, Zayıflama egzersizleri arasında en eski olan yöntemdir. Eski bir yöntem olmasına rağmen etkisi oldukça yüksektir. Bisiklet egzersiz aleti kullanım kolaylığı sağladığından Özellikle de kadınlar arasında yaygındır.

Dans etmenin zayıflama da etkili olduğunu biliyor muydunuz? 60 dakika içerisinde 850 kaloriye kadar yakmak her kilolu insanın hayalidir. O zaman bulunduğumuz yer de veya spor salonunda dans ederek zayıflayabiliriz.

Kilo verirken kuvvetinizin de artmasını sağlamak için ağırlık çalışmalısınız. Böylece kasların dayanıklılığı ve gücü korunarak vücudu geliştirmek mümkündür.

Kadınlar zayıflama egzersizleri tercih ederken daha kıvrak ve esnek çalışmalara yönelir. Erkekler daha çok ağırlık ve güç gerektiren çalışmalara yönelir. Kickbox erkeklerin zayıflama egzersizlerinin başında gelir.

Bu yukarı da saydığımız bütün egzersizlerin tek adresi 100. Yıl semtinde bulunan spor salonlarında mevcuttur. 100. Yıl semtindeki spor salonlarının ortak özelliği insanların kendilerine belirlediği hedefe ulaştırma da rehberlik etmek ve onlara destek olmaktır. Belki de birçok insan bu desteği alamadığı için spor yapmaktan vazgeçmiyor mu zaten.

Fit GYM

Çukurambar

devamını oku... Adres: Söğütözü Mahallesi Söğütözü Caddesi 2 D Blok No:10 Koç Kuleleri Çukurambar - Ankara

Fizyozi Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak mah. Ufuk Ünv. cad. 16/45 5. Kat No: 45 Çukurambar-Ankara

Wox Academy

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1445. Sokak No:2/16 (Paragon Tower Teras Katı) Çankaya - Ankara

Sports House

Çukurambar

"Kaliteli bir yaşam, sağlıklı bir omurgadan başlar." düşüncesiyle açmış bulunduğumuz stüdyomuzda; kadın-erkek farklı yaş gruplarındaki sedanter bireylere ve profesyonel sporculara; Pilates, Fonksiyonel Egzersiz, Düzeltici Egzersiz, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Masaj Terapi gibi birçok alanda Grup ve PT seanslarını; alanında uzman eğitmen, akademisyen, antrenör, fizyoterapist ve masör kadrosuyla egzersiz ve tedavi hizmeti vermekteyiz.

Bireye özgü egzersiz programı hazırlayabilmek için öncesinde Sports House olarak yapmış olduğumuz Antropometrik Ölçümler ve Dinamik Statik Postür Analizi sayesinde neye ihtiyacı olduğunu tespit ederek; Skolyoz, HiperKifoz ve HiperLordoz vb. gibi duruş bozukluğu ve diğer sağlık problemlerinin varsa düzeltilmesi, yoksa ölçüm sonuçlarına göre bireyinde istekleri göz önünde bulundurularak sürecin planlaması yapılmaktadır.

Aynı zamanda bilginin paylaşıldıkça çoğalan bir dinamiğe sahip olduğunu düşünerek; uzun süredir spor sektörüne ait alt branşlarda antrenör gelişimlerine yönelik Sports House bünyemizde, Spor Bilim Uzmanı olarak eğitimler vermeye de devam ediyoruz.

Sports House ailesi olarak sizleri; Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya İş Merkezi No: 8/58 Kat:15'de spor yapmayı bir yaşam tarzı haline getiren ailemize katılmaya davet ediyoruz.

"Unutmayın; önemli olan hareket etmek değil, doğru hareket etmektir." Hepinize şimdiden enerji olsun.devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi Farilya İş Merkezi No:8/58 15.Kat Çankaya - Ankara

Lena Pilates Studio By Zuhal Güngör

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:9 A3 Blok 503 Çankaya - Ankara

Tower Pilates - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Via Tower Söğütözü Mahallesi Nergiz Sokak 7/A 25.Kat No:7 Çukurambar-Ankara

ME Pilates

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi Şehit Temel Kuğuoğlu Caddesi No:2/A Çankaya - Ankara

Big Town Academy

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mahallesi 1243 Sokak No:10/B Cevizlidere-Ankara

HK Pilates Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1427. Cad. 1522 Sok. Merkez Sahil Sitesi A Blok Gökhan Apt. No: 10-A 100. Yıl-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

ELİT SPORCULAR SPOR KULÜBÜ, TÜM BRANŞ ANTRENÖRLERİMİZ LİSANS VE ÜZERİ EĞİTİME SAHİP, KENDİ ALANLARINDA MİLLİ SPORCU OLMUŞ, MİLLİ TAKIMLARDA ANTRENÖRLÜK YAPMIŞ VE MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMİŞ ANTRENÖRLERDİR. KULÜBÜMÜZ ÇAĞDAŞ VE EVRENSEL ÖLÇÜTLERDE SPOR BİLİMİNİ TAKİP EDEREK 20 YILI AŞKIN SÜREDİR FALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

1 – Çocuk Karate-DO ; Japonya kökenli bir savunma ve dövüş yönetimi olarak gelişmiş olan Karate sporunda, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek, küçük yaşta disiplin , özgüven ve saygı alanlarında ilerlemelerine katkı sunmayı hedefleyen bir spordur. Kulübümüz bünyesinde 22 yıldır faal olan Karate-do branşımızda çok sayıda madalya kazanmış sporcular yetiştirdik.

2- Çocuk Taekwondo ; Fiziksel dövüş yeteneklerinden daha fazlasını öğretmeyi hedefleyen, en sistematik ve bilimsel Kore dövüş sanatıdır. Bedeni ve zihni eğitip, ruhu ve yaşamı doğru yönde geliştirmeyi hedefleyen bir dövüş sanatıdır. Taekwondo Olimpiyatlara akredite bir spor branşıdır, kulübümüz bünyesinde 10 yılı aşkın süredir faal olarak devam etmektedir.

3- Çocuk Cimnastiği ; Hemen hemen tüm sporların temelini oluşturan jimnastik, 3 yaşında itibaren başlanılabilen, çocukların, ruhsal ve fiziki gelişimlerine çok faydalı olimpik bir spor branşıdır. Çocuklarda erken yaşta başlanıldığında, ruhsal gelişim ve disiplin kazanımları yanında, postür, denge, motor becerilerin gelişimine yönelik çok faydalı olduğu birçok akademik çalışmada ispatlanmıştır.

4- Pilates , Reformer ; Aletli pilates, bir takım aparat ve ekipmanlar kullanılarak yapılan pilatesin genel adıdır. Bu aparatları kullanarak 500'den fazla hareket yapılabilmekte ve pilatesten en iyi sonuçları en kısa sürede alınabilmektedir. Gün boyu bilgisayar başında çalışan, hareketsiz ve sağlıksız bir tarzına hapsolmuş bireylerin en hızlı form tuttuğu günümüzün en popüler spor branşlarından birisidir. Mental ve fiziksel gelişim , nefes kontrolü, esneklik, bel ve boyun fıtığına yakalanma riskini azaltma, yine bel ve boyun fıtığı rehabilitasyonu gibi sayısız faydaları bulunmaktadır.

5- Yetişkin KİCKBOKS VE MUAYTHAİ ; Yumruk, tekme, diz ve dirseklerin kullanıldığı, günümüzün en popüler savunma ve atak sporlarının başında gelmektedir, günlük hayatın stresini atmak için çok ideal bir spor disiplinidir. El ve ayak koordinasyonunu geliştirirken form tutmanıza yardımcı olur. Bir yandan sıkılaşıp stres atarken diğer yandan öz savunma becerisi kazanılan çok eğlenceli bir disiplindir.devamını oku...
Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

SPORTİF YAŞAM KULÜBÜ - ÇUKURAMBAR

Çukurambar' da, kendini her zaman yenileyerek trendleri belirleyen, genç ve dinamik sağlıklı yaşam merkezi…

Profesyonel eğitmenlerin danışmanlığıyla hazırlanan ve koçluğuyla takip edilen, kişiye özel programlar; etkili, enerjik, eğlenceli aktif grup dersleri; ve modern ekipmanlar ile hedeflenen amaca, sağlıklı, zinde ve keyifli ulaşmayı sağlayan Sportif Yaşam Kulübü; 2006 Nisan ayından bugüne, Ankara' daki fitness endüstrisinin yönünü çizmektedir.

İlk tesisi 2006 Kasım ayında projelendirip, 2007 Ocağında faaliyete başlatan Sportif Yaşam Kulübü, artan talep karşında ikinci şubesini, Ankara'nın en prestijli lokasyonu olan Çayyolu' nda faaliyete geçirmiştir.

Kişiye özel hazırlanan zengin terapi çeşitlerinin, en uygun sistem ve cihazlarla, uzman terapistlerin güveniyle sunulduğu; hedefe ulaşmayı sağlayan, huzurlu bir bedensel ve zihinsel SPA (Çayyolu) yenilenme merkezinde kendinizi tekrar yenileyip yaşamın tüm stresinden kendinizi biraz olsun uzaklaştırabilirsiniz. .

Kulüp ruhunu farklı, ayrıcalıklı ve özel aktivitelerle yaşatan, alternatiflerle zenginleştirilmiş eğlence ve organizasyonları güvenle sunan, kurumsal ve misafir odaklı bir hizmet anlayışıyla, keyifli ve eğlenceli bir kulüp.

Aileler spor yaparken, çocukların güvenli ve sevgi dolu bir ortamda, spor, sanat, eğlenceli partiler ve eğitici-öğretici oyunlarla hoşça vakit geçirecekleri bir çocuk kulübü sizin için düşünülmüş hoş bir ayrıntı.

Doğru ve eksiksiz bilgilendirme ile, potansiyel üyeleri kurumsal anlayışla yönlendiren, cesaretlendiren ve heveslendiren ancak zorlamayan üyelik hizmetleri yönetimi olarak, sizi en yakın şubemize davet ediyoru

FITNESS - CARDIO

Her seviyede kullanıcıya hitap eden son teknoloji fitness-cardio ekipmanlarıyla sporunuzu yaparken, kendi beğendiğiniz müziği dinler, en sevdiğiniz TV programlarını da kaçırmassınız.

GYM-ZONE

Spor için tatlı kaçamak...
Yoğun iş temposu arasında spor yapmaya ne dersiniz? Kısıtlı zamanı olanlar, hızlı ve etkili sporu GYM-ZONE'da tekrar keşfedin.

AEROBIC 3E! DURMA HAREKETE SEN DE KATIL!

Grup dersleri; artık daha etkili, daha enerjik ve daha eğlenceli...
Sportif Yaşam Kulübü Ankara'da ilk defa 3E konseptini üyeleriyle buluşturuyor. Kendi dalında profesyonel ve uzman eğitmenlerle, her zevke ve seviyeye hitap eden grup dersleri artık daha Etkili, daha Enerjik ve daha Eğlenceli...

- pilates
- yoga
- spinning
- pilates matwork miniball
- fitball
- total body
-kangoojumps

SERBEST AĞIRLIK (free weight zone)

Artık kendi gücünüzü gösterebilirsiniz...
Kas ve kemik dokunuzu güçlendirebileceğiniz; vücudun her kas grubuna yönelik, ağırlıklarla yapılan, direnç eğzersizleri için tasarlanmış bir serbest ağırlık bölümü.

PERSONAL TRAINING

Yalnızca ''size özel'' eğitmen!

Spordan, beslenmenize, hayat tarzınızdan, yaşam planlarınıza kadar herşeyi beraber belirleyeceğiniz, kendi dalında uzman sertifikalı, kişisel fitness danışmanları Sportif Yaşam Kulübünde...

HAVUZ

Sportif Yaşam Kulübünde size özel bir havuz...
8x22 uzunluğunda 1,80 derinliğinde hijyenik, özel ısıtmalı ve size özel dinlenme alanıyla, yüzerken suyun enerjisini tekrar hissedin.

SAUNA

Sıcağın rahatlatıcı etkisi...
Sıcak sauna taşlarının üzerine döktüğünüz su sayesinde oluşan sıcak hava dalgası cildinizdeki gözenekleri açar, cildinizin tekrar canlanmasına yardımcı olur.

BUHAR ODASI

Buharın eşsiz gücü...
Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, size özel dizayn edilmiş buhar odasında ihtiyaç duyduğunuz nemi tekrar kazansın.

SOYUNMA ODALARI

Ev rahatlığı...
En küçük detayların düşünülerek hazırlandığı, geniş iç hacimli dolapları, hijyenik duşları ve ferah ortamıyla evinizde yaşadığınız konforu Sportif Yaşam Kulübü'nde tekrar yaşayın...

ÇOÇUK KULÜBÜ

Siz spor yaparken çocuğunuza biz bakalım:)
Uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklarınız hem eğlenip öğrenecekler hem de diğer arkadaşlarıyla keyifli oyunlar oynayıp onlarla arkadaş olacaklar.

Kullanım Saatleri:
Hafta içi: 14:00 - 22:00
Hafta sonu: 10:00-18:00
Çarşamba KAPALI

devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Vital Flex Fizyoterapi ve Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1450. Sokak No:150/B 3/11 (Kale Ofis) Çankaya - Ankara

Life Concept Pilates Stüdyo

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kale Ofis Kızılırmak Mahallesi Mevlana Bulvarı No:150 B Blok Kat:4 No:14 Çankaya - Ankara

B Fit Cevizlidere

Cevizlidere

B-Fit Cevizlidere Ankara

Zayıflama
Pilates
Bayanlara Özel Spor Salonu
Zumba
Oryantal
Masaj
Çocuk Cimnastiği
MagicBall
Aerodans
Diyetisyen
Welness

b-fit'te hangi saatlerde spor yapabilirim?

b-fit merkezlerinde, haftanın 6 günü (Pazar günü hariç), çalışma saatleri içerisinde her yarım saatte bir başlayan seanslara katılabilirsiniz. Seanslar tam saatlerde ve yarım saatlerde başlamaktadır. Resmi tatil günlerinde merkezlerimiz kapalı olabilir; bilgisini merkezimizden alabilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz:

- Kış Dönemi (15 Eylül - 14 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 18:00 (son giriş 17:15), Pazar: Kapalı

- Yaz Dönemi (14 Eylül - 15 Haziran) Hafta içi: 08:00 - 21:00 (son giriş 20:15), Cumartesi: 09:00 - 13:00 (son giriş 12:15) Pazar: Kapalı

b-fit merkezlerinde üye olmadan deneme yapabilir miyim?

Evet, web sayfamızdan deneme kuponu doldurarak veya merkezimizden randevu alarak ücretsiz deneme fırsatından yararlanabilirsiniz.

b-fit benim için uygun mu?

"Ben spor yapmaktan hoşlanmıyorum" mu diyorsunuz?
- Sadece kadınlar için olan bir spor merkezi bulamıyor musunuz?
- Kilonuzdan memnun değil misiniz?
- Vaktiniz mi yok?
- Bütçenizin spor yapmayauygun olmadığıı mı düşünüyorsunuz?
- Zaman zaman kendinizi mutsuz ya da depresif mi hissediyorsunuz?
- Vücudunuzun bazı bölgelerinde fazlalık olduğunu mu düşünüyorsunuz?
- Kendinizi sağlıksız ya da şişman mı hissediyorsunuz?
- Spor yapmak için yaşlı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
- Tek başınıza spor yapmaktan hoşlanmıyor musunuz?
- Spor aletleri gözünüzü mü korkutuyor?
- Sporun sizi çok kaslı göstereceğini mi düşünüyorsunuz?
- Kendiniz için haftada 3 gün sadece 30 dakikaayırabilir misiniz?

Yukarıdaki sorulardan en az 1 tanesine yanıtınız "EVET" ise b-fit sizin için uygundur
devamını oku...
Adres: Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:62/B Cevizldiere-Ankara

Genesis Pilates

Öveçler

devamını oku... Adres: 1334 Sokak No:8/4 Aşağı Öveçler Mahallesi Çankaya - Ankara

BTSK Pilates Stüdyosu

Emek

devamını oku... Adres: Kırım Caddesi No:80 Emek - Ankara


Spor Yaparak Daha Hızlı Nasıl Zayıflarız?

Basit egzersizler ile zayıflamayı geniş zamana yaymak yerine bu süreci hızlandırmak isteyenlere bilimsel önerilerimiz olacaktır. Spor yaparak hayatınız değişecek dış görünüşünüzün yanı sıra iç sistem de güçlenerek yenilenecektir. Öyleyse spor yaparak hızlı zayıflama konusundaki önerilerimize bir göz atalım:

Fitness: fitnessin olmadığı bir spor dalı düşünülemez. Her kasın çalıştırılması ve uzun vadede kondisyon kazandırılır. Tek başına Fitness egzersizleri hızlı kilo vermede yeterli olmaz. Kişinin beslenme alışkanlıklarını da gözden geçirmesi gerekir. Kaç yaşında olursanız olun fitnesse başlamak için geç değildir. Düzenli hormon salgılanmasını sağlar. Mesela testesteron, ostreojen, endorfin. Ayrıca metabolizma sistemini hızlandırır. Kalp sağlığı için önemlidir. Damarların güçlenmesi ile kalbe pompalanan kanın temiz miktarı artar. Böylece vücut sisteminin sağlıklı olması hızlı zayıflamayı sağlar.

Fitness ile vücut sisteminin düzene girerek çalışmasını sağlar. 100. Yıl spor salonlarında zayıflamak öyle yüzeysel programlar ile yapılmamaktadır. Kişinin kilolarının ne kadarı yağ ne kadarı kas olduğu ölçülür. Daha sonra zayıflama süreci başladığında hızlı gelişen bu süreçte yağdan mı kaslardan mı zayıflama gerçekleştiği uzman gözetiminde gerçekleşmektedir.

Düzenli kalori yakımına dikkat etmek gerekir. Mesela Fitness ile her gün düzenli kalori yakarak alışkanlık haline gelen durum vücuttaki sistemce daha çabuk hale dönüştürülür.

Pilates: Pilates ortaya çıktığı zamanlar da fizik tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise fizik tedavinin yanı sıra spor faaliyeti olarak da tercih edilmektedir. Pilates hareketlerinde uyum vardır. Hem bedenin hem de zihnin uyumlu çalışması gerekir. Aynı zaman da hareketlerinde uyumlu ve eş zamanlı yapılması gerekir. Böylece hareketsiz kas, çalışmayan bölge kalmayacaktır. Zayıflamanın temel kuralı olan hareket et, spor yap anlayışına birebir uymaktadır. Pilates ile fazla kilolara elveda edin.

Vücut geliştirme: sağlıklı bir zayıflama istiyorsanız dumbell, bar ve ağırlık makinelerini içeren bir program oluşturulmalıdır. Böylece vücut standart kalıplardan çıkarak daha aktif bir sürece girer. Zayıflamak için vücut geliştirme de spor salonunu tercih ederek çalışmalar esnasında yardım alabilirsiniz. Programlara alışmanızın kolaylaşacağı gibi giderek artan ağırlık kaldırma da yardım alabilirsiniz.

Ağırlıkları kaldırıp derin nefes alıp vermek etkili bir yöntemdir. Oksijen alıp karbondioksit vermek yağların yakımında başarılı olacaktır. Çalışmalar sırasında sağlığınıza dikat etmeniz gerekir. Hızlı zayıflamak uğruna aşırı ağırlık çalışmaları veya çalışmalara ara vermeden devam edilmemelidir. Bu durumda kaslara ciddi zararlar verilebilir.

Yukarı da saydığımız sporları düzenli bir şekilde yaprak hızlı zayıflayabilirsiniz. Bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. İş veya zaman sorunu çalışmaların aksamasına neden olmaktadır. Bulunduğunuz yerdeki imkanlar ile basit egzersizleri yapabilirsiniz. Böylece günlük yakmanız gereken kaloriyi harcayarak vücudun gevşemesine fırsat verilmemelidir. Öyleyse günlük hayatımızın içinde yapabileceğimiz basit egzersizlere göz atalım:

Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçektir. Ancak bu kolaylık çoğumuzun tembelleşmesine neden olmaktadır. Mesela asansörler. Birçoğumuz sağlıklı olduğu halde asansör kullanma alışkanlık haline gelmiştir. Bunun yerine merdivenlere yönelmek daha akıllıca bir çözüm olacaktır.

Gün içerisinde kaybettiğiniz enerjinizi tekrar kazanmak için hayata küçük bir mola vererek tüketilmesi gereken öğün için duraksarız. Ancak öğün sonrasında oturarak besinlerin yağa dönüşüp kiloya yol açması yerine kısa mesafeli yürüyüşler ile enerjiye dönüştürmemiz gerekir.

Eğer çalışma ortamınız oturur pozisyon da ise sandalyeniz de kalkın ve kısa bir tur atın. Aynı zamanda bol miktarda su tüketin. Böylece oturmaya bağlı oluşabilecek metabolizma çalışmaya başlayacaktır.

Kısacası hayatımızın her alanında spora yer vermeliyiz. Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız 100. Yıl Spor Salonlarında eğitmenlerden destek alabilirsiniz. Vücut geliştirme gibi ağır spor çalışmalarından tempolu yürüyüş gibi basit egzersizlere kadar spor adına a'dan z'ye her şeyi bulabilirsiniz. Artık bütün bahaneleri ortadan kaldırın ve 100. Yıl semtindeki size yakın bir spor salonuna başvurunuzu yapın. Hayal ettiğiniz bedene kadar incelin ve o çok beğendiğiniz elbisenin içine rahatça sığın. Aslında bu söylediklerimizin formülü çok açık. Spor yapmak. Zaten zahmet verilmeden hiçbir zafere ulaşılmaz. Spor yaparak dökeceğiniz her bir damla ter azminizi artıracak ve zirveye bir adım daha yaklaştıracaktır. Sadece spor yapmak için sor salonları tercih edilir gibi yanlış düşünceler unutulmalıdır. Grup çalışmaları ile yeni insanlar tanıyıp uzun vadeli arkadaş çevresi edinebilirsiniz.